کلید فرمان جرثقیل سقفی+کاربرد

با به کارگیری کلید جرثقیل یا پندانت به آسانی می توان هدایت و کنترل اجسام را صورت داد .این کلید ها به همراه کابل به دستگاه متصل می شود. طول کابل به نسبت ارتفاع دستگاه از محل فرمان و فاصلۀ اپراتور با دستگاه معین می گردد .

البته نباید از حد استاندارد بلندتر باشد زیرا خود کابل ابزاری خطر آفرین در طول مسیر فرمان به حساب می آید. یکی از انواع کلید فرمان جرثقیل :کلیدهای فرمان جرثقیل اشنایدر می باشد که در دو مدل تک سرعته و دو سرعته طراحی شده اند. همان طور که مشخص است در کلیدهای تک سرعته موتور تنها با یک سرعت فعال شده و کار می کند اما در کلید جرثقیل دو سرعته حالت تند و کند موتور قابل کنترل است. باتوجه به دکمه های طراحی شده بر روی کلید جرثقیل اشنایدر امکان ارسال دستورات در جهت های مختلف و یا ارسال دستور به محرک های متعدد وجود دارد.

یکی از مسائل مهم، شرایط محیطی برای استفاده و نگهداری کلیدهای جرثقیل است.

در شرایط محیطی خشن و سخت مورد استفاده میباشند و در برابر گرما، رطوبت و ضربه مقاوم هستند درجه حفاظت این نمونه کلید جرثقیل IP65 است. محدودۀ دمای کاری پنل XACA بین ۲۵- تا ۷۰ درجه سانتیگراد و دمای مناسب برای نگهداری آن ۴۰- تا ۷۰ درجه سانتیگراد است. میزان مقاومت این قطعه در برابر ضربه gn ۱۰۰ طبق استاندارد IEC 60068-2-27 می باشد.

مشخصات کلید کنترل جرثقیل سقفی اشنایدر:

 1. انواع تک سرعته و دو سرعته
 2. بدنه عایق شده دوبل
 3. مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر خوردگی
 4. انواع ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۲ دکمه ای
 5. استفاده در جرثقیل های برقی
 6. جرثقیل ها و بالابرهای تاور
 7. بالابر ثابت
 8. بالابر سقفی

سَری پوش باتن جهت نصب روی کليد جرثقيل با کد فنی XACA9412 و با رنگ مشکی که عملکرد این پوش باتن به صورت فنری است که روی کلید نصب می شود. استانداردهای بین المللی که برای این محصول در نظر گرفته شده است عبارتند از:

 •  CSA C22.2 No 14
 •  UL 508
 • EN/IEC 60947-5-1
 •  EN/IEC 60204-32
 •  درجه حفاظت IP65 
 • طبق استاندارد IEC 60529

در هر سیستم کنترلی جرثقیل دو تابلو برق وجود دارد،یکی مربوط به مدار بالابر و دیگری مربوط به مدار پنل کنترلی است و برای راه اندازی و control جرثقیل استفاده می شود. جهت ایجاد فرمان و کنترل جرثقیل می توان از کلید فرمان جرثقیل که به طور آویزان به آن متصل است، استفاده نمود.

کلید فرمان جرثقیل

از مزایای کلید جرثقیل اشنایدر سبکی و وزن پایین است ، مواد مورد استفاده در بدنع و محفظه آن از جنس پلی پروپیلن میباشد نکته جالب اینکه این ماده نوعی پلیمر میباشد که دارای جذب رطوبت بالا و سبکی وزن میباشد و به این خاطر در بسیاری صنایع از آن استفاده میگردد

برند اشنایدر الکتریک تنوع بالایی از این کلید فرمان ها را با توجه به نیاز کاربران و شرایط کار طراحی می گردند و متناسب با نیاز به بازار ارائه می گردد.

دارای کیفیت و کارایی بسیار بالا میباشد .

   استاندارهای بین المللیاین محصولات شامل: EN/IEC 60204-32، EN/IEC 60947-5-1، UL 508، CSA C22.2 No 14. این کلیدها دارای  درجه حفاظت IP65 می باشند و قابل استفاده در محیط های باز و بسته هستند.

کلید جرثقیل آویزان اشنایدر

   این دکمه به شکلی طراحی شده که به راحتی عمل می کند و زمانی که فشار از روی آن برداشته می شود دستور قطع صادر می گردد والبته شستی توقف اضطراری به این شکل نمی باشد و یک شستی قرمز که علامت خطر می باشد در ابعاد بزرگ و به صورت برجسته روی کلید نصب شده است البته اگر شستی توقف اضطراری یا امرجنسی روی نمونه کلید جرثقیل اشنایدر وجود نداشت می توان آن را نصب کرد به این صورت که شستی قرمز رنگ توقف را می توان با شستی امرجنسی، جایگزین نمود.

کلید توقف اضطراری

بی شک استفاده از کلید فرمان جرثقیل و اختراع آن تحول اساسی در جابه جایی جرثقیل ایجاد نموده و کاربران با به کارگیری این ابزار و ابزارهای مشابه نظیر ریموت کنترل میتوانند به آسانی و با سرعت بسیار بالا به جابه جای قطعات و کالاهای مربوطه بپردازند جهت حل سوالات و آشنایی با نکات آموزشی ساخت و طراحی جرثقیل اینجا کلیک کنید.