ساخت تابلو برق جرثقیل سقفی شرکت وزنه پل فلز

تماس با مرکز مشاوره ساخت تابلو برق جرثقیل

021-460630707-8

09126386708 

فاکس : 02146063709

ایمیل: mmp@vaznehoplfelez.com

مشاوره رایگان طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی بین ساعات 8:00 الی 17:00

تولید تابلو برق صنعتی

تابلو برق صنعتی چیست

تابلو برق ها بر اساس نوع عملکرد هایشان در مکان های مختلف نصب و راه اندازی می شوند و اغلب در محیط های مسکونی و صنعتی مورد استفاده هستند. یکی از موارد کاربرد تابلو برق در هدایت و کنترل کابل های برق جرثقیل است. تابلو برق ها وظیفه حفاظت و کنترل موتور های  AC را برعهده دارند. این تابلوها عمدتا شامل مدارهای فرمان کنتاکتوری، درایوها و مدارهای اندازه گیری موتور هستند. درواقع، تابلو برق ها یک محفظه ی فلزی هستند که محل نصب و قرارگیری قطعات مختلف برقی می باشند که این قطعات بسته به عملکرد تابلو برق ها می تواند متفاوت باشند. 

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی
نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی
نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

مراحل ساخت تابلو برق صنعتی

در ابتدا هرگونه ساخت تابلو برق بر اساس و پایه استاندارد سازمان برنامه و بودجه کشور و طبق قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور در مورد تجهیزات الکتریکی جهت رعایت اصول مشخصات فنی انجام می گیرد، طراحی تابلو برق بر اساس استاندارد IEC,VDE    این استانداردها هم داخلی و هم بین اللملی هستند در ابتدا طراحی تابلو برق و تهیه نقشه تابلو برق بالابر و سپس ارائه پیشنهاد به کارفرما جهت  شروع انجام پروژه خط برق و تابلو برق را باید بصورت مستند و قراردادی به انجام رسانید. کارفرما مکلف است تمامی مدارک و اسناد و نقشه ها را دریافت نموده و مطالعه نماید و مشخصات فنی و اطلاعات کلی مربوط به تابلو برق بالابر هیدرولیکی را به واحد مهندسی شرکت اطلاع دهد و پس از تائید و کنترل نهایی و برآورد قیمت تابلوبرق صنعتی قرار داد اصلی را طبق قوانین مکتوب شده و توافقی ثبت و ضبط نمایند . لیست لوازم و تجهیزات برقی با توجه به برند مربوطه به کارفرما ارائه شود ، باید به این امر توجه شود پیمانکار، جهت ارائه بهترین محصول مرغوب با کمترین زمان اقدام نماید.مانند تابلو برق بالابر فروشگاهی. همانطور که دربالا ذکر شد تنها یک برقکار صنعتی این قوانین را رعایت می کند و نتیجه حاصل بسیار رضایت بخش خواهد بود. شرکت وزنه پل فلز با تیم بسیار قوی در عرصه صنعت تمامی خدمات مربوط به تابلو برق های جرثقیل و قطعات برقی نایاب، با برندهای شناخته شده را ارائه می دهد.

نمونه تابلو برق صنعتی شرکت وزنه پل فلز

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

ایمنی تابلو برق جرثقیل برقی

تابلو برق مانند قلب و خط برق رسان مانند رگ برای جرثقیل حیاتی هستند. بنابراین میتواند مهمترین بخش جرثقیل سقفی را تشکیل دهد ، با این حال خود تابلو برق از مجموعه ای از قطعات برقی جرثقیل و تجهیزات ضد انفجار جرثقیل( گروه ضد انفجاری ممکن است با هم متفاوت باشند) تشکیل می شود، که سیستم الکتریکی جرثقیل سقفی را درون یک محفظه فلزی جعبه مانند نگهداری می شود و برق را به تمامی نقاط برقی بالابرهدایت می کند. تابلو برق جرثقیل سقفی اصولا توسط برقکار حرفه ای تولید می شود و کار بسیار حساس و پیچیده ای است و فقط توسط افرادی که در عرصه الکترونیک صنعتی، حرفه ای هستند می توانند در این زمینه فعالیت نمایند. اکثر جرثقیل ها دارای تابلو برق سه فاز صنعتی جرثقیل هستند.

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

محل قرارگیری تابلو برق بالابر

بدلیل حسایت بالای سیستم برق رسانی جرثقیل و همچنین نیاز به برق رسانی صحیح به تمامی قطعات برقی بالابر ، تابلو برق را در محدوده بین پل بالابر و کلگی بالابر و نزدیک به جاروبک برق رسان نصب میکنند ، تابلو برق جرثقیل باید حداقل فاصله را با جاروبک جرثقیل سقفی را داشته باشد و نیز در محلی قرار بگیرد که در معرض هیچ گونه برخوردی نباشد. تابلو برق کوچک و تابلو برق ساده معمولا برای جرثقیل استفاده نمی شود . قیمت تابلو برق جرثقیل بستگی به تناژبالابر و قطعات برقی استفاده شده در تابلو برق را دارد.

اجزای مهم داخل تابلو برق کرین

  • بدنه تابلو برق ، جعبه ای فلزی برای نگهداری تجهیزات برقی جرثقیل

  • رکتیفایر جرثقیل سقفی

  • کلید اضطراری تابلو برق بالابر

  • کلید اصلی روشن و خاموش تابلو برق

  • سیستم خنک کننده داخل جعبه تابلو برق ، فن تابلو برق صنعتی جرثقیل
نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی
طراحی نقشه ساخت تابلو برق جرثقیل در شرکت وزنه پل فلز

همانطورکه می دانید تابلو برق ها باید از آرایش خاص و منظمی پیروی کنند، که در هنگام آسیب دیدن قطعه برقی جرثقیل به سرعت بتوانید آن را عیب یابی کنید و به ساده ترین روش یعنی مشاهده ظاهرتابلو برق و اجزای تابلو برق و چک کردن بصری انجام گیرد و مشکل هر چه سریعتر برطرف گردد. بهترین روش عیب یابی دسترسی به منوال و دیتای سازنده است . آسیب دیدن قطعات برقی جرثقیل عموماً به دلیل ساختار آن نمی باشد پس هنگام مشکل در تابلوبرق وینچ برقی، از قبل با عملکرد و قطعات آن آشنایی لازم را داشته باشید و سپس به عیب یابی و تعمیر تابلو برق اقدام نمائید. از جمله نشانه هایی که میتوانید بصورت بصری آن ها را شناسایی کنید ، داغ شدن بیش از حد ، شکستگی ، شنیدن صداهای غیرنرمال ، جفت نبودن اتصالات ، سوختگی وپارگی سیم ، فرسوده شدن قطعات… و مواردی مانند این آسیب ها را مشاهده نمود و سپس به تعمیر همان قطعه اقدام نمود و ایرادات احتمالی را رفع نمائید.

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

نکته: از مهم ترین تابلو برق ها می توان به تابلو برق های اصلاح ضریب قدرت و تابلو های پروسه های صنعتی که معمولا شامل PLC   هستند اشاره کرد. تابلو برق مانند قلب تپنده ای است که برق را بین تجهیزات صنعتی توزیع می کند. تابلو برق ها علاوه بر اینکه از تجهیزات خود در برابر عوامل زیست محیطی حفاظت میکنند، از خطر برق گرفتگی افراد نیز جلوگیری می کنند. به منظور دیگر تابلو برق ها یک قفسه آهنین برای تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی هستند که با هدف سوییچ کلید ها نمایشگر ها جلوگیری از وارد شدن شوک به تجهیزات و حفاظت محتوای جعبه از محیط ساخته شده اند. تابلو برق های صنعتی اغلب از پلاستیک ها سفت و سخت یا فلزاتی مثل فولاد استیل و ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شوند.

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

شرکت وزنه پل فلز سازنده انواع تابلو برق جرثقیل سقفی

تابلو برق جرثقیل در صنایع جرثقیل سازی  نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا می‌کند. تابلو برق باعث نظم و ارتباط صحیح میان اجزای سیستم برقی جرثقیل می‌شود و باعث ایجاد ایمنی در محیط کار و نیز مناسب با گروه کاری ساخته می شود می‌شود. در مکان های مانند تابلو برق جرثقیل بنادر ، تابلو برق جرثقیل کارخانه‌های صنعتی، تابلو برق جرثقیل مخصوص پالایشگاه‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. با درنظر داشتن اینکه کاربرد و استفاده از تابلو برق در صنعت بسیار گسترده است، لازم است که مدیران و مهندسین برق جرثقیل فعال در عرصه‌ی صنعت آشنایی کافی با این تابلوها را داشته باشند. اگر برای شناخت تابلو برق جرثقیل و انتخاب بهترین گزینه در دو راهی قرار گرفته ایدکارشناسان شرکت وزنه پل فلز ، مجری ساخت انواع تابلو برق جرثقیل در تهران و سایر شهرهای ایران، در این بخش تلاش می‌کنند تا به‌صورت کامل به معرفی تابلوهای برق جرثقیل و تجهیزات برقی جرثقیل مورد استفاده در انواع گروه کاری بپردازند که جای هیچگونه شبه برای شما عزیزان باقی نماند . با ما همراه شوید ما به تمام سوالات شما درباره لیست تجهیزات تابلو برق صنعتی جرثقیل، مدار برق‌رسانی و نقشه‌های تابلو برق و سیم کشی جرثقیل سقفی، قیمت و خرید تابلو برق جرثقیل سقفی، جزئیات طراحی وساخت تابلوهای برق انواع جرثقیل سقفی، نقشه سیم کشی جرثقیل سقفی تکفاز، تابلو برق جرثقیل دوفاز، تابلو برق جرثقیل 10تن، تابلو برق جرثقیل سه فاز و… پاسخ می دهیم . 

نصب و راه اندازی تابلو برق جرثقیل سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.