مراحل ساخت جرثقیل سقفی

تماس با مرکز مشاوره ساخت جرثقیل

  • 021-46063707-8

تماس با ما

جهت مشاوره خرید جرثقیل سقفی در تناژهای مختلف با ما تماس بگیرید

02146063707

02146063708

09126386708

فاکس: 02146063709

ایمیل : mmp@vaznehpolfelez.com

معرفی انواع جرثقیل سقفی

مراحل ساخت انواع جرثقیل سقفی

جرثقیل از اصلی ترین وسایل جابجایی درون کارخانه و کارگاه است که استفاده از آن در صنایع سنگین و نیمه سنگین اجتناب ناپذیر است. طراحی و ساخت وینچ سقفی  از حوزه های کاربردی است که نیازمند دانش، مهارت و تجربه کافی در امر جابجایی مواد است. به همین دلیل این مساله بسیار حائز اهمیت است که خطا در عملکرد جرثقیل باعث ایجاد حوادث ناگوار و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری خواهد بود. در این مقاله سعی شده است تا مراحل ساخت اصولی و مهندسی شده جرثقیل را به اختصار توضیح داده شود، تا با رعایت اصول و استانداردها، محیطی امن برای کار ایجاد کنیم و بهترین گزینه را در انتخاب مشاوران و کارشناسان جرثقیل را داشته باشید.

مشاوره طراحی ساخت جرثقیل سقفی

مراحل استفاده از جرثقیل سقفی

مشخصات جرثقیل سقفی به گونه ای است که در مناطق مختلف برای پشتیبانی ، پردازش و جابجایی مواد در یک مرکز مورد استفاده قرار می گیرند . در ساخت جرثقیل سقفی کارگاهی مواردی حائظ اهمیت می باشد.

مونتاژ : فرآیند تولید با استفاده از انتقال کالا بوسیله جرثقیل 

حمل و نقل : بارگیری نهایی کالا بر روی تریلرهای باز یا واگن های ریلی

مرحله بسته بندی : برنامه برگذاری فرآیند تولید اضافی

ذخیره سازی : حمل بار سنگین و انتقال به انبارهای ذخیره سازی

انبار داری : انتقال کالا از انبار به باربری ها و از آنجا ارسال به متقاضی

9 ویژگی استفاده از جرثقیل سقفی

برای ساخت جرثقیل سقفی سوله باید مشخصات جرثقیل خوب را داشته باشد.

سازگاری : از آنجا که این جرثقیل ها، بر روی سقف کارخانه نصب می شوند که می توانند به راحتی با شرایط و نیاز متقاضی اصلاح شوند دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و خواسته کاربر را تا جایی که امکان داشته باشد فراهم می سازد.

قابلیت تنظیم : جرثقیل های سقفی میتوانند با استفاده از قلاب و طراحی سازه های فلزی و ابزارهای خاص بصورت سفارشی ساخته شوند.

ارگونومی : با استفاده از جرثقیل های سقفی نیاز به حضور اپراتور در محل کاهش می یابد که باعث خستگی کمتر می شود و خطر آسیب را به حداقل می رساند .جرثقیل های سقفی، بدون وجود موانع، کالا ها را در در امتداد راهرو به جلو یا عقب حرکت می دهند.

کنترل بار : کنترل از راه دور رادیویی و کلیدفرمان های آویزی دکمه فشاری، امکان مشاهده بهتر و تسلط بیشتر برای کاربر جرثقیل را فراهم می کند که باعث می شود خطر مرتبط با حمل بار با میزان بیشتر ظرفیت جرثقیل سقفی، از اپراتور دور شود .

هزینه های تعمیر و نگهداری پایین : جرثقیل های سقفی با در نظر گرفتن انواع مختلف ظرفیت، درجه بندی (سفارشی) و آخرین فناوری ها استفاده می شوند که باعث شده به تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با سایر دستگاه های بالابر نیاز داشته باشند.

موقعیت یابی : سیستم های خودکار بسیار حساس با دقت یک هزارم سرعت مکان دقیق را نشان می دهند.

هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد : یک جرثقیل سقفی به تنهایی می تواند جایگزین چندین لیفتراک شود و یک محیط کاری بزرگ را پوشش دهد .

کاهش خسارت محصول : با استفاده از جرثقیل در یک خط مستقیم بدون موانع خارجی و وجود سرعت های مختلف در حین حرکت محصول ، محصولات را به آرامی کنترل میکند و آسیب آنها را به حداقل رسانیده است .

ایمنی : از آنجا که آنها روی سقف و در یک منطقه خاص کار می کنند ، جرثقیل های سقفی با ترافیک لیفتراک مواجه نمی شوند و در هنگام وارد شدن بارها به سالن ، دیوارها ، ماشین آلات یا سایر موانع، صدای آژیر خطر به صدا در می آید.

دیزاین جرثقیل سقفی در تهران نقشه طراحی جرثقیل سقفی قطعات جرثقیل سقفی طراحی نقشه ساخت جرثقیل سقفی تک پل

مشاوره و ارزیابی شرایط کاری جرثقیل سقفی

ابتدا مشتریانی که جهت ساخت جرثقیل به شرکت وزنه پل فلز مراجعه می کنند می توانند اطلاعات کامل از مراحل و هزینه های ساخت را به همراه رزومه و کاتالوگ های شرکت از واحد مشاوره دریافت کنند. این واحد، اطلاعات دریافتی از مشتریان مانند تناژ جرثقیل، ارتفاع، دهانه سالن و طول مسیر را توسط نرم افزار طراحی جرثقیل سقفی بررسی می کند و تیم ارزیابی را به محل نصب ارسال می کند تا با بررسی شرایط محیطی سالن، نوع گروه کاری و جرثقیل مناسب را به فراخور محیط و کارکرد مشخص کنند. برای مثال طراحی جرثقیل سقفی دو پل ، طراحی جرثقیل سقفی تک پل، قیمت طراحی ساخت جرثقیل سقفی، طراحی محاسبه و تهیه نقشه جرثقیل سقفی و دروازه‌ای تک پل و جفت پل، طراحی و مهندسی اجزای انواع جرثقیل سقفی و دروازه ای، اطلاع از استانداردهای طراحی و ساخت جرثقیل سازی، محاسبه تیر جرثقیل سقفی، طراحی تیر جرثقیل سقفی، و نیز پاسخ به تمامی سوالات شما درباره مراحل ساخت جرثقیل سقفی می توانید و نصب جرثقیل سقفی با مهندسین مشاور جرثقیل سازی وزنه پل فلز ارتباط بگیرید.

تماس با مرکز مشاوره ساخت جرثقیل سقفی

تماس کارشناس ساخت جرثقیل سقفی

  • 021-46063707-8
  • 09126386708
نصب جرثقیل سقفی در تهران

طراحی و مهندسی جرثقیل سقفی

اطلاعات دریافتی از مشتری به همراه گروه کاری جرثقیل و گزارش تیم ارزیابی از بازدید اولیه محل نصب جرثقیل، در اختیار واحد طراحی و محاسبات جرثقیل قرار می گیرد تا نقشه ساخت جرثقیل تهیه و تنظیم گردد. طراحی بر اساس استاندارد FEM اروپا و CMAA آمریکا، با رعایت اصول علمی انجام می گیرد.

 

بهترین طراح و سازنده جرثقیل سقفی در ایران

استاندارد ساخت جرثقیل سقفی

همچنین واحد طراحی و محاسبات موظف است زمان دقیق انجام پروژه را محاسبه کند. بدین منظور با هماهنگی کارفرما، گانت چارت پروژه را بر اساس زمان ساخت و نصب جرثقیل تهیه و تنظیم می کند.

مرحله برشکاری جرثقیل سقفی

برشکاری و ساخت قطعات جرثقیل سقفی

در این مرحله قطعات فلزی جرثقیل طبق نقشه های واحد فنی و مهندسی، از ورق های آهن ساخته می شوند. برای این کار لازم است ورق های آهنی در اندازه و ابعاد دقیق بریده شوند. برش ورق های آهنی در صنایع به دو روش انجام می گیرد: برش سرد: ورق های با ضخامت کم (بین 10-2 میلی متر) را به روش سرد برش می دهند. برش سرد برشی است که در آن از وسایلی چون اره، قیچی آهن بر و یا گیوتین استفاده می شود. برش گرم: برش ورق های با ضخامت 15 میلی متر و بالاتر با برش گرم انجام می گیرد. برش گرم در بریدن اشکال هندسی بسیار کارآمد است.  ابزار های برش گرم بسته به دقت و ظرافت برش متفاوت اند. از مهم ترین آن ها می توان به دستگاه فرز، ماشین CNC و لیزر اشاره کرد. این برش ها منتهی به تولید اجزای پل مانند بال بالا و بال پایین و جان بالا و جان پایین، کلگی و چرخ ها، راهبر طولی، کالسکه، راهروی کالسکه و کابین می شود که لازم است در مرحله ی بعد به یکدیگر جوش داده شوند.

جوشکاری جرثقیل سقفی

مونتاژ قطعات و جوشکاری جرثقیل سقفی

در این مرحله، قطعات برش داده شده در فیکسچرهای مخصوص طبق نقشه به یکدیگر جوش داده شده و مونتاژ می شوند. پل، راهبر و کالسکه از اصلی ترین اجزای جرثقیل است که با ساخت آن سازه ی اصلی جرثقیل بنا می شود. بعد از ساخت پل و راهبر اجزا و متعلقات جرثقیل مانند راهرو، کابین و خطوط برق رسان توسط این واحد روی سازه جوش و مونتاژ می شود. جوشکاری ها عموما از نوع MIG & SAW توسط دستگاه های جوشکاری CO2 با ترکیب گازی (CO2+ARG) و یا جوشکاری دستی، توسط جوشکاران با مدرک تخصصی و دارای گواهینامه معتبر براساس استانداردهای جوشکاری مشخص انجام می شود.

نقشه استاندارد جرثقیل سازی در ایران

استانداردهای جوشکاری جرثقیل سقفی

پس از انجام جوشکاری، کیفیت جوش باید مورد ارزیابی قرار گیرد. ابتدا سازه جوشکاری شده با تست VT (بازرسی چشمی) مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این تست اگر جوش از لحاظ ظاهری دارای حفره و یا شکستگی باشد ترمیم می شود. سپس بنا به درخواست کارفرما یکی از تست های اولتراسونیک (Ut)، مایعات نافذ (Pt) و یا رادیوگرافی محل جوش (Rt) انجام می شود تا کیفیت جوش تایید شود.

ساخت و جوشکاری تیرکرین جرثقیل سقفی

سند بلاست جرثقیل سقفی

 قبل از رنگ کاری باید سطح فلز از مواد زائد مانند زنگ زدگی، پلیسه، گرد و غبار و چربی پاک شود. برای این کار سطح فلزات تینر شویی و برس کاری می شود. بنا به در خواست کارفرما سطح فلزات را قبل از رنگ کاری با روش های سند بلاست، شات بلاست و ساچمه زنی صیقل می دهند. هدف از این عملیات افزایش مقاومت سطح فلز در برابر رطوبت است. رنگ آمیزی سازه جرثقیل ها در سالن و فضای مخصوص از پیش تعیین شده با رعایت اصول و استاندارد های SA 1 و SA1/2 و با رعایت رطوبت نسبی هوا، دمای محیط و دمای سطح فلز در سه لایه با ضخامت تعیین شده پاشیده می شود.

سندبلاست سازه های فلزی جرثقیل سقفی

مرحله نصب و راه اندازی جرثقیل سقفی

عملیات نصب و راه اندازی جرثقیل در شرکت وزنه پل فلز توسط مهندسین مجرب و با تجربه و با استفاده از ابزارهای تخصصی مانند جرثقیل موبایل و زنجیر و تسمه های باربردار زنجیری دستی انجام می گیرد. از مهم ترین خصوصیات این گروه، تسلط بر بخش های مختلف جرثقیل اعم از بخش های الکتریکی و مکانیکی با قابلیت کار در ارتفاع است. قطعات و اجزای جرثقیل در حین نصب توسط کارشناسان بررسی شده تا با نقشه های واحد طراحی و محاسبات، مطابقت کامل داشته باشد. پس از نصب نیز جرثقیل با حداکثر بار مجاز تست استاتیک و داینامیک می شود و پس از تایید، دستورالعمل ها، چک لیست های مربوط به تعمیرات نگهداری و بازرسی دوره ای به همراه دستورالعمل استفاده صحیح و راهنمای اپراتور و تجهیزات جانبی آن به بهره برداران تحویل داده می شود. مرحله نصب جرثقیل سقفی نصب جرثقیل سقفی

مرحله خط برق رسان جرثقیل سقفی

نقشه های برق جرثقیل با استفاده از نرم افزار های موجود و منطبق با استاندارد IEC و سری استانداردهای EN60034 و تیم مهندسی برق، شروع به آماده سازی تابلو جهت ارسال به پروژه می کنند. استفاده از فریم مناسب تابلو برق، سیستم امرجنسی جهت توقف اضطراری جرثقیل، اینورتر جهت حرکت نرم، تنش زدایی و تغییر سرعت و استفاده از کنتاکتورهای برند و با کیفیت از مهم ترین نکاتی است که در تهیه ی تابلو برق توسط شرکت وزنه پل فلز رعایت می شود. اینورتر علاوه بر افزودن قابلیت حرکت دو سرعته در موتورهای تک سرعته، تنش های اضافی به بار و سازه را با حرکت نرم کاهش می دهد. این امکان سبب می شود تا در شتاب گیری و ترمزگیری جرثقیل، حرکات پاندولی بار به طور کامل حذف شود. در هنگام نصب نیز مهندسی برق نقش بسزایی خواهند داشت. برق رسانی موتور های جرثقیل به وسیله شینه های بسته و باز و یا قرقره های حمل کابل، نصب ریموت کنترل، کلید فرمان و یا جوی استیک، نصب تابلو برق پل، تجهیز کابین جرثقیل، نصب لیمیت سوئیچ ها در همه جهات حرکت جرثقیل، نصب سیستم های هشدار و سیستم های ضدبرخورد و … توسط مهندسین مجرب و با تجربه شرکت وزنه پل فلز انجام می گیرد. مرحله برق رسانی و تابلو برق بالابر سقفی برق جرثقیل سقفی

مشاوران جرثقیل سازی وزنه پل فلز

شرکت وزنه پل فلز مفتخر است که در تمام پروژه های ساخت و نصب جرثقیل موفق به اخذ گواهی حسن انجام کار از کارفرمایان شده است. برای مشاوره و قیمت دهی ساخت جرثقیل سقفی با ما تماس بگیرید.

حسن انجام پروه های ساخت جرثقیل سقفی نمایندگی ریموت کنترل جرثقیل سقفی جرثقیل
  • 021-46063707-8
  • تهران-کیلومتر 19جاده مخصوص کرج به سمت تهران-ساختمان ایرانیان-طبقه 2-واحد205
  • 8:00AM – 5:00PM

info@vaznehpolfelez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *