جرثقیل دروازه ای | گانتری کرین

جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل دروازه ای دوپل

جرثقیل های دروازه ای را با نام جرثقیل تک پل با بالابر آویز , جرثقیل نیم دروازه ای و جرثقیل دروازه ای دو پل می شناسند، که هر جرثقیل می تواند دارای یک یا چندین موتور بالابری باشد , و در طراحی های مختلف قابل اجرا هستند . این جرثقیل ها جهت حمل کانتینرها بسیار کارآمد می باشند . انواع مختلفی از جرثقیل ها در حال کار هستند که در اینجا جرثقیل دروازه ای را مورد بحث قرار می دهیم ، چقدر با اصطلاح جرثقیل دروازه ای آشنایی دارید؟ برای اطلاع از نحوه ساخت و قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای با مهندسین فنی شرکت وزنه پل فلز تماس بگیرید.

02146063707

02146063708

09126386708

جرثقیل دروازه ای نیز همانند جرثقیل سقفی، دارای دو دسته بندی اصلی تک پل و دو پل می باشد. تفاوت اصلی بین جرثقیل سقفی تک پل و دو پل با جرثقیل دروازه ای در نوع طراحی و ساخت پایه های فلزی آنها می باشد، جرثقیل های دروازه ای بوسیله دو یا چند پایه بسیار مستحکم در داخل زمین قرار میگیرند . جرثقیل دروازه ای تک پل بیشتر برای ظرفیتهای زیر ۱۰ تن و دهانه های کمتر از ۲۰ متر استفاده می شود. جرثقیل دروازه ای دو پل نیز برای ظرفیتهای بالاتر از ۵ تن و دهانه های بیشتر از ۱۲ متر کاربرد دارد.

جرثقیل دروازه ای
جرثقیل دروازه ای

امروز نمی توان بدون جرثقیل های به جهانی پیشرفته فکر کرد. این که آیا در تجارت جهانی به عنوان ابزاری برای بارگیری بار استفاده می شود و یا در ساخت ساختمان ها یا پروژه های بزرگ فنی، جرثقیل ها از مهمترین دستگاه های مکانیکی برای توسعه اهداف انسان ها هستند. از دیدگاه کاملاً فنی ، جرثقیل وسیله ای است که به صورت دستی یا با الکتروموتورها برای حرکت عمودی و افقی بارهای سنگین استفاده می شود. به طور کلی جرثقیل های دروازه ای برای بارگیری و تخلیه کشتی ها (باری و کانتینرهای عمومی) ، قطارها و کامیون ها در سالن های اجتماعات و انبارها و همچنین در مهندسی سازه استفاده می شود. این جرثقیل ها می توانند زمینی باشند و یا در دریاهای آزاد استفاده شوند. بصورت نصب دائمی یا متحرک باشند.

جرثقیل دروازه ای

این نوع جرثقیل ها دسته بندی های مختلفی دارند،  که از نظر نقشه ساخت جرثقیل ، قیمت جرثقیل و استوک و یا دست دوم بودن جرثقیل و ابعاد جرثقیل دروازه ای میتواند متفاوت باشد. بیشترین استفاده از جرثقیل های دروازه ای در فضای باز است. از آنجا که در فضای باز نمیتوان تیرچه چکش را اجرا کرد ، میتوان با اجرای ریل های جرثقیل روی یک پایه ، عملکرد جرثقیل را فراهم کرد. شایان ذکر است در برخی از موارد از جرثقیل دروازه ای نیز در فضای داخلی سالن استفاده می شود و یا درمکانهایی که سقف آن شیب دارد یا امکان نصب دیگر جرثقیل ها وجود نداشته باشد امکان پذیر است و جرثقیل دروازه ای کارگاهی را میتوان به عنوان یک نوع جرثقیل ارزان برای سالن های کارگاهی درنظر گرفت . این نوع جرثقیل در سالن هایی که توانایی زیادی در برابر جرثقیل سقفی ندارند نیز مورد استفاده قرار می گیرند و مقرون بصرفه تر خواهد بود. این نوع جرثقیل ها بسته به نیاز اپراتور در طراحی های خاص و سفارشی نیز ساخته می شوند و نصب و راه اندازی می گردند و بسته به نوع سفارش قیمت جرثقیل متغییر خواهد بود .

مشخصات جرثقیل دروزاه ای

 1. در فضای باز بسیار کار آمد می باشد

 2. قابلیت اجرای جرثقیل های تک پل با ظرفیت کمتر از 16 تن و دهانه کمتر از 22 متر

 3. قابلیت راه اندازی 2 جرثقیل دروازه ای پل با ظرفیت بیشتر از 10تن و دهانه کمتر از 40متر

 4. سرعت در عملیات بارگیری و تخلیه بار 

 5. با وجود یک ستون، حالت تک پل اجرا می شود

 6. امکان اجرای کنسول برای دسترسی به فضای دهانه ی بیرونی

 7. امکان ایجاد کریدور تعمیر در حالت دوگانه 

جرثقیل دروازه ای
خرید جرثقیل دروازه ای صفرتا صد

5 thoughts on “جرثقیل دروازه ای | گانتری کرین

  1. admin Post author

   طول مسیر؟دهانه سالن؟ارتفاع سالن؟ و… به دلیل پروژه ای بودن درخواست به واتساپ موجود در سایت پیغام دهید.

  2. admin Post author

   سلام برای اطلاع از هزینه پروژه ساخت نیاز به دریافت اطلاعاتی هستیم مطابق با نقشه ساخت جرثقیل با کارشناسان وزنه پل فلز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.