جوی استیک+joystick

جوی استیک (Joystick) یا دسته فرمان ابزاری برای کنترل است که با حرکت دادن اهرم آن و ایجاد حالت مکانیکی، فرمان های الکتریکی ایجاد می کند که منجر به حرکت دادن اجسام در مسیرهای مختلف می گردد. جوی استیک ها با درجه حفاظت بالایی که دارند قابل استفاده در سیستم های اتوماسیون صنعتی هستند و در ایستگاه های کنترل سیار و پانل های کنترل استفاده می شوند و شتاب موتور و شرایط خاموش یا روشن شدن موتور را مشخص می نمایند. قسمت مکانیکی جوی استیک شامل اهرم کنترل (دسته)، قسمت های متحرک و کنتاکت کمکی است.
جوی استیک اشنایدر یک کلید مکانیکی برگشت پذیر با کنترل دستی بوده که می‌توان آن را در محل‌های متفاوت نصب و سیم‌بندی کرد. ایده‌ی ساخت این کلید، کنترل حرکت و جابه‌جایی در ماشین‌آلات، جرثقیل‌ها، ربات‌ها و … بوده و می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای شستی‌ها در این زمینه باشد .
جوی استیک‌ها با درجه حفاظت بالایی که دارند؛ قابل استفاده درسیستم‌های اتوماسیون هستند و در ایستگاه‌های کنترل سیار و پانل‌های کنترل استفاده می‌شوند و شتاب موتور و شرایط خاموش یا روشن شدن موتور را مساعد و مطمئن می‌سازند.
قسمت مکانیکی آنها شامل اهرم کنترل (دسته)، قسمت‌های متحرک، دندانه‌ها و اتصالات هستند. اهرم علاوه بر حفاظت در مقابل گرد و غبار و رطوبت دارای سیستم قفل حفاظت الکتریکی و مکانیکی نیز است و می‌تواند به صورت ساده یا ترکیبی عمل کند. جوی استیک ها بنابر نوعشان از چندین میکرو سوئیچ و یک اهرم تشکیل شده اند که با تغییر جهت اهرم میکرو سوئیچ تحریک شده و کنتاکت آن تغییر وضعیت می دهد.
عمده کاربرد آنها بر روی کنسول های کاربری و یا کابین های کنترل در صنعت جرثقیل و بالابر ها است.
جوی استیک های اشنایدر الکتریک در دو نوع 2 جهته و 4 جهته در بازار عرضه می گردد.

جوی استیک XD2 :
XD2GA8221 جوی استیک دو جهته بازگشت فنری به وضعیت صفر
XD2GA8441 جوی استیک چهار جهته بازگشت فنری به وضعیت صفر
جوی استیک XD4 :
XD4PA12 جوی استیک دو جهته ماندگار
XD4PA22 جوی استیک دو جهته بازگشت فنری به وضعیت صفر
XD4PA14 جوی استیک چهار جهته ماندگار
XD4PA24 جوی استیک چهار جهته بازگشت فنری به وضعیت صفر

جوی استیک XD4PA24 برند اشنایدر:

جوی استیک XD4PA24 اشنایدر الکتریک یک دسته فرمان برگشت‌پذیر با کنترل دستی است که می‌توان از آن در محیط‌های صنعتی مختلف استفاده کرد. این دسته فرمان در کنترل حرکت و جابه‌جایی ماشین‌آلات، جرثقیل‌ها، ربات‌ها و … استفاده می شود و جایگزین مناسبی برای انواعی شستی‌ است.
جوی استیک یا دسته فرمان ابزاری برای کنترل است که با حرکت دادن اهرم آن و ایجاد حالت مکانیکی؛ پارامترهای الکتریکی خاصی ایجاد می‌کند که منجر به حرکت دادن اجسام در مسیرهای مختلف می‌شود. جوی استیک‌ها با درجه حفاظت بالایی که دارند؛ قابل استفاده درسیستم‌های اتوماسیون صنعتی هستند و در ایستگاه‌های کنترل سیار و پانل‌های کنترل استفاده می‌شوند و شتاب موتور و شرایط خاموش، روشن شدن موتور را کنترل می‌کنند.

قسمت مکانیکی جوی استیک XD4PA24:

قسمت مکانیکی آنها شامل اهرم کنترل (دسته)، قسمت‌های متحرک، کنتاکت کمکی است که در مدل XD4PA24 در هر جهت یک کنتاکت باز می‌دهد و در واقع در چهار جهت با بازگشت فنری عمل می‌کند و در مجموع 5 موقعیت دارد.

مزایای جوی استیک مدل XD4PA24:

1- قابلیت کنترل در چهار جهت و ایجاد فرمان‌های متعدد
2- نصب و سیم‌بندی سریع‌ و آسان نسبت به شستی‌ها
3- اشغال فضای کمتر نسبت به شستی‌ها
4- ۱ تا 4 حالت عملکرد با بازگشت فنری به مرکز.
5- تعداد 4 عدد کنتاکت کمکی باز (NO)
6- دوام و طول عمر مکانیکی و الکتریکی بالا
7- مقاومت در برابر عوامل خارجی مانند ضربه و برخوردار از در جه حفاظت IP66دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *