چرخ جرثقیل دروازه‌ایتماس با ما

02146063707

02146063708

09126386708

فاکس: 02146063709

ایمیل : mmp@vaznehpolfelez.com


معرفی انواع جرثقیل‌ دروازه‌ای

چرخ جرثقیل دروازه‌ای

چرخ‌ها، اجزای مهمی در جرثقیل دروازه‌ای هستند که وظیفه حرکت جرثقیل را برعهده دارد . چرخ‌ جرثقیل باید از استقامت بالایی برخوردار باشد زیرا در مسیر حرکت به جرثقیل دروازه‌ای اجازه می‌دهد تا بارها را بلند کرده و آن‌ها را از یکسر تیر به سر دیگر حمل کند. چرخ‌های رینگ دار موجود در بازار در جرثقیل‌های دروازه‌ای زیر 5 تن استفاده می‌شوند. چرخ‌ها از مواد خام و آلیاژ ساخته‌ می‌شوند. اندازه چرخ‌ها بر اساس تناژ جرثقیل تعیین می‌شود. هرچقدر جرثقیل بزرگ‌تر باشد نیاز به چرخ‌های بزرگ‌تر و قوی‌تری دارد.


ارتباط با ما

انواع چرخ جرثقیل دروازه ای

▫️بر اساس روش تولید

چرخ‌های ریخته‌گری : از طریق ذوب فلز و ریختن در قالب‌های مخصوص تولید می‌شوند. چرخ‌های ریخته‌گری نسبت به چرخ‌های آهنگری سطح صاف‌تری دارند.

چرخ‌های آهنگری : از طریق حرارت دادن فلز در کوره تولید می‌شوند. چرخ‌های آهنگری نسبت چرخ‌های ریخته‌گری از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

چرخ‌های فولادی : این نوع چرخ‌ها از فولاد ساخته می‌شوند و دارای مقاومت بالایی هستند. مناسب جرثقیل‌هایی می‌باشد که با بارهای سنگین کار می‌کنند .

▫️بر اساس شکل ظاهری

چرخ‌های تک لبه : دارای یک لبه تماس با ریل هستند. همچنین سطح تماس کمتری با ریل دارند. نسبت به چرخ‌های دو لبه از سرعت بالایی برخوردار می‌باشند.

چرخ‌های دو لبه : دارای دو لبه تماس با ریل هستند. همچنین سطح تماس بیشتری با ریل دارند. نسبت به چرخ‌های تک لبه از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

ویژگی‌های چرخ جرثقیل دروازه‌ای

▫️حرکت آسان بار در سطح کارگاه

▫️استقامت و مقاومت بالا در برابر بارهای سنگین و ضربه‌های احتمالی

▫️سطح تماس مناسب و جلوگیری از لغزش چرخ‌ها

▫️برخورد کم بین چرخ‌ها و ریل باعث حرکت روان‌تر جرثقیل می‌شود.

تعمیر و نگهداری چرخ جرثقیل دروازه‌ای

نگهداری چرخ جرثقیل دروازه‌ای

جهت حفظ کارکرد صحیح چرخ‌های جرثقیل دروازه ای، لازم است که به‌طور منظم از آن‌ها نگهداری شود.

▫️روانکاری چرخ‌ها با روغن

▫️بررسی منظم چرخ‌ها و جلوگیری از وجود هرگونه آسیب

▫️تنظیم صحیح چرخ‌ها برای جلوگیری از انحراف

تعمیر و تعویض چرخ جرثقیل دروازه‌ای

در صورت وجود هرگونه مشکل در چرخ‌های جرثقیل دروازه ای، باید آن‌ها را تعمیر یا تعویض کرد. در صورتی تعمیر چرخ‌ها ممکن است که آسیب وارد شده قابل ترمیم باشد و در غیر این صورت چرخ باید توسط افراد متخصص تعویض شود .

عوامل موثر در انتخاب چرخ جرثقیل دروازه‌ای

 

وزن جرثقیل : چرخ ها باید توانایی تحمل وزن جرثقیل را داشته باشند.

ارتفاع جرثقیل : چرخ‌ها باید توانایی تحمل وزن جرثقیل را در ارتفاع داشته باشند.

سرعت حرکت جرثقیل : چرخ‌ها باید توانایی حرکت روان را داشته باشند.

جهت اطلاع از قیمت انواع چرخ جرثقیل در ابعاد دلخواه شما ، ویلبلاگ جرثقیل ، جعبه چرخ جرثقیل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .نحوه خرید چرخ جرثقیل دروازه‌ای

 

هنگام خرید چرخ جرثقیل سقفی،  به نکات زیر توجه داشته باشید:

▫️از اصالت چرخ اطمینان حاصل کنید.

▫️مشخصات فنی چرخ را با دقت بررسی کنید

▫️از فروشگاه معتبر خرید کنید تا در صورت بروز مشکل، از خدمات پس از فروش برخوردار شوید.

چرخ جرثقیل دروازه‌ای براساس نحوه نصب

چرخ‌های هالو : چرخ‌های هالو دارای حفره و جای خار هستند. موتور شفت جرثقیل با خار داخل این چرخ‌ها قرار می‌گیرند. زمانی که موتور شروع به حرکت کند این چرخ‌ها را نیز به حرکت درمی‌آورد.

چرخ‌دنده دار : دارای دنده هستند. هم چرخ و هم شفت موتور با پیچ سفت می‌شوند. قطعات باید به‌صورت مرتب گریس کاری شوند تا آهن‌ها خورده نشوند. این چرخ‌ها مانند گیربکس ماشین هستند. هر وقت به موتور فرمان حرکت داده شود، با درگیر شدن دنده‌های شفت موتور با دنده‌های چرخ‌ها چرخ، چرخ شروع به حرکت می‌کند.چرخ های لاستیکی جرثقیل عملکرد بالا، عمر طولانی برای جرثقیل‌ها و تجهیزات حمل‌ونقل می‌باشند.