زنجیر جرثقیل سقفی

vaznehpolfellez@gmail.com

شکستگی زنجیر جرثقیل سقفی

چه زمانی زنجیر جرثقیل باید تعویض شود؟

زنجیر جرثقیل برقی، قطعه بسیار مهمی در وینچ زنجیری برقی می باشد که بر اساس حجم کاری و طول عمر زنجیر جرثقیل و شرایط محیطی باعث آسیب دیدگی هایی می شود از جمله پوسیدگی زنجیر، پارگی زنجیر ، دفرمگی زنجیر ، ترک برداشتن زنجیر (شکستگی زنجیر ) و نیز ساییدگی بیشتر از 10% که مقدار آن از ضخامت اولیه، کمتر شده باشد که مطابق با استاندارد زنجیر جرثقیلی نمی باشد، از جمله  خساراتی است که هنگام کار ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری شود و امنیت اپراتور جرثقیل را به خطر اندازد بنابراین در صورت مشاهده هرگونه آسیب به زنجیر جرثقیل سقفی برای تعمیر و تعویض زنجیر بالابر آن اقدامات لازم را انجام دهید.

تعویض انواع زنجیر جرثقیل

 گرید 80 یا G80 زنجیر جرثقیل یک کلمه تخصصی مکانیکی برای مطرح کردن میزان استحکام کششی در تمامی زنجیرهای صنعتی می‌باشد. یعنی G80 در زنجیر جرثقیل، به‌ ازای هر میلی‌متر مربع از سطح مقطع با حداکثر میزان استحکام کششی زنجیر برابر است. که حدود 800 نیوتن می‌باشد از این اصطلاح صنعتی با علائم مختلف برای بسیاری از قطعات صنعتی مانند پیچ و مهره‌های جرثقیل نیز استفاده می شود. تفاوت زنجیر گرید80 با گرید100 در میزان تنسایل زنجیرهای جرثقیل است که در زنجیرg80 حدود 25% تنسایل پایین‌تری نسبت به زنجیر گرید100، %50 تنسایل پایین‌تری نسبت‌ به زنجیر g120 دارد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که با بالا رفتن تنسایل زنجیر جرثقیل ضریب مقاومت ونیز انعطاف زنجیر کم می شود. در نهایت گرید ضریب بالاتر دارای استحکام کمتری هستند و بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. بیشتر زنجیرهای جرثقیلی معمولا از جنس آهنی و گالوانیزهای تولید می شوند، و معمولا از مقاومت خوبی برخوردارند و بعد از تست زنجیر جرثقیل می توانید با خیال راحت از زنجیر جهت بار برداری استفاده می شود.  

بهترین نوع زنجیر بالابر سقفی
استاندارد زنجیر جرثقیلی

خرید زنجیر جرثقیل

اگر سیم بکسل و زنجیر جرثقیل ، زنجیر دوسر قلاب جرثقیل ، زنجیر دست دوم جرثقیل شما در سایز زنجیری و گریدهای مختلف زنجیر و با تناژ زنجیر 5تن جرثقیل تا تناژ زنجیر60تن جرثقیل، دچار شستگی ، سایش و پوسیدگی شود، قابل تعمیر و تعویض می باشد ، تیم وزنه پل فلز با در نظر گرفتن نوع کار و شرایط محیطی کار(زنجیر جرثقیل مشهد، زنجیر جرثقیل اصفهان، زنجیر جرثقیل تبریز، زنجیر جرثقیل تهران) ، و در هر کجای کشور که باشید، بهترین زنجیر جرثقیل را برای کارفرمای عزیز در نظر خواهند گرفت. برای اطلاع از قیمت زنجیر جرثقیل دستی، قیمت زنجیر جرثقیل برقی، قیمت زنجیر جرثقیل ارزان ، قیمت زنجیر آمریکایی ، قیمت زنجیر ژاپنی ، با مهندسین فنی شرکت وزنه پل فلز تماس حاصل نمائید.

One thought on “زنجیر جرثقیل سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.