پر استفاده‌ترین جرثقیل سقفی

یکی از تجهیزاتی که به جابجایی بارهای سنگین در انبارها و … کمک می‌کند جرثقیل سقفی است که برای افزایش تولید در محیط کار به نفع هر انباری است که از جرثقیل استفاده شود. همانطور که از نام آن پیداست، جرثقیل‌های سقفی می‌توانند هر گونه اجسام سنگین را به طور ایمن و مؤثر از طبقه همکف و در سطح سقف جابجا کنند. جرثقیل های سقفی که به دلیل کارایی و انعطاف پذیری خود شناخته می شوند، کارکرد آسان تر و ایمن تر از استفاده از لیفتراک در سطح کف هستند. به دلیل سهولت کار، آنها همچنین می توانند به محدود کردن فشار و خستگی کارگر کمک کنند و معمولاً فقط توسط یک کارگر اداره می‌شوند.

در ادامه، انواع مختلف جرثقیل‌های سقفی و کاربردهای ایده‌آل آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید که کدام یک در محیط کاری شما بهتر عمل می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند.

انواع جرثقیل سقفی (و کاربردهای ایده‌آل آن‌ها)

شش نوع اصلی جرثقیل سقفی وجود دارد که برای عملکرد در انبار مناسب هستند. بیایید هر یک از آن‎‌ها را بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم تعیین کنید کدام نوع برای کسب و کار شما مناسب است.

جرثقیل دروازه‌ای

جرثقیل دروازه‌ای جرثقیل‌هایی هستند که بر روی پایه‌ای ساخته می‌شوند، معمولاً پایه‌ای متحرک و آزاد. اگرچه این نوع جرثقیل‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند، اما از نظر دامنه کوچکتر و محدودتر هستند. نسخه‌های بزرگتر برای جابجایی یا نگه داشتن وزن زیادی در انبار موجود است. هر چه جرثقیل دروازه‌ای بزرگتر باشد، قیمت آن گران‌تر است. یکی از بزرگ‌ترین مزایای جرثقیل‌های دروازه‌ای این است که مدل‌های کوچک نسبتاً ارزان هستند. با این حال، اکثر صنایع به مدل‌های بزرگتر برای نگهداری و حمل بار نیاز دارند.

جرثقیل بازویی

جرثقیل‌های بازویی ثابت و روی زمین نصب می‌شوند. آن‌ها برای بلند کردن اجسام یا مواد در فواصل کوتاه مناسب هستند. بعضی از مزایای جرثقیل‌های بازویی عبارتند از سهولت استفاده از آن‌ها، به ویژه هنگام حمل مواد در فواصل کوتاه، ظرفیت بالابری و قیمت مقرون به صرفه آن‌ها می‌باشد. معایب جرثقیل‌های بازویی قدرت بالابری محدود و عدم انعطاف پذیری آن‌ها در مقایسه با انواع دیگر جرثقیل‌ها است.

جرثقیل‌های پل

جرثقیل‌های پل یکی از محبوب‌ترین گزینه ها در انبارها هستند. باندهای آن‌ها معمولاً به صورت سفارشی طراحی شده و نزدیک به سقف انبار ساخته می‌شوند. از ستون‌های ساختمان برای پشتیبانی در این نوع جرثقیل‌ها استفاده می‌شود. جرثقیل‌های پل می‌توانند کل انبار یا فقط بخشی از آن را در برگیرند. آن‌ها یک بالابر دارند که در امتداد پل حرکت می‌کند و در سراسر انبار به جلو یا عقب حرکت می‌کند. جرثقیل‌های پل برای جابجایی اجسام سنگین در سرتاسر انبار مناسب هستند و به دلیل قابلیت اطمینان و کارایی خود معروف هستند. برخلاف بعضی دیگر از جرثقیل‌های موجود ، آن‌ها می‌توانند اشیاء را در یک انبار حمل کنند و فقط آن‌ها را در یک منطقه مشخص و ثابت حمل نکنند. آن‌ها همچنین جزو گران ترین انواع جرثقیل‌های سقفی هستند.تعمیرات جرثقیل سقفی توسط مهندسین فنی ما انجام می‌شود.

جرثقیل‌های ایستگاه کاری

جرثقیل‌های ایستگاه کاری شبیه جرثقیل‌های پل هستند، با این تفاوت که در فضای ثابت‌تری کار می‌کنند و دارای تکیه‌گاه های روی زمین هستند. آن‌ها برای انبارهایی که به جرثقیل سقفی برای جابجایی اشیا و مواد نیاز دارند، مناسب هستند، اما نه برای محیط‌هایی که نیاز به جرثقیل برای پوشش کل فضا دارند.

جرثقیل های مونوریل

مونوریل‌ها بر روی یک مسیر ثابت بر روی یک انبار حرکت می‌کنند و مواد مرتفع را حمل می‌کنند. یکی از چیزهای تمیز در مورد جرثقیل‌های مونوریل این است که آن‌ها می‌توانند در اطراف منحنی‌ها حرکت کنند و نه فقط در یک مسیر مستقیم، که آن‌ها را برای خطوط مونتاژ و فرآیندهای حمل و نقل خاص در انبار ایده آل می‌کند.

جرثقیل‌های بالا و زیر کار

جرثقیل‌های بالا و پایین دیگر گزینه‌های محبوب برای انبار هستند و به سادگی نحوه نصب جرثقیل در داخل ساختمان را توضیح می دهند. جرثقیل‌های در حال اجرا در بالای پل نصب می شوند و برعکس برای جرثقیل‌های در حال اجرا. این جرثقیل ها به دلیل طراحی خود، توانایی بلند کردن را افزایش می‌دهند و می‌توانند مسافت قابل توجهی را طی کنند.