ساخت و نصب خط برق رسان جرثقیل سقفی

نصب خط برق رسان جرثقیل سقفی

اصلاح خطوط برق رسان

VAZNEH POL FELEZ

وزنه پل فلز تامین کننده انواع ریل جرثقیل سقفی ، سی ریل جرثقیل سقفی، جاروبک جرثقیل سقفی و قرقره جرثقیل سقفی، باسبار جرقفیل سقفی، کلکتور جرثقیل سقفی، شینه باز جرثقیل سقفی، شینه بسته جرثقیل سقفی، انواع بست بالابر را با بهترین کیفیت ارائه می دهد

دفتر مرکزی 1: 46063707-021

دفتر مرکزی 2: 46063708-021

مدیریت فروش خط برق رسانی جرثقیل : 09126386708


تماس با ما


فروشگاه خط برق جرثقیل

تعمیر قطعات برقی جرثقیل

چرا خط برق رسان جرثقیل

جرثقیل سقفی برای حرکت و جابجایی مسیر طولی و عرضی نیاز به برق دارد و به همین دلیل به وسیله خطوط برق رسان، به راحتی برق مصرفی مورد نیاز جرثقیل، به سرتاسر قطعات برقی بالابر جریان پیدا می کند.خط برق رسانی یا بصورت مستقیم ویا بصورت قوس دار نصب می گردند، خط برق رسان طولی و خط برق رسان عرضی از طریق خط برق رسان شینه باز ، خط برق رسان شینه بسته و خط برق رسان کابلی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت خط برق رسان جرثقیل

اجزای خط برق رسان جرثقیل

قرقره جرثقیل : برای حمل و حرکت کابل در طول مسیر بالابر، از قرقره بالابر استفاده می شود.

بست ریل به ریل : طول ریل جرثقیل سقفی معمولا 4 متر می باشد که به وسیله بست ریل به ریل به هم متصل می شوند.

بست ریل به نبشی : به وسیله ی بست نبشی خطوط برق رسان به تیرحمال متصل می گردند.

بست ابتدایی و بست انتهایی: یه نوع دیگر از بست ها می باشد که مانع خروج قرقره های ابتدا و انتهای ریل می گردد.

دستک راهنما برق رسان : این وسیله وظیفه کشیدن کابل در مسیر حرکت طولی در مسیر ریل جرثقیل سقفی را برعهده دارد.

جاروبک جرثقیل سقفی : جاروبک بالابر وظیفه انتقال برق از شینه بالابر، به کابل جرثقیل را دارد.

نکته : جنس شینه برق رسان از آلومینیوم و پی وی سی می باشد و باید در نظر داشته باشید دمای بالای 70درجه به جنس پی وی سی شینه آسیب می زند.

کاربرد شینه خط برق رسان جرثقیل سقفی

در مطالب قبل انواع خط برق رسان را بررسی نمودیم در اینجا کاربرد و تفاوت های خط برق شین باز و خط برق شین بسته با خط برق رسان کابلی را بررسی می کنیم ؟هدف ما انتخاب بهترین گزینه برای خرید خطوط برق رسان جرثقیل می باشد. خطوط برق رسان براساس عوامل محیطی و شرایط جغرافیایی ممکن است در مناطق مرطوب و نمناک و آلوده و یا در محیط حاوی گازهای اشتعال زا نصب گردد، که بهترین راه حل برای این موارد استفاده از خط برق رسان کابلی با آمپرهای مجاز می باشد، و اما شینه باز و شینه بسته، این دو شینه معمولا در فضای بسته و ساختمان ها ، و با آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. شینه های خط برق رسان در آمپرهای 60،80،120،140،180،240 تولید می گردد.

تعمیر سیستم برق رسان(اصلاح خط برق)

از آنجا که سیستم های برقی عوامل حیاتی در جرثقیل هستند و آسیب به هرکدام از تجهیزات برقی باعث قطع شدن و یا مشکلات جدی تر در عملکرد جرثقیل به وجود می آورد، بنابراین هر گونه شکستکی ، خمیدگی و … باید تعمیر و یا تعویض گردد. همانطور که میدانید جرثقیل های سقفی بعد از مدتی و کار بصورت مداوم نیاز به بازرسی های دوره ای دارد ، از مزایای این بازرسی ها زمان تعویض جاروبک ، زمان تعویض قرقره، زمان تعویض شینه باز، زمان تعویض شینه بسته ،زمان تعویض کابل و همچنین زمان تعویض بست های متصل کننده به قطعات برقی را تشخیص دارد و قبل از بوجود آمدن خسارت به تعمیر هرچه سریعتر خطوط برق رسان جرثقیل پرداخت و در نتیجه از اسیب دیدگی بیشتر جرثقیل جلوگیری نمود. هزینه تعمیر خط برق بر اساس میزان اسیب دیدگی جرثقیل سقفی می باشد.

سیستم برق رسانی جرثقیل سقفی

نقشه های برق جرثقیل با استفاده از نرم افزار های موجود و منطبق با استاندارد IEC و سری استانداردهای EN60034 و تیم مهندسی برق، شروع به آماده سازی تابلو جهت ارسال به پروژه می کنند. استفاده از فریم مناسب تابلو برق، سیستم امرجنسی جهت توقف اضطراری جرثقیل، اینورتر جهت حرکت نرم، تنش زدایی و تغییر سرعت و استفاده از کنتاکتورهای برند و با کیفیت از مهم ترین نکاتی است که در تهیه ی تابلو برق توسط شرکت وزنه پل فلز رعایت می شود. اینورتر علاوه بر افزودن قابلیت حرکت دو سرعته در موتورهای تک سرعته، تنش های اضافی به بار و سازه را با حرکت نرم کاهش می دهد. این امکان سبب می شود تا در شتاب گیری و ترمزگیری جرثقیل، حرکات پاندولی بار به طور کامل حذف شود. در هنگام نصب نیز مهندسی برق نقش بسزایی خواهند داشت. برق رسانی موتور های جرثقیل به وسیله شینه های بسته و باز و یا قرقره های حمل کابل، نصب ریموت کنترل، کلید فرمان و یا جوی استیک، نصب تابلو برق پل، تجهیز کابین جرثقیل، نصب لیمیت سوئیچ ها در همه جهات حرکت جرثقیل، نصب سیستم های هشدار و سیستم های ضدبرخورد و … توسط مهندسین مجرب و با تجربه شرکت وزنه پل فلز انجام می گیرد.

نصب سیستم برق رسانی و خط برق دماگ

– جرثقیل سقفی از تجهیزات درون کارگاهی است که به علت حرکت و جابجایی نمی توان خط برق ثابت مانند سایر تجهیزات برای آن طراحی کرد. بدین جهت، از خط برق هایی استفاده می شود که این امکان را داشته باشند که همراه با جرثقیل جابجا شوند. به این نوع از خط برق ها، خط برق متحرک یا داینامیک می گویند.

خط برق جرثقیل سقفی به دو شکل وجود دارد:

1- فیستون جرثقیل: تامین برق از طریق قرقره های حمل کابل انجام می گیرد. در هنگام حرکت جرثقیل، قرقره های حمل کابل کشیده شده و در خطوط سی ریل جابجا می شوند.

خط برق های KBK محصول شرکت دماگ است که با انواع قرقره کابل های گرد و تخت در مسیرهای صاف و منحنی عملیات برق رسانی را انجام می دهد. برای آشنایی با انواع و جزئیات خط برق KBK می توانید به اینجا مراجعه کنید.

2- باسبار جرثقیل : در این سیستم از جاروبک استفاده می شود که با حرکت جرثقیل، جاروبک در شینه های برق جابجا شده و برق مصرفی را از داخل شینه تامین می کند. خط برق DCL-Pro از جدید ترین خط برق های شرکت دماگ و بروز ترین شینه های برق در دنیا است که می توانید ویدیو آن را از اینجا مشاهده کنید.

شماره تماس دفتر مرکزی :
021-46063707-8

4 thoughts on “ساخت و نصب خط برق رسان جرثقیل سقفی

  1. صفری

    سلام وقت بخیر ممنون از مطلب خوبتون من یه لیست مربوط به خط برق رسان نیاز دارم چطور ارتباط بگیرم

    1. admin

      سلام ممنونم از توجه شما ، لطفا برای گرفتن کاتالوگ خط برق رسان و نیز مشاوره خرید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *