ساخت قطعات یدکی جرثقیل سقفی

قطعات یدکی جرثقیل

چرا قطعات یدکی جرثقیل باید تعویض گردد؟

در صورت بروز حادثه و خرابی جرثقیل اولین چیزی که به ذهن اپراتور دستگاه  می رسد،  تعمیر و یا تعویض قطعات  جرثقیل می باشد . اکثر کسانی که در خط تولید کارخانه، مدام از جرثقیل خود استفاده می کنند معمولا قطعات یدکی جرثقیل را در انبار خود نگهداری می کنند که در هنگام بروز مشکل سریعا خرابی را رفع نمایند. 

مهندسی معکوس قطعات یدکی جرثقیل

زمانی که نوبت به تعویض و سرویس قطعات می رسد مهم نیست که چه کسی جرثقیل شما را ساخته است. از این رو پروسه سفارش و تعویض یدک مورد نظر بسیار زمان بر می باشد. وزنه پل فلز این امکان را می دهد که قطعات یدکی مختلف متناسب با نیاز شما برای هر نوع جرثقیل از هر برندی ساخته می شود ، که معمولاً با استفاده از نمونه ای از قطعه و یا نقشه قطعه یدک جرثقیل مورد نظر ، میتواند از طریق مهندسی معکوس قطعات یدکی مکانیی جرثقیل را از نو طراحی ند و بسازد، از مزایای ساخت قطعه یدک بالابر میتوانیم به صرفه جویی در زمان تسریع در تحویل قطعه مورد نیاز و نیز با اطمینان خاطر و گارانتی معتبر اشاره کنیم و با خیال راحت در مدت زمان طولانی از جرثقیل خود استفاده نمائید. هر چند  نگهداری و سرویس دهی و رسیدگی بیشتر باعث طول عمر بیشتر قطعات جرثقیل میگردد و باید به این نکته توجه داشت.

نام برخی از قطعات یدکی مهم جرثقیل سقفی که در ایران امکان ساخت دارد

1-جوی استیک چهار سرعته تله مکانیک

2-جوی استیک دو سرعته تله مکانیک

3-کنتاکتور دماگ

4-جاروبک دماگ

5-کلید فرمان 2سرعته دوفاز قطع کن دماگ

6-ریموت کنترل جرثقیل 8 , 6 , 4 کلید تله کرین

7-ریموت کنترل جرثقیل 8 , 6 , 4 کلید ساگا

8-کلید فرمان 6 , 12 کلید دوسرعته  دماگ آلمان

9-کلید فرمان 12,10,8,6,4 کلید دوسرعته تله مکانیک

9-راهنمای زنجیر جرثقیل دماگ

10-موتور گیربکس دماگ آلمان

11-کمربند جرثقیل دماگ 

12-جاروبک wampfler 

13-ترولی دماگ

14-بالابر دماگ آلمان (آکبند و استوک )
15-اینورتر تله مکانیک

16-دیسک و لنت ترمز

17-میکروسوئیچ دور شمار مخصوص بالابری

18-میکروسوئیچ صلیبی دو سرعته مخصوص حرکت افقی

19-قلاب جرثقیل تک قرقره و دو قرقره

20-ترمز مگنت آلمانی

21-چرخ کالسکه و راه بر

22-خط برق رسانی (شینه)60 . 80 . 120 . 240 . 400 . 850 . 1000 آمپر

23-تجهیزات کنترل بار

24-تجهیزات ضد تصادم

25-مولتی کنترلر جرثقیل اشتال

26- ساخت کابین اپراتوری جرثقیل های سنگین

27-تجهیزات کامل سازه دینامیکی

28-انواع تابلو برق صنعتی

29-ریل و قرقره جرثقیل سقفی

30-قطعات جرثقیل دماگ

31-گیربکس جرثقیل سقفی

32-قلاب جرثقیل سقفی 

33-درام جرثقیل سقفی

34- کوپلینگ جرثقیل سقفی

نکته : در بسیاری از قطعاتی که در بالا ذکر شد با وجود امکان مشابه سازی، نیاز به تجهیزات و امکانات قابل قبول و تخصصی برای ساخت هر یک از قطعات یدک بالابر اعمم از مانیکال و الکتریال می باشد و حتما باید از متخصص در حرفه صنعت جرثقیل سازی، برای رفع نیاز جرثقیل خود مشورت نمائید. 

خط برق رسان جرثقیل سقفی

مشابه سازی قطعات جرثقیل کنه کرین

در ادامه گزیده ای از مطالب درباره اهمیت قطعات جرثقیل کونه کرین بصورت کاملا تخصصی را بیان می کنیم، و چگونه میتوانیم در ایران قطعات مشابه این جرثقیل را تهیه و یا تولید کنیم ؛ شرکت جرثقیل سازی کنه کرین یکی از بزگترین شرکت های فنلاندی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و کیفیت بالا و قابل قبول، توانسته است نظر بسیاری از کاربران عرصه صنعت کشورها را به خود جلب کند و برندی جهانی شود. جرثقیل کنه کرین نه تنها برای جرثقیل های خود بلکه برای جرثقیل های دیگر نیز ، مطابق قطعات یدکی بالابر، وسایل جرثقیل و نیز لوازم جانبی تولید می کند ، کنه کرین قطعات یدکی اصلی و مناسب جایگزینی برای مدل های متنوع را تولید کرده و در اختیار کاربران قرار می دهد. شرکت کنه کرین با تقریباً یک قرن تجربه کاری در مبحث جرثقیل ها (لوازم جانبی جرثقیل کنه کرین)، بالابرها (لوازم جانبی بالابر کنه کرین)و هر نوع ساخت و تولید در عرصه جرثقیل سازی ، و با همکاری تامین کنندگان و نمایندگی های کنه کرین در اقصی نقاط جهان ، خدمات حرفه ای مطابق با توصیه های تامین کنندگان و مشتریان را به بهترین شیوه ارائه دهد. از سری قطعات یدکی پرمصرف کونه کرین : موتور بالابری حرکت عرضی کونه کرین ، فن موتور جرثقیل کونه کرین ، لیمیت سوئیچ چرخشی کنه کرن، کیت ترمز جرثقیل کنه کرین ، گیربکس موتور کنه کرین، اینورتر جرثقیل کونه کرین ، رله تایمر جرثقیل کونه کرین، قلاب کنه کرین و … می باشد.

چگونه قطعات جرثقیل کونه کرین را در ایران تهیه نمایم

ابتدا باید به این نکته توجه داشت که تنها برخی از صنعتگران عرصه تجهیزات بالابری میتوانند تمامی قطعات مورد نیاز مصرفی جرثقیل کونه کرین را تهیه نمایند برخی از قطعات مانند ناظم سیم بکسل جرثقیل، ضربه گیرهای جرثقیل و تمامی قطعاتی که امکان معادل سازی را دارند و حتی یک سری از قطعات خاص هستند و با توجه به عملکرد آنها یک جایگزین مشابه باید ساخته شود و ممکن است توسط تامین کنندگانی غیر از کنه کرین نیز تهیه گردد ، قیمت این قطعات یدکی خاص و سفارشی رقابتی است، در ایران نیز این امان وجود دارد و تیم حرفه ای وزنه پل فلز با سایقه بیش از 15سال توانسته است جایگاه خوبی را در زمینه مهندسی معکوس قطعات یدک جرثقیل بدست آورد. 

قطعات بالابر کونه کربن

تیم وزنه پل فلز تا کنون پروژه های موفقی در عرصه ساخت و تولید به روش مهندسی معکوس داشته است که برای مشاهده رضایت نامه های کاری میتوانید روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

کلیپی کوتاه نمونه ای از ساخت قلاب جرثقیل 32تن کونه کرین با استفاده از دانش مهندسی معکوس

برای مشاهده بیشتر کلیپ محصولات طراحی و ساخت لوازم یدکی جرثقیل وزنه پل فلز به سایت آپارات ما مراجعه نمائید . 

2 thoughts on “ساخت قطعات یدکی جرثقیل سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.