تاریخچه شرکت اشتال

تماس با ما محصولات اشتال

در اوایل اوت 1876 استاد فلزکار رافائل اشتال و شریک زندگی اش گوستاو وینک شرکتی به نام «Stahl und Weineck» را در نزدیکی دروازه های شهر اشتوتگارت تأسیس کردند. کارگاه مکانیکی در کانستاتتراستراسه جهت تولید لوازم خانگی و محصولات مربوطه، برای صنعت نساجی راه اندازی شد. این کالاها شامل آهن به سبک آمریکایی، و همچنین بافندگی های صنعتی برای ساخت پارچه بود . با سختکوشی زیاد ، رافائل اشتال تلاش کرد تا به طور مداوم کیفیت را بهبود بخشید، و به تدریج تولید را گسترش داد. برای اطلاع از محصولات  شرکت اشتال با ما تماس بگیرید.

02146063707

02146063708

09126386708

 

آغاز برند R. STAHL

کارخانه دایره ای ماشین های بافندگی

در پی مرگ شریک زندگی اش گوستاو وینک، رافائل اشتال در سال 1880 با ویلهلم استوکلن هم پیمان شد تا یک کارخانه دایره ای ماشین های بافندگی راه اندازی کند. این دو بنیان گذار شرکت زمانی به استقلال مالی دست یافتند که در سال 1886 ساختمان کارخانه صندلی های دایره ای را در شهر فئویرباخ ساختند.

این ساختار به عنوان “R. STAHL Rundstuhlfabrik Stuttgart-Feuerbach” شناخته می شد . درسال 1890 پسرانش کارل و رافائل به این شرکت پیوستند . در این کارخانه ماشین آلات مورد نیاز برای تولید پارچه تریکوت را ساختند. ایالات متحده آمریکا بزرگترین سهم از فروش صادرات خود به خود اختصاص داده بود و به تدریج با ایتالیا و چین نیز مشارکت نمود و به بازاربزرگ و قابل توجهی در آن سال ها تبدیل شد. با تغییر مد زنان، تقاضا برای پارچه تریکوت کاهش یافت . این شرکت مجبور بود عملیات خود را مقیاس بندی کند و دوباره به اشتوتگارت نقل مکان کند. در سال ۱۸۹۹ رافائل اشتال در گذشت.

نسل دوم – عصر تجهیزات حمل کالا

تا این زمان پسران رافائل اشتال شروع به کار در کارخانه ماشین سازی اشتال کرده بودند. رافائل اشتال جوان که اشتیاق او به بالابرها و سازه های آهنی بود یک تکنیسین واجد شرایط به حساب می آمد ، درسال 1893 او اولین سیم پیچ دستی را طراحی میکند و میسازد که ایده های جدیدی اختراع کرد و ابداع و اجرا شد . سرانجام در سال 1898 در عصر فناوری جدید اولین بالابر بزرگ پل   برقی اشتال ساخته شد که در دوران تجهیزات حمل کالا آغاز شد. نسل دوم خانواده اشتال با موفقیت این کسب و کار را گسترش داد و شامل بالابرها ( بالابرهای الکتریکی یا بالابرهای برقی) شناخته شد . در سال 1908 اولین آسانسور با بیش از 15 طبقه نصب و راه اندازی شد که بالاترین رده در جهان بود ، در سال 1956 سریعترین آسانسور مسافربری اروپا  هرمستوم-هانوفر نصب و شناخته شد و یک بالابر پاترنوستر را به پرتفوی خود اضافه کردند . اولین‌بار این سیستم های پیشرفته مستقیماً در ساختمانی نصب شد که به گراف-ابرهارد-باو در اشتوتگارت معروف است و در موعد مقرر بالابرهای بیشتری تولید و صادر گردید.

 جشن های طلایی جوبیل و افسردگی اقتصادی

اشتال پنجاهمین سالگرد تأسیس خود را در سال 1926جشن گرفت زمانی که کسب و کار در حال رونق بود ، اشتال اولین تولید کننده دستگاه های الکتریکی محافظت شده در برابر انفجار را تولید کرد و به مدت طولانی یکی از معدود تأمین کنندگان بالابر ضد انفجار در آلمان باقی ماند، اما در طول افسردگی اقتصادی جهانی وضعیت کسب کار کارخانه اشتال سخت شد و برای اولین بار در تاریخ مجبور شد برخی از نیروی کار خود را از دست بدهد، اما از اواسط دهه 1930 چشم انداز مثبت تری بوجود آمد. این شرکت  که به عنوان ساخت جرثقیل معروف شده بود دوباره کار خود را از سر گرفت، اما بر خلاف جرثقیل های قدیمی، این جرثقیل های جدید ظرفیت بار تا 100 تن را داشتند. تولید بالابر و بالابر الکتریکی نیز پیشرفت بالایی داشت . با آغاز جنگ جهانی دوم، زمان های سخت بار دیگر در پیش رو بود. با این حال، شرکت توسط نوه های بنیانگذار با سرپیچی از پیمایش به مشکل برخوردند . به دلیل جنگ، در ابتدای سال 1944 تولید بالابر الکتریکی از اشتوتگارت به کونزلسو منتقل می شد.

آغاز و رشد جدید – نوآوری حفاظت در برابر انفجار

پس از پایان جنگ، اشتال شروع به رشد سریع کرد . تمام محصولات به روز شد و یا به طور کامل از نو طراحی و ساخته شدند. اشتال همچنین شروع به تولید سوئیچ گیر ضد انفجار و چرخ دنده های کنترلی برای سیستم های بالابر ، از طراحی کاملا جدیدی رو نمایی کرد. در این مورد، اشتال به یکی از برندهای پیشرو در بازار تبدیل شد. از سال 1954، بخش Ex Switchgear و Ex Control Gear به عنوان یک بخش جداگانه اداره می شد. در سال های بعد رشد آن بصورت چشمگیری به اوج خود رسید. در سال 1962در میان نوآوری های دنباله دار برای بیرون آمدن از بخش های مختلف محوطه های پلاستیکی ایجاد شد .

پایان تولید لیفتنگ

افزایش رشد فروش در سطح ملی و به ویژه سطح بین المللی نیز تأثیر قابل توجهی بر تولید لیفت داشت. در سال 1956 شرکت سمت سوی دیگری به خود گرفت شاهکارهای فنی را معرفی میکرد این ها شامل سریع ترین بالابرهای اروپا برای مستورم (برج نمایشگاه تجاری) در هانوفر بود . در سال 1965 شاهد ادغام دو شرکت STAHL با A. Zaiser  که یک شرکت مستقر در اشتوتگارت با سابقه ای طولانی بود به انجام رسید . Zaiser به عنوان بخشی از این ادغام یک بخش تولید لیفت و از همه مهم تر یک بخش تولید پله برقی را تشکیل دادند . با افزایش حجم معاملات، تا پایان سال 1960، کسب و کار در نهایت از ظرفیت شرکت پیشی گرفته بود. بنابراین در سال 1970، اشتال در نهایت تولید بالابر را متوقف کرد و در دفعات بعد بخش تولید لیفتنگ درهای خود را راه اندازی کرد، زیر نظر صاحبان جدیدش، راینشاتال صورت گرفت.

حضور چشمگیر جهانی

اشتال برای حفاظت از انفجار و موفقیت های خود در مهم ترین بازارهای جهان اروپا، آمریکا و آسیا سرمایه گذاری کرد، در این بازارهای کلیدی، شرکت های توسعه، تولید، فروش و خدمات جدید تمام وقت تولید می شدند. اولین شرکت تابعه اشتال که در حفاظت در برابر انفجار تخصص داشت در سال1979 در ایالات متحده آمریکا تأسیس شد، و دیگری در سال 1983 تأسیس شد ولی اینبار در ژاپن به توسعه خود ادامه داد. در عین حال اشتال مشغول گسترش و حفاظت از پرتفوی ضدانفجار در سابقه ی بود. به عنوان بخشی از این پرتفوی، اشتال اولین سیستم I/O ضد انفجار از راه دور را در سال 1988 توسعه داد؛ در سال 1988، معرفی EXLUX اولین ضد انفجار دیداری ، روشنایی را به فروش رساند.  R. STAHL GmbH & Coبرای اطمینان از اینکه منابع مالی کافی برای حفظ رشد در دسترس خواهد باشد ، در سال 1993 به یک شرکت محدود عمومی تبدیل گردید . از اول تیر 1997 در فهرست بورس اوراق بهادار قرار گرفته است. در سال 1998 شرکت هلندی ELECTROMACH B.V را در دست گرفت،اشتال به نام پیشرو در بازار حفاظت از انفجار اروپا تبدیل شد که در همان سال، اشتال وارد بازار سیستم های عامل و نظارت قرارگرفت آنچه که در حال حاضر به عنوان R. STAHL HMI سیستم شناخته شده است .

حرکت جدید در نوآوری

پس از اینکه گروه اشتال در سال 2001 در تولیدات متضرر شد ، هیئت اجرایی یک برنامه بازسازی گسترده را راه اندازی کرد، دو سال بعد و در برنامه ریزی انجام شده، شرکت بار دیگر در حال سود و پیشرفت بود، و به دنبال آن همتراست استراتژیک بخشی که دستکاری کالا و مواد بود تغییر یافت. تمرکز از تولید جرثقیل های استاندارد به پروژهای سفارشی تغییر داد شد، پروژه های سفارشی تخصصی و مهندسی خود را بصورت گسترده سرمایه گذاری کرد و موفقیت زودتر از آنچه پیش بینی می شد به دست آمد .

اشتال امروزی-همه چیز درباره ضد انفجار

اشتال پس از موفقیت خود را در بازار جهانی، که بخش دست زدن به تجهیزات و مواد، مورد توجه رهبر بازار فنلاند به نام KCI KroneCranes قرار گرفت. و نتیجه آن یک معامله پرسود برای اشتال بود، این بخش در پایان سال 2005 به رقیب فنلاندی بسیار بزرگتر خود فروخته شد.

رهبری راه در بازار جهانی

با کسب کار در شرکت نروژی ترانبرگ ای اس در سال 2006، اشتال توانست به صنعت تجهیزات دریایی خسارت وارد کند و خود در رأس بازار قرار گیرد . در همین حال اشتال نیز در حال گسترش بیشتر بخش های خود و راه حل هایی برای سیستم های خود بود. در سال 2010، اشتال شرکت های کلیفورد و اسنل را در دست گرفت و آن ها را به دومین شرکت بزرگ اروپا در زمینه بازار دستگاه های سیگنالینگ تبدیل کرد. یک سال بعد این شرکت سیستم های دوربین اشتال را تأسیس کرد و تا سال 2011طیف منحصر به فردی از سخت افزار دوربین و نرم افزار و مدیریت دوربین را راه اندازی کرد.از سال 2012،هم اکنون اشتال رهبر جهان در بازار دست آوردهای سیستم ضد انفجار بوده است .

مبتکران پیشرو

با راه اندازی یک جریان ثابت از محصولات جدید بر روی بازار، مانند روشنایی LED ، به طور مداوم سیمای شهرت این شرکت به عنوان یک مبتکر در زمینه سیستم حفاظت دربرابر انفجار(ضد انفجار) میدرخشد. اشتال موقعیت خود را در پیشتاز نوآوری حفظ می کند، گروه اشتال ساختمانی برای تحقیقات اساسی، توسعه و آزمایشگاه های تخصصی متعددی ساخته شده است که برای پیشرفت راهبردهای جدید بکار گرفته می شود . هم اکنون Stahl crane systems با بیش از 140سال قدمت گسترده ترین و کامل ترین تأمین کننده جرثقیل و اجزای جرثقیل با فناوری ضد انفجار در بازار جهانی است .