تاریخچه شرکت دماگ| DEMAG

تماس با ما

جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید👇🏻

02146063707

02146063708

09126386708

محصولات دماگ

جرثقیل سازی دماگ ای جی تولید کننده تجهیزات سنگین مستقر در آلمان است که امروزه توسط کنه کرین فنلاند کنترل می شود. ریشه های دماگ به نحوه ی شکل گیری آن باز می گردد اما از آنجایی که در سال 1906 به عنوان بزرگترین سازنده جرثقیل، که با استخدام  250 تا 300 نفر به Markische Maschinenbau – Anstalt , Ludwig A-G تبدیل شد. شرکت دماگ ساخت انواع گوناگون جرثقیل صنعتی را برعهده داشت که از آن می توان به جرثقیل های تک پل ، جرثقیل کابین دار و جرثقیل سقفی و دروازه ای نام برد.درسال 1308 بزرگترین جرثقیل شناور جهان را که برای شرکت های هارلند و ولف در بلفاست ساخته شده بود ، که به صورت RMSolympic  برای جابه جایی مسافرها طراحی و ساخته شد .در سال 1910 دوران درخشش این شرکت تحت عنوان ماشین سازی فابریک آلمانی(Deutsche Maschinefabrik) واقع در دیزبرگ فرا رسید که در دنیا با نام اختصاری دماگ (Demag) مطرح شد. امروزه دنیا این شرکت را با نام جرثقیل های دماگ و اجزای آن را Demag Cranes & Components GmbH می شناسند . در سال 1973 گروه Munnesmann دماگ را تحت مالکیت خود در آورد. از آن زمان به بعد این کمپانی دچار رشد و تغییر شد. برخی از بخش های مرکزی_تجاری این کمپانی به منظور تمرکز بر هدف اصلی شرکت از بخش مالکیت جدا شدند.

تاریخچه جرثقیل سازی شرکت دماگ

معرفی شرکت دماگ

تاسیس شرکت جرثقیل دماگ

در نهایت کمپانی دماگ در سال 1891 در شهر دویسبورگ کشور آلمان بنیانگذاری شد. ریشهMarkische Maschinebau Anstalt L.Stuckenholz AG به کارخانه ماشین سازی Mechanische Werkstatten Hrkort&Co بازمی گردد؛ کارخانه ای که کار ساخت جرثقیل را از سال 1840 شروع کرد.در سال 1908 بزرگترین جرثقیل معلق دنیا را در شهر بلفاست ایرلند برای شرکت هارلند و ولف ساختند که در تولید سازه های عابر پیاده کاربرد دارند. در نهایت کمپانی دماگ در سال 1891 در شهر دویسبورگ کشور آلمان بنیانگذاری شد.ریشهMarkische Maschinebau Anstalt LStuckenholz AG به کارخانه ماشین سازی Mechanische Werkstatten Hrkort&Co بازمی گردد؛ کارخانه ای که کار ساخت جرثقیل را از سال 1840 شروع کرد. در سال 1908 بزرگترین جرثقیل معلق دنیا را در شهر بلفاست ایرلند برای شرکت هارلند و ولف ساختند که در تولید سازه های عابر پیاده کاربرد دارند.

جرثقیل دماگ
جرثقیل دماگ

در اوایل  سال 1925  شروع به ساخت بیل مکانیکی کرد. این کمپانی که بعد ها  کار خود را با تولید لکوموتیو ، واگن ها ، دستگاه های خط آهن گسترش داد. در طی جنگ جهانی دوم ماشین های جنگی زرهی در کارخانه ای در برلین ساخته شدند. در اواخر دهه 1930 و در طی جنگ جهانی دوم ، ساخت وسایل نقلیه نیمه شاسی با طراحی دماگ به شکل مدل های تراکتوری، آرتیلری عادی تولید کرده و از آن بعنوان نیروی محرکه sd.kfz250 زره پوش استفاده کرد ، که خود نقش مهی را در جنگ جهانی دوم ایفا کرد و بیش از 600/6 دستگاه از آن توسط دماگ و پیمانکاران مربوطه تولید شد.

شروع عصر جدید جرثقیل های هیدرولیکی دماگ

در سال 1954 اولین بیل مکانیکی هیدرولیکی برای حفاری را تولید کرد . شرکت دماگ به سرعت پیشرفت کرد و تولیدات خود را به دستگاهایی مانند جرثقیل های نقلیه ، جرثقیل های کارگاهی و وسایل کنترلی ، کارخانه ذوب و بخصوص ریخته گری و تجهیزات ریخته گری گسترش داد .همکاری شرکت دماگ با تولید کننده ژاپنی به نام کوماتسو منفعت زیادی در جهت تجهیزات حفاری در تولیدات انبوه با نام  کوماتس ماینینگ بوجود آمد ، که بخش کمپرسور این شرکت بعدها به شرکت کامپ ایر واگذار شد که از همان زمان به صورت مستقل کار خود را ادامه داد .

اولین کارخانه دماگ
اولین کارخانه دماگ

در سال 1999 تحول جدید در عرصه ریخته گری تزریقی و همکاری با شرکت های مانسمان و کراسوس مافی درآمد بود که به یک هلدینگ برای تمامی فعالیت های غیر مخابره ای تبدیل گشت ، و پس از مدتی به نام ماشین سازی مانسمان با نام تغییر یافت که با زیر مجموعه های خود یعنی دماگ پلاستیک و کراسوس مافی فعالیت داشت.با به مالکیت درآمدن مانسمان توسط ودافون در سال 2000-1999 هلدینگ  آتکس با شرکت های دیگری ادغام شد KKR(Kohlberg Kravis Roberts) و دماگ به گروه سیمانس پیوست .در پاییز 2001 KKR دچار رکود اقتصادی شدیدی شد که به کاهش و از دست رفتن شغل ها شد . هلدینگ آتکس فرو پاشید و شرکت هایی که به قوه خود باقی ماندند از نوع شروع به بازسازی کردند و شرکتی جدید با هدف پیشرفت در آینده تبدیل شدند . کارخانه جرثقیل دماگ KKR بازسازی شد و محصولات دماگ راه اندازی شد و تولید از سر گرفته شد .تلاش و تمرکز شرکت برای ساخت جرثقیل های کابین دار ، جرثقیل زنجیری ، جرثقیل دروازه ای بیشتر شد  و کماکان با شرکت سیمانس تحت عنوان دماتیک به فعالیت خود را ادامه دادند .در سال 2006 لیست خود را به همگان اعلام کرد و سهام بورس خود را در امریکا و سرتاسر دنیا افزایش داد، MPM نیز به KKR فروخته شد و به عنوان بخشی از صنایع سنگین سامیتومو فعالیت نمود . در آگوست 2002 شرکت دماگ در شهر تسوایبروکن آلمان واقع شده بود به بخشی از شرکت TEREX آمریکا تبدیل شد . هم اکنون برند TEREX_DEMAG در حال فعالیت میباشد .

جرثقیل سقفی دماگ
جرثقیل سقفی دماگ

منابع :

https://wikipedia

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Demag

http://www.preservationtanks.com/Locations.aspx

http://www.konecranes.com/resources/media/releases

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *