خط برق رسان جرثقیل سقفی+ نصب خط برق رسان طولی و عرضی جرثقیل

خط برق رسان جرثقیل سقفی

اصلاح خطوط برق رسان

وزنه پل فلز تامین کننده انواع ریل جرثقیل ، سی ریل جرثقیل، جاروبک جرثقیل و قرقره جرثقیل را با بهترین کیفیت ارائه می دهد

چرا خط برق رسان جرثقیل

جرثقیل سقفی برای حرکت و جابجایی مسیر طولی و عرضی نیاز به برق دارد و به همین دلیل به وسیله خطوط برق رسان، به راحتی برق مصرفی مورد نیاز جرثقیل، به سرتاسر قطعات برقی بالابر جریان پیدا می کند.خط برق رسانی یا بصورت مستقیم ویا بصورت قوس دار نصب می گردند، خط برق رسان طولی و خط برق رسان عرضی از طریق خط برق رسان شینه باز ، خط برق رسان شینه بسته و خط برق رسان کابلی مورد استفاده قرار میگیرد. 

قیمت خط برق رسان جرثقیل

اجزای خط برق رسان جرثقیل

قرقره جرثقیل : برای حمل و حرکت کابل در طول مسیر بالابر، از قرقره بالابر استفاده می شود.

بست ریل به ریل : طول ریل جرثقیل سقفی معمولا 4 متر می باشد که به وسیله بست ریل به ریل به هم متصل می شوند.

بست ریل به نبشی : به وسیله ی بست نبشی خطوط برق رسان به تیرحمال متصل می گردند.

بست ابتدایی و بست انتهایی: یه نوع دیگر از بست ها می باشد که مانع خروج قرقره های ابتدا و انتهای ریل می گردد.

دستک راهنما برق رسان : این وسیله وظیفه کشیدن کابل در مسیر حرکت طولی در مسیر ریل جرثقیل سقفی را برعهده دارد.

جاروبک جرثقیل سقفی : جاروبک بالابر وظیفه انتقال برق از شینه بالابر، به کابل جرثقیل را دارد.

نکته : جنس شینه برق رسان از آلومینیوم و پی وی سی می باشد و باید در نظر داشته باشید دمای بالای 70درجه به جنس پی وی سی شینه آسیب می زند.

در مطالب قبل انواع خط برق رسان را بررسی نمودیم در اینجا کاربرد و تفاوت های خط برق شین باز و خط برق شین بسته با خط برق رسان کابلی را بررسی می کنیم ؟هدف ما انتخاب بهترین گزینه برای خرید خطوط برق رسان جرثقیل می باشد. خطوط برق رسان براساس عوامل محیطی و شرایط جغرافیایی ممکن است در مناطق مرطوب و نمناک و آلوده و یا در محیط حاوی گازهای اشتعال زا نصب گردد، که بهترین راه حل برای این موارد استفاده از خط برق رسان کابلی با آمپرهای مجاز می باشد، و اما شینه باز و شینه بسته، این دو شینه معمولا در فضای بسته و ساختمان ها ، و با آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. شینه های خط برق رسان در آمپرهای 60،80،120،140،180،240 تولید می گردد.

از آنجا که سیستم های برقی عوامل حیاتی در جرثقیل هستند و آسیب به هرکدام از تجهیزات برقی باعث قطع شدن و یا مشکلات جدی تر در عملکرد جرثقیل به وجود می آورد، بنابراین هر گونه شکستکی ، خمیدگی و … باید تعمیر و یا تعویض گردد. همانطور که میدانید جرثقیل های سقفی بعد از مدتی و کار بصورت مداوم نیاز به بازرسی های دوره ای دارد ، از مزایای این بازرسی ها زمان تعویض جاروبک ، زمان تعویض قرقره، زمان تعویض شینه باز، زمان تعویض شینه بسته ،زمان تعویض کابل و همچنین زمان تعویض بست های متصل کننده به قطعات برقی را تشخیص دارد و قبل از بوجود آمدن خسارت به تعمیر هرچه سریعتر خطوط برق رسان جرثقیل پرداخت و در نتیجه از اسیب دیدگی بیشتر جرثقیل جلوگیری نمود. هزینه تعمیر خط برق بر اساس میزان اسیب دیدگی جرثقیل سقفی می باشد.

شماره تماس دفتر مرکزی :
021-46063707-8

4 thoughts on “خط برق رسان جرثقیل سقفی+ نصب خط برق رسان طولی و عرضی جرثقیل

  1. صفری

    سلام وقت بخیر ممنون از مطلب خوبتون من یه لیست مربوط به خط برق رسان نیاز دارم چطور ارتباط بگیرم

    1. admin Post author

      سلام ممنونم از توجه شما ، لطفا برای گرفتن کاتالوگ خط برق رسان و نیز مشاوره خرید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.