انواع چرخ جرثقیل دماگ

چرخ جرثقیل از قطعات مهم و راهبردی جرثقیل است که به کمک نیروی موتور، جرثقیل را به حرکت در می آورد. چرخ جرثقیل در دو نوع محرک و متحرک وجود دارد که تفاوت آن ها در وجود یا عدم وجود نیروی موتور است. چرخ ها در حرکت های خود مجموع وزن سازه جرثقیل و وزن بار را باید تحمل کنند. از این رو، انتخاب نادرست چرخ باعث افزایش اصطحکاک و خوردگی ریل و چرخ ها می شود. بنابراین انتخاب چرخ مناسب علاوه بر افزایش کارایی جرثقیل، هزینه های نگهداری و تعمیرات را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

چرخ و جعبه چرخ های دماگ در 4 مدل مختلف DRS ، LRS ، RS و DWS تولید می شوند. در این مقاله سعی شده است تا ابعاد مختلف چرخ و جعبه چرخ دماگ بررسی و توضیحات لازم در قالب جدول ارائه شوند. در شرایط تحریم، شرکت وزنه پل فلز با تکیه بر دانش متخصصان داخلی، اقدام به تولید این نوع چرخ کرده است. محصول تولید شده موفق به کسب بیشترین درصد رضایت از مشتریان است که دلایل آن را می توان در موارد زیر جست و جو کرد:

 1. مواد اولیه با کیفیت و از جنس MO40 ، GGG70 و CK45
 2. طول عمر بالا
 3. بدون نیاز به تعمیرات
 4. بدون سایش و اصطحکاک
 5. نصب و مونتاژ آسان
 6. امکان دسترسی خریدار به نقشه های فنی

در ادامه به معرفی و بررسی انواع مختلف چرخ جرثقیل دماگ پرداخته خواهد شد.

جعبه چرخ DRS

از معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع جعبه چرخ جرثقیل می توان به جعبه چرخ DRS اشاره کرد. شما می توانید با بستن چند پیچ ساده این جعبه چرخ را به کلگی جرثقیل متصل نمایید. بسته به نوع کاربرد جعبه چرخ می توان آن را در جهات مختلف مطابق شکل زیر به سازه فلزی متصل کرد.

نیروی حرکتی چرخ ها از موتور جرثقیل تامین می شود. برای این کار لازم است نیروی موتور به کمک شافت به چرخ ها انتقال پیدا کند و باعث حرکت چرخ و درنهایت جرثقیل شود.

مشخصات جعبه چرخ DRS در ابعاد و تناژهای مختلف در جدول زیر آورده شده است:

جعبه چرخ LRS

این نوع جعبه چرخ نیاز چندانی به تعمیرات پیدا نخواهد کرد و در دمای بین -10 تا +40 درجه سانتی گراد بیشترین کارایی را دارد. جعبه چرخ LRS در دو نوع A و F طراحی شده است. تفاوت این دو نوع چرخ در فلنگ زیر چرخ است که در شکل زیر نشان داده شده است:

جدول مشخصات چرخ و جعبه چرخ LRS دماگ به شرح زیر آورده شده است:

جعبه چرخRS

چرخ DWS

نوع خاصی از چرخ جرثقیل است که بدون محفظه تولید می شود. این نوع چرخ جرثقیل در ابعاد بزرگ ساخته می شود تا استحکام لازم را برای جابجایی جرثقیل های سنگین و تناژ بالا را داشته باشد.

4 thoughts on “انواع چرخ جرثقیل دماگ

  1. admin Post author

   سلام لطفا ابعاد چرخ و عکس چرخ جرثقیل مورد نظر را به شماره تماس های 09126386708 و یا 09193685156 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.