لودسل و سیستم توزین

لودسل چیست ؟

نوعی حس گر الکترونیکی که در اندازه گیری وزن و نیرو استفاده می شود. این حس گرها که عمدتا در صنایع جابجایی و باربرداری استفاده می شوند قادرند وزن بار جابجا شده را محدود کنند تا فشار حداکثری به موتور و تجهیزات وارد نشود.

انواع لودسل :

لودسل کششی ، لودسل خازنی، لودسل خمشی، لودسل خمشی 2طرفه، لودسل کشش فشار، لودسل فشاری، لودسل تک پایه، لودسل باسکول  

لودسل کششی(tension load cell) معمولا در باسکول های آویزدار و یا در هرنوع سیستم توزینی که ماهیت آنها کششی است قابل استفاده است. از این قبیل می توان به تبدیل ها (تبدیل باسکول های مکانیکی به نیمه الکترونیک) و هاپر بچینگ اشاره نمود انواع لودسل های آویز جرثقیل سقفی نیز در این گروه قرار می گیرند.

یکی از پرکاربردترین لودسل های کشش فشار به دلیل شباهتش  با حرف انگلیسی S به (S type) معروف است.و در سیستم هایی مورد استفاده قرار می گیرند که هم ماهیت فشاری دارند هم کششی.

ویژگی های لودسل عبارت اند از:

  1. کاهش تلفات و خسارات وارده به تجهیزات
  2. پیشگیری از به هدر رفتن مواد و انرژی
  3. افزایش سرعت و بالابردن کیفیت محصولات تولیدی

سیستم توزین چیست؟

با در نظر گرفتن رشد روز افزون تکنولوژی در صنایع مختلف سیستم های توزین دیجیتال جایگزین سیستم های توزین مکانیکی شده اند. سیستم های توزین علاوه بر محدود کردن وزن بار، قادر به نمایش مقدار دقیق وزن بار نیز هستند. همچنین مقادیر وزن های لود شده می تواند در حافظه سیستم توزین ذخیره و گزارش دهی شود.

تفاوت های لود سل با سیستم توزین :

سیستم توزین اطلاعات دقیق محموله (وزن، تاریخ و روز ساعت و نوع شماره ی دستگاه) را نمایش می دهد ولی لودسل برخلاف سیستم توزین وزن دقیق بار را در اختیار ما قرار نمی دهد بلکه به گونه ای ساخته شده است که به حداکثر مقدار بار اجازه ی بلند کردن یا جابجایی را می دهد.

شرکت وزنه پل فلز با ایجاد به روز ترین تکنولوژی و متدها و دارا بودن نیروهای متخصص در این زمینه امکان تعبیه کردن سیستم توزین بر روی ماشین آلات صنعتی (عبارت اند از : انواع جرثقیل های سقفی، دروازه ای، باسکول ها، بالابرها و لیفتراک) را برای شما مشتریان عزیز  فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *