نصب سیستم توزین جرثقیل+Crane Scale

سیستم توزین جرثقیل

وزنه پل فلز

سیستم توزین جرثقیل چیست؟

سیستم توزین جرثقیل که امروزه با نام های باسکول آویز دیجیتال و یا لودسل(اورلود) آن را می شناسیم، به زبان ساده ترازویی است برای اندازه گیری میزان بار در جرثقیل هایی با تناژ بالا که که توسط قلاب جرثقیل با حساسیت بیشتری باید بار را جابجا نمایند و میزان بار مشخص نمی باشد. در این میان به چند صورت میتوانید حداکثر میزان بار قابل حمل توسط جرثقیل را اندازه گیری نمود و از بروز مشکلات مربوط به جابجایی بار با تناژ بیش از حد استاندارد جرثقیل جلوگیری کرد زیرا بلند کردن بار اضافه زمانی اتفاق می افتند که اپراتور متوجه این موضوع نباشد و از وزن دقیق بار اطلاعی نداشته باشد. از این سو در تجهیزات کارگاهی با نصب باسکول جرثقیل سقفی بر روی زنجیر جرثقیل ، امری بسیار مهم و کاربردی می باشد. از دیگر سیستم های توزین کرین نصب لودسل جرثقیل و یا اورلود جرثقیل می باشد که یک نوع حسگر الکتریکی است که که برای اندازه گیری نیروی وارد شده به هوک جرثقیل بصورت کششی ، فشاری ، پیچشی و یا خمیده را نشان می دهد ، لودسل از یک هسته فلزی و تعدادی مقاومت الکتریکی ساخته شده است که با فشار بار، میزان حجم بار را نشان می دهد و پس از جابجایی و برداشتن بار از قلاب جرثقیل سقفی به حالت اولیه خود باز می گردد​.

نحو استفاده از باسکول آویز دیجیتال

همانطور که میدانید بار توسط قلاب آویزان می شود و سپس جابجا میگردد، در این میان میتوانید توسط یه سیستم توزین این قابلیت را امکان پذیر کنید و ایمنی جرثقیل را بالا ببرد ، باسکول جرثقیل(Crane Scale) بدین صورت عمل می کند که قلاب باسکول جرثقیل با یک پایه آویز بصورت ثابت نصب می شود و بار مورد نظر روی هوک باسکول آویزان می گردد، و از طریق صفحه نمایش دیجیتالی باسکول، وزن اعمالی بار نمایش داده می شود. قیمت باسکول آویز جرثقیل بر اساس ظرفیت های مختلف ، متفاوت است و انواع باسکول با تناژ مختلف موجود می باشد. از کاربردهای سیستم توزین در جرثقیل های کویل، جرثقیل جابجایی پاتیل ذوب، جرثقیل جابجایی بندیل میلگرد و شمش و …… جهت اندازه گیری وزن بار خروجی و جلوگیری از حمل بار بیشتر از ظرفیت بالابر می باشد.

شرکت وزنه پل فلز با بهترین خدمات برای رفاه حال مشتریان خود مشاوره رایگان ارائه می دهد

3 thoughts on “نصب سیستم توزین جرثقیل+Crane Scale

    1. admin Post author

      بستگی به تناژ و نوع گروه کاری دارد؟برای اطلاعات بیشتر به شماره واتساپ موجود در سایت پیغام دهید.

    2. admin Post author

      سلام بستگی یه تناژ باسکول جرثقیل دارد برای اطلاع از قیمت باسکول مورد نظر با کارشناسان وزنه پل فلز تماس بگیرید02146063708

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *