تعویض ضربه گیر جرثقیل سقفی

Switching crane bumpers

Use the Kastalon Crane Bumper Calculator to quickly verify the sizing and performance of Kastalon bumpers for standard crane application, or contact our engineers for more specialized applications 

ضربه گیر جرثقیل

ضربه گیر جرثقیل سقفی

ضربه گیر جرثقیل قطعه ای لاستیکی است که با استحکام کششی بالا و بسیار محکم ساخته می شوند و اصطلاحاً به آنها بافر جرثقیل نیز گفته می شود. بافر جرثقیل در ابتدا و انتهای ریل های حرکت طولی در جرثقیل سقفی  و جرثقیل دروازه ای در انواع جرثقیل دوپل و جرثقیل تک پل ، جرثقیل بازویی و جرثقیل آویزی قرار می گیرد. این وسیله به گونه ای ساخته شده است که از هر نوع ضربه به سازه پل، و آسیب به جرثقیل، در انتهای خط ریل جرثقیل جلوگیری می کند. نحو عملکرد ضربه گیر بگونه ای است که با خنثی کردن ضربه شدید و انتقال مقدار زیاد از انرژی جنبشی ناشی از حرکات عرضی و طولی و همچنین بابت کاهش اتلاف انرژی کمک بهینه ای به عملکرد جرثقیل می کند و خسارات ناشی از برخورد پل جرثقیل به بالابر را به حداقل می رساند.

کلگی جرثقیل سقفی

از ویژگی های این قطعه پرکاربرد، مقاومت در برابر ضربه های سخت و مقاومت سایشی خوب آنها نام برد و از لرزش ها و صداهای ناهنجار ناشی از ضربه های در پایان و شروع کار جرثقیل جلوگیری کرد. و نیز از برخورد دو جرثقیل و یا کالسکه به یکدیگر، و نیز سقوط کالسکه از روی جرثقیل جلوگیری می کند. قیمت ضربه گیربالابر بستگی به سایز و نوع جرثقیل دارد .

تعویض ضربه گیر جرثقیل سقفی

همانگونه که میدانید تمامی قطعات جرثقیل بعد از گذراندن طول عمر مفید خود ، بر اساس شرایط محیطی دچار خرابی می شوند که ضربه گیر نیز از این امر مستثناء نمی باشد، و در صورت بروز هرگونه مشکل از جمله سایش و یا شکستگی باید تعویض و نصب مجدد گردد. جهت اطلاعات بیشتر و خرید ضربه گیر با کارشناسان وزنه پل فلز ازتباط حاصل فرمائید.

3 thoughts on “تعویض ضربه گیر جرثقیل سقفی

    1. admin Post author

      لطفا ابعاد ضربه گیر مورد نظر خود را به شماره واتساپ 09126386708 ارسال نماید موجودی و قیمت به شما اطلاع داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.