لنت ترمز جرثقیل سقفی

لنت ترمزجرثقیل سقفی از قطعات کوچک جرثقیل سقفی میباشد اما بسیار تاثیر شگفتی در فعالیت جرثقیل دارد.جنس لنت ترمز جرثقیل سقفی از نظر ایمنی در کارگاه ها اهمیت بسیار زیادی داشته و انتخاب لنت با کیفیت مناسب بسیار حائز اهمیت است و نکته ی دیگر اهمیت نگهداری و تعویض لنت در زمانهای مناسب میباشد.تعمیرات ونگهداری این قطعه به علت امنیت جرثقیل اهمیت بالایی دارد.

از انجایی که این لنت ها در انواع ترمز جرثقیل کاربرد دارد و باعث ایجاد عمل توقف جرثقیل می شود .در ادامه کاربرد این لنت درانواع ترمزهای جرثقیل مورد بررسی قرار میگیرد :

در ترمزهای مخروطی که بیشتر در جرثقیل های برندهای دماگ و پودم که حالت مخروطی دارند به این شکل عمل می کنند که در قسمت های انتهایی شفت رتور  دارای هزار خاری هستند و فلکه ترمز به وسیله هزار خاری به شفت متصل میشود.روی این فلکه لنت ترمز قرار میگیرد که این لنت با درپوش انتهایی موتور در ارتباط میباشد مکانیزم کار به این شکل است که با استفاده از نیروی فنری که در شفت رتور قراردارد به سمت قب با فشار هل داده میشود این کار باعث درگیر شدن فلکه و لنت ترمز با درپوش انتهایی موتور می شود که باعث ایستادن دستگاه می گردد.

در ترمز مگنتی  که باا تصال برق دارای خاصی اهنربایی گردیده و پس وقتی از انتهای موتور نگاه کنیم اولین قسمت مگنت است که با اهن ربا شدن مگنت دیسک مقابل را جب می کند با رها شدن دیسک از لنت ترمز باعث چرخش موتور می شود و زمانی که جربان برق قطع ی گردد دیسک با فنر فشار بر روی لنت اورده و باعث ایجاد ترمز می گردد.

در ترمز کفشکی لنت ترمز در محل کوپلینگ قراردارد. که با قطع شدن برق با استفاده از فنر قوی کفشکها با فشار به کوپلینگ چسبیده و ترمز ایجاد میشود .

شرکتهای معتبر تولید کننده لنت ترمز شامل کنه کرین (kone crane) فنلاند-دماگ المان(demag)-پودم بلغارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *