جرثقیل سقفی

خریداران محترم جهت مشاوره قیمت جرثقیل سقفی و اطلاع از جزئیات سفارش خرید جرثقیل سقفی ایرانی اعم از انتخاب نوع سازه فلزی و نوع وینچ مورد نیاز می توانید بصورت حضوری مراجعه نموده (تهران، جاده مخصوص) و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید جرثقیل سقفی بهرمند گردید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مشاوره و خرید جرثقیل سقفی: 09126386708

Instagram

Linkedin

جرثقیل سقفی چیست ؟

معرفی جرثقیل سقفی ایرانی؛ مطمئنا برای یکبار هم که شده نام جرثقیل را شنیده اید و کاربرد اصلی آن را نیز می دانید از این سو بطور مختصر جرثقیل سقفی دستگاهی است که برای حمل مواد یا کالای سنگین در مکان هایی مانند انبار ها، سوله ها، بنادر و نیز در تمامی محیط های صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرند.جرثقیل صنعتی سقفی را معمولا با نام جرثقیل پل نیز می شناسند که یک نوع جرسقیل بصرفه می باشد. که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نقشه جرثقیل سقفی از یک باند موازی با یک پل متحرک تشکیل شده که اجزای بالابر در امتداد پل حرکت می کنند. جرثقیل سقفی دارای دو نوع جرثقیل دستی و جرثقیل برقی هستند کاربران و کارفرمایان بر اساس نیاز خود و پس از مشخص کردن نوع و حجم باری که می خواهند جابجا کنند، می توانند یکی از این دو را تهیه کنند. اگر پل بصورت سفت و سخت بر روی دو یا چند پایه و بر روی یک ریل ثابت در سطح زمین قرارگرفته باشد جرثقیل دروازه ای گفته می شود. برخلاف جرثقیل های متحرک و یا ساختمانی، جرصقیل های سقفی معمولاً برای ساخت یا استفاده در تولیدی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و یا بزرگ از طریق فضای بالایی تاًسیسات به جای راه روها و کف، از جرثقیل های سقفی استفاده می شود .

دسته بندی جرثقیل جرثقیلهای سقفی شامل انواع جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل (جرثقیل سقفی جفت پل)، جرثقیل دو پل با کالسکه گردان، جرثقیل سقفی کابین دار و جرثقیل سقفی آویز، جرثقیل رونشین می باشد. بنابراین انواع جرثقیل های دروازه ای و جرثقیل نیم دروازه ای ، جرثقیل مونوریل ، جرثقیل بازویی دیواری ، جرثقیل بازویی ستونی با طراحی های ویژه، نیز هم خانواده کرن سقفی هستند، که بنا به شرایط خاص و گروه های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، اما هر کدام از این جرثقیل ها در دسته بندی جداگانه قرار می گیرند. شرکت وزنه پل فلز با ارائه مشاوره ی تخصصی صفر تا صد (فروش جرثقیل سقفی ایرانی)، فنی و کاربردی در خصوص انتخاب بهترین جرثقیل، همراه شما می باشد. تمامی متریال اعمم از محاسبات دقیق جهت تعیین کلاس کاری جرثقیل (گروه کاری) با بهره مندی از نرم افزار طراحی جرثقیل بصورت کاملا حرفه ای توسط کارشناسان باتجربه شرکت وزنه پل فلز انجام می گیرد. مدرنیزه کردن جرثقیل های قدیمی، ساخت انواع جرثقیل های سقفی که در وبسایت وزنه پل فلز بطور کامل توضیح داده شده است، این شرکت بر اساس هزینه برآورد، نوع عملکرد، نسبت فضای کاری، حجم و وزن و میزان بار در هنگام جابجایی تقسیم بندی شده اند، امکان پذیر است.

بهترین سازنده انواع جرثقیل سقفی

چرا جرثقیل سقفی ؟

جرثقیل های سقفی چگونه کار می کنند؟ جرثقیل سقفی یک نوع مکانیزم است که برای بلند کردن و جابجایی بارها به عقب، جلو و پهلو به پهلو طراحی شده است. فضای این جرثقیل ها به نحوی است که در یک منطقه خاص عمل می کند. بنابراین یک جرثقیل می تواند در هوای آزاد یا محیط بسته مورد استفاده قرار گیرد. جرثقیل سقفی دارای پل هایی است که به نوبه خود از یک پل پشتیبانی می کند که مسئول حرکت جرثقیل است. با اتصال راهبر به پل با توجه به نیاز در جهات مختلف حرکت می کند. عملیات جرثقیل دستی یا از راه دور این است که جرثقیل های سقفی چگونه کار می کنند، که با برق یا توان پنوماتیک برای اجرای جرثقیل استفاده می شود و یا بصورت دستی انجام می گیرد. جرثقیل های سقفی جفت پل برای حرکت بارهای سنگین ساخته شده اند. توانایی جرثقیل برای جابجایی در فضای سقفی باعث می شود آن را برای تنظیمات مختلف مناسب نماید. در کارخانه های تولیدی، جرثقیل های سقفی صنعتی به بارگیری و تخلیه مواد بسیار کمک می کنند. بالابر ها متصل به تیرآهن هایی هستند که در جهات مختلف حرکت می کند، با توجه به نیاز، قلاب به انتهای آن متصل می شود تا بار بلند شود. عملیات دستی یا از راه دور این است که چگونه جرثقیل های سقفی با برق یا قدرت پنوماتیک که برای اجرای آن ها استفاده می شود کار می کنند. اجزای مختلفی را می توان اضافه کرد و یا حذف کرد تا آن را برای اجراهای خاص مهندسی کند.مشاوره خرید جرثقیل سقفی

OVERHEAD CRANE

آشنایی با انواع جرثقیل سقفی (مقدمه)

قبل از خرید جرثقیل سقفی برقی، زنجیری، سیم بکسلی، چیزهای زیادی وجود دارد که باید بدانید و درک کاملی از خرید جرثقیل بدست آورید. سوال ایناست چرا جرثقیل سقفی؟ خرید جرثقیل برای بهبود بهره وری و ایمنی کاری پرسنل و نیز محیط کاری شما امری ضروری است. بنابراین قبل از خرید باید چندین نکته را در نظر بگیرید. کمترین پیشنهاد قیمت در صنعت جرثقیل نتیجه مناسبی ندارد. امروزه تنوع جرثقیل، الزامات ایمنی و ویژگی های تکنولوژیکی بسیار زیادی وجود دارد که اگر کمترین قیمت پیشنهادی داشته باشید، موقعیت داشتن بهترین نوع جرثقیل را از دست خواهید داد. نه تنها این، شما ممکن است ظرفیت جرثقیل سقفی انتخاب کنید که حتی برای کاربرد شما مناسب نباشد و یا بخاطر انجام هزینه کمتر از مهندسان مبتدی و کم تجربه کمک بگیرید. در این مواقع نه تنها برای جرثقیل با مشخصاتی که برای برنامه شما مورد نیاز نیست، بیش از حد خرج خواهید کرد. من بارها پیشنهادهایی را برای جرثقیل های سقفی دیده ام که دارای مشخصاتی بیش از نیازهای برنامه هستند. این مشخصات جرثقیل سقفی باعث می شود که آنها گاهی دو برابر مبلغی را برای جرثقیلی که حتی با کاربرد آنها همخوانی ندارد بپردازند. قبل از اینکه پول خود را در یک جرثقیل سقفی جدید سرمایه گذاری کنید، اطلاعاتی که در ادامه مطالب در اختیار شما قرار می دهیم، نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه باعث می شود، بهترین گزینه مناسب با برنامه خود را سرمایه گذاری کنید. یک مشاور متخصص در صنعت جرثقیل سازی (سازنده جرثقیل سقفی) می تواند، در به دست آوردن اطلاعات مناسب با شرایط کاری شما کمک کند. در ادامه به مطالبی درباره جرثقیل سقفی می پردازیم.

 


بهترین نوع جرثقیل سقفی برای کار شما چیست

برای مشاهده کلیک کنید

جرثقیل سقفی ساخت ایران

انواع جرثقیل سقفی

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی تک پل

 • از مرحله نقشه گرفته تا مراحله طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، بسیار سریعتر از بقیه جرثقیل ها می باشد.
 • از مزایای جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، وزن مرده کمی دارد و باعث می شود سازه سبکتری برای نصب آن در نظر گرفته شود که بسیاری از هزینه های مازاد کاهش می یابد.
 • وینچ جرثقیل سقفی تک پل دارای ابعاد کوچک می باشد، که فضای کمی را اشغال می کند و در نتیجه امکان دسترسی به کناره ها فراهم می شود.
 • جرثقیل سقفی تک پل در سالن هایی با سقف کوتاه را به راحتی می توان نصب نمود.
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین در بازه ظرفیت کمتر از ۱۰ تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر در مقایسه با جرثقیل سقفی دو پل ارزانتر می باشد .
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین را معمولا در تناژ کمتر از 15 تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر اجرا می کنند.

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی دو پل رونشین

 •  جرثقیل سقفی دو پل با دقت و حساسیت بالا پیمانکاران ساخته و تولید می شود.
 •  برای دسترسی بهتر، در عرض یکی از پل های جرثقیل سقفی دو پل، راهرو تعمیراتی نصب نمود که کارشناسان فنی به راحتی به تمام تجهیزات جرثقیل جفت پل دسترسی داشته باشند.
 • برای جرثقیل های سقفی گروه های کاری سخت و خطرناک که در دمای بالا قرار دارند، می توان کابین مجهز به تهویه مطبوع نصب نمود.
 • این نوع جرثقیل سقفی به دلیل استحکام بالا قادر است چندین بالابر را با کاربری های متفاوت بر روی یک کالسکه قرار دهد و یا چندین کالسکه با قابلیت های مختلف، در کنارهم  بر روی جرثقیل سقفی دو پل نصب نمود.  جرثقیل هایی که نیاز به حرکت چرخشی کالسکه دارند و نیز دوران بار داشته باشید جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین راه حل مهندسی شده خواهد بود.
 • در مواقعی که در سالن جرثقیل سقفی دو پل نصب شده و اگر به دسترسی بیشتری به کناره ها و یا حتی فضای خارج از دهانه مسیر سالن نیاز دارید. بدون شک جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین انتخاب شما خواهد بود که به راحتی می توانید یک یا چند بالابر تک پل آویز را در زیر یکی از پلهای جرثقیل سقفی دو پل نصب کرد.
 • این نوع جرثقیل سقفی محدودیتی در ظرفیت باربرداری و یا دهانه سالن ندارد.
 • جرثقیل سقفی دو پل رونشین تعمیرات و نگهداری بسیار آسانتری نسب به جرثقیل های سقفی تک پل آویز دارد.
 • امنیت جرثقیل سقفی جفت پل هوایی بسیار بالا می باشد و از حساسیت ساخت بالایی برخوردار است .

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی تک پل آویز

 • جرثقیل سقفی تک پل آویز ساخت سریعتری نسبت به جرثقیل های دیگر دارد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز، بهترین حالت برای اجرای عملیات ظرفیتهای زیر ۱۰ تن را دارد.
 • نصب سریع ، وزن مرده کم، و کم جا با ابعاد کوچک از مزیت های جرثقیل سقفی تک پل آویز بوده و باعث می شود تا به فضای کوچکتری نیاز باشد و هزینه کمتری راداشته باشد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز قابل نصب زیر سقفهای کوتاه می باشد.
 • جرثقیل تک پل آویز از مدل جفت پل ارزانتر است ولی از مدل تک تیر رونشین گرانتر می باشد.
 • جرثقیل سقفی آویز تک پل در سالنهای عریض قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط را دارد.
 • جرثقیل سقفی تک پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول را دارد.
 • انعطاف پذیر، و قابلیت سازگاری با انواع مختلف نصب را دارد.
 • درایو مستقیم با تعمیر و نگهداری کم، کم صدا با ترمز دیسکی در مرکز بالابر
 • امکان اضافه کردن نسخه های ضد انفجار یا راه حل های غیر استاندارد از طریق مهندسی معکوس را دارد.

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی دو پل آویز

 • طراحی و ساخت سازه های جرثقیل دو پل آویز بسیار با دقت و حساسیت بالا انجام می گیرد .
 • جرثقیل های سقفی دو تیر آویز برای تحمل ظرفیت های بزرگتر طراحی شده اند، زیرا قوی هستند و می توانند بر اساس نیازها و شرایط کاربردی شما سفارشی شوند.
 • جرثقیل جفت پل ویز آویز، مناسب برای استفاده در ماشین آلات ساخت، کارگاه های کمکی کارخانه های متالورژی، انبارهای صنعتی ، انبارها مواد غذایی، نیروگاه ها و پتروشیمایی و غیره.
 • نصب و راه اندازی جرثقیل دو پل آویز، فقط از طریق تکنیسین نصب جرثقیل با تجربه و خبره صورت گیرد.
 • امکان ایجاد راهروی تعمیرات و نگهداری در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب کابین جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • برای فراهم کردن شرایط بهره برداری، امکان نصب چندین وینچ بر روی یک کالسکه در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب چندین کالسکه آویز در زیر پل جرثقیل دو پل آویز وجود دارد.
 • جرثقیل سقفی آویز برای نصب زیر سقف های کوتاه بسیار کاربرد دارد.
 • جرثقیل سقفی جفت  پل آویز معمولا برای تناژ ۲۰ تن و دهانه سالن کمتر از ۲۰ متر مناسب می باشد.
 • امکان نصب بالابر True Vertical Lift که خاصیت عدم جابجایی قلاب را دارد .
 • یکی از ویژگیهای درخشان و متمایز کننده جرثقیل سقفی دوپل آویز قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط می باشد که با این روش می توان بدون محدودیت سالنهای بسیار عرض را نیز پوشش داد.
 • یکی دیگر از ویژگی جرثقیل سقفی دو پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول می باشد.

جرثقیل سقفی دوپل آویز در مقایسه با نوع رونشین دارای قیمت بالاتر می باشد.

عکس جرثقیل بازویی دیواری

جرثقیل بازویی دیواری

جرثقیل ستونی بازویی معمولا با طول بازوی کوتاه و برای نیاز با ظرفیت و تناژ بالا مطابق نیاز مشتری تولید می شود. جرثقیل های بازویی ستونی را می توان بر دیوار متصل کرد و در موارد ضروری مورد استفاده قرار داد.

جرثقیل دیواری بازویی سیستم باند بندی ندارد، آن را بر روی یک دیوار که قسمتی از منطقه را پوشش می دهد اجرا می گردد. این نوع جرثقیل های سقفی نیز می توانند مستقل باشند، به این معنی که سیستم دارای ستون پشتیبانی فردی است. این جرثقیل در یک حرکت دایره ای در 180درجه به 360 درجه نوسان می کند. به این منظور طراحی شده است برای به حداکثر رساندن فضای موجود با استفاده از شعاع کوچک و اندازه گیری و با وجود استفاده محدود آن از فضای آن بارهای چند تنی را بالا می برد .

عکس جرثقیل سقفی سبک

جرثقیل بازویی ستونی

این نوع جرثقیل ها معمولا در فضاها و محیط های باز و یا دیوار هایی که استحکام کافی و مقاوم ندارند استفاده می شود از این نوع جرثقیل می توان در مکان هایی که حمل بار روی سطح دایره ای شکل است نصب شود و به کاربران، امکان چرخش 360 درجه را می دهد و می توان بصورت دستی و الکتریکی از این جرثقیل ها استفاده کرد. جرثقیل ستونی بازویی معمولا بصورت سفارشی و با طول بازوی محدود و در تناژ و ظرفیت های مختلف، طبق نیاز مشتری ساخته می شود این نوع جرثقیل را می توان بر دیوار یا بدنه ماشین نیز متصل کرد و در موارد ضروری مورد استفاده قرار داد.

عکس جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای / جرثقیل نیم دروازه ای

جرثقیل دروازه ای تک پل نیز بیشتر برای ظرفیتهای زیر ۱۰ تن و دهانه های کمتر از ۲۰ متر استفاده می شود. جرثقیل دروازه ای دو پل نیز برای ظرفیتهای بالاتر از ۵ تن و دهانه های بیشتر از ۱۲ متر کاربرد دارد.

در یک جرثقیل دروازه ای ، تیرچه ها برخلاف معلق بودن بر روی تیر حمال ، روی پایه ها می ایستد. پایه ها را می توان در زیر زمین یا روی سطح زمین قرار داد. جرثقیل گانتری(دروازه ای) برای استفاده در فضای باز مناسب است، زیرا نیازی به پل پشتیبان برای اتصال به یک ساختمان ندارد. برای مثال اگر شما نیازمند یک جرثقیل در کارخانه کشتی سازی هستید ، گانتری(دروازه ای) نوع درستی از سیستم بالابری است که می توانید انتخاب کنید .

عکس جرثقیل سقفی سبک جهان

جرثقیل سقفی مونوریل

این جرثقیل ها می توانند به طور قابل توجهی به بهبود بهره وری تولیدی و یا کارگاه شما کمک کنند. از آنجا که فرآیند تولید جرثقیل سقفی را تسریع می کنند، می توانند به کارفرمایان اجازه دهند ، کارهای بیشتری را در یک روز کاری معمولی انجام دهند.

یک جرثقیل مونوریل با بقیه متفاوت است زیرا پل تیرآهن پشتیبان ندارد. جرثقیل دارای چرخ دستی است که به یک پرتو I شکل متصل است که بالابر را حرکت می دهد و به ریل هایی چرخشی می تواند متصل شود برای سوله های انبار مناسب است. جرثقیل مونوریل های استاندارد این اجازه می دهد تا بار در یک خط مشخص اجرا شود و به حرکت درآید، اما ریل را می توان با توجه به برنامه حوزه کاری به صورت سفارشی ساخته شود . جرثقیل های سقفی مونوریل برای خطوط تولید و مونتاژ مناسب هستند.

عکس جرثقیل سقفی

جرثقیل ایستگاه کاری

جرثقیل ایستگاه کاری برای استفاده های سبک در منطقه هایی با محدودیت فضا ساخته می شوند . این یک طرح ساده است که می تواند بین 150 کیلو تا 2 تن ماده را بلند کند. جرثقیل های سقفی ایستگاه کاری برای کارهای تکراری مانند جابجایی جعبه های بسته بندی شده در یک انبار مناسب هستند. آنها از نظر ارگونومیک برای استفاده منظم طراحی شده اند و بسیار کاربردی هستند.

مقایسه جرثقیل تک پل با جرثقیل جفت پل

معرفی و مقایسه جرثقیل های جفت پل و تک پل

جرثقیل های پل سقفی متداول ترین مدل های موجود در بازار هستند. یک جرثقیل پل دارای دو تیرحمال هوایی است که به سازه پشتیبانی ساختمان متصل شده اند. این جرثقیل در دو پیکربندی ارائه می شود، بصورت تک پل( تک تیرچه) و جفت پل (تیرچه دوتایی) معرفی شده اند. قدرت جرثقیل جفت پل و تک پل تقریباً یکسان است. با این حال، جرثقیل جفت پل به شما امکان می دهد تا بار بالاتر و سنگین تر از یک جرثقیل تک پل را بلند کنید. از آنجا که ساختار جرثقیل تک پل ساده تر است، نصب آن آسانتر و ارزانتر از یک جرثقیل جفت پل است.

کاربرد جرثقیل سقفی

 چگونه می توانیم بهترین جرثقیل مناسب با شرایط محیطی را انتخاب کنیم؟

جرثقیل های سقفی در کارخانه ها و انبار های صنعتی بسیار ضروری هستند، زیرا کاری که به سختی انجام می شود را بسیار راحتر می کند و اثربخشی یک جرثقیل بستگی به این دارد که چقدر متناسب با عملیات خاصی حمل بار صورت می گیرد . جرثقیل در پیکربندی برای ارائه راه حل و با برنامه های کاربردی متنوع انجام می شود. در هنگام گرفتن جرثقیل سقفی برای استفاده صنعتی، شاید برای شما سوال باشد که آیا این جرثقیل توانایی بر آورده کردن خواسته های کارفرما را دارد یا خیر، بنابراین نوع جرثقیل و کاربرهای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است که در خرید مناسب ترین جرثقیل کمک زیادی به صنعتگران می نماید. جرثقیل ها از زمان تأسیس به طور قابل توجهی تکامل یافته اند. دانش چگونگی کار با جرثقیل، انواع مختلف بالابر بسیار ضروری است، زیرا به بهترین انتخاب کارفرما کمک می کند. جرثقیل سقفی می تواند تفاوت قابل توجهی در روند حمل کالا برای شما ایجاد کند. جرثقیل ها حوادث محل کار را کاهش می دهند و نیاز افراد به باربری از سطح کارخانه را از بین می برند. ماهیت استفاده از جرثقیل صرفه جویی در هزینه به دلیل کاهش هزینه های کار و نیروی انسانی است. همچنین باعث افزایش بهره وری می شود زیرا جرثقیل می تواند بارها را سریعتر حمل کند، شما می توانید تمام این مزایا را با شناخت بیشتر برای پیدا کردن جرثقیل مناسب برای برنامه های کاربردی خود استفاده کنید. در اینجا چند نوع مختلف که از آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهیم.

 • جابجایی بارهای سنگین که حمل آن‌ها برای انسان دشوار می‌باشد.
 • در انبارها، سالن‌های صنعتی، سوله‌ها
 • در مکان‌های سرپوشیده با دهانه‌ی بزرگ
 • انتقال بار در اطراف صنایع خودرو سازی، تجهیزات سنگین، کشتی سازی، نیروگاهی، هواپیمایی، ساخت فلزات و بتن
 • بارگیری و یا تخلیه مواد از کامیون‌ها
 • کشیدن یا چرخش مهره ها در ماشین های مهره زنی در یک مرکز تولید
 • حرکت قطعات پایین یک خط تولید در حالت کنترل شده

خصوصیات جرثقیل سقفی

✔ هزینه نگه داری کم می باشد.

✔ جرثقیل سقفی توانایی دسترسی به تمام نقاط به طور مستقل پیدا کند.

 باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد.

کاربری راحت و استفاده مداوم از جرثقیل سقفی

📌 شرکت وزنه پل فلز نماینده انحصاری جرثقیل سقفی در زمینه فروش جرثقیل سقفی اورجینال می باشد.

📌 شرکت وزنه پل فلز از برترین و با کیفیت ترین تامین کنندگان جرثقیل سقفی در ایران می باشد.

📌 شرکت وزنه پل فلز با داشتن تیم مهندسی قوی قابلیت ساخت بهینه ترین جرثقیل سقفی را بالاترین کارایی دارد.

عکس جرثقیل سقفی تک پل تبریز

عکس جرثقیل سقفی

عملکرد جرثقیل سقفی

نحوه عملکرد جرثقیل سقفی؛ حرکت جرثقیل سقفی از طریق یک اپراتور دستگاه، که هدایت جرثقیل (بالا و پایین آوردن بار) حرکت بارگذاری به سمت چپ یا راست را بر عهده دارد انجام می گیرد و از خصوصیات جرثقیل سقفی می باشد، حرکت جرثقیل ها بصورت الکتریکی یا پنوماتیک (دستی یا با یک کلید فرمان سیمی یا کنترل از راه دور بی سیم ) هدایت می شوند. بالابر های سقفی برقی از طریق برق تاًمین می شود، و جرثقیل های دستی با کمک دست (پنوماتیک) کار می کنند. استفاده از جرثقیل ها معمولا بصورت حرکت چند جهته، برای پشتیبانی از فعالیت های تولید ، ذخیره سازی مواد ، بارگیری و تخلیه در داخل محیط انبار انجام می گیرد. دستگاه بالابر با نام متداول جرثقیل بر روی یک واگن برقی با جهت حرکت افقی در امتداد تیرآهن پل متصل می گردد که می تواند به یک یا چند تیرآهن افقی نصب شده باشد، که ابتدا و آنتهای آن توسط کلگی های جرثقیل پشتیبانی می شوند. متشکل از دو ریل موازی است که به حالت افقی تعبیه می شوند و جرثقیل سقفی برقی در حالات مختلف بر روی آن حرکت می کند. لازم به ذکر است برای خرید جرثقیل سقفی پل برقی، این امکان را به جرثقیل می دهد که با توجه به حرکت افقی ، بار را بصورت عمودی بالا و پایین نماید و در جهت های طولی جابجایی انجام گیرد، این کار بر عهده کالسکه رونشین بر روی پل است. برای اطلاع از تخمین ظرفیت نامی جرثقیل، در ابتدا باید بدانیم جرثقیل چه وزنی را قرار است تحمل کند و هنگامی که مقدار وزن مورد نظر را داشته باشیم، می توانیم ظرفیت و تناژ متناسب با جرثقیل سقفی مورد نیاز را انتخاب کرد. عمدتاً برای اطمینان بیشتر، بالابرسقفی را با تناژهای بالاتر از ظرفیت مورد نیاز تهیه می کنند. این کار برای ایمنی و نیز کاهش فرسایش کرین سقفی در طول زمان انجام می شود.

عاجزای جرثقیل سقفی

جهت استعلام قیمت و خرید انواع جرثقیل سقفی و دریافت لیست جرثقیل سقفی و نیز لیست قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری و قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی دسته‌دوم و استوک با شرکت بازرگانی وزنه پل فلز تماس بگیرید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مدیریت فروش : 09126386708

عکس جرثقیل سقفی تک پل تبریز

انواع جرثقیل سقفی pdf 👇🏻

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی دماگ PDF

DEMAG DC-Pro / DEMAG DCM-Pro

download link

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی تک پل آویز PDF

download link

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی تک پل رونشین PDF

download link

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی آبوس PDF

Abus overhead crane catalog

download link

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی دوپل رونشین PDF

download link

 


کاتالوگ جرثقیل سقفی مدل PDF H

download link

جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی

نکته : قیمت جرثقیل سقفی بستگی به نقشه و طراحی جرثقیل سقفی مورد نظر، آیا جرثقیل سقفی کوچک است یا جرثقیل سقفی بزرگ است بستگی دارد.

عکس جرثقیل سقفی

بلاگ های مرتبط 👇🏻

🔰معرفی انواع جرثقیل سقفی آبوس 

خرید جرثقیل سقفی در تهران
خرید جرثقیل سقفی در تهران
خرید جرثقیل سقفی در تهران

🔰 شرکت های تولید کننده جرثقیل سقفی 

شرکت های تولید جرثقیل در ایران

🔰 روش دریافت ليست قيمت انواع جرثقيل سقفي در شرکت وزنه پل فلز

برای مشاهده مطالب این بلاگ جذاب کلیک کنید

🔰کاربرد جرثقیل سقفی در صنایع 

برای مشاهده مطالب این بلاگ جذاب کلیک کنید

جرثقیل سقفی دماگ 📽

جرثقیل سقفی مونوریل📽

Contact
02146063707

شرکت جرثقیل سازی وزنه پل فلز بهترین تولیدکننده انواع جرثقیل سقفی در ایران


در پایان باید ذکر شود انتخاب جرسقیل سقفی با عنوان پرفروش ترین جرثقیل سقفی، برای اکثر خریداران جرثقیل سقفی، کاری سخت و چالش برانگیز است. مطمعناً شما هم با جداول پر از اعداد و رقم در نقشه جرثقیل های سقفی مواجه شده اید. آشنایی با انواع جرثقیل های سقفی و اجزا تشکیل دهنده جرثقیل سقفی از نکات مهمی است که قبل از خرید جرثقیل سقفی باید به آن توجه داشت، راهنمایی موثر در شناخت جرثقیل سقفی و نیز لیست قیمت جرثقیل سقفی پرفروش، قیمت جرثقیل سقفی صنعتی، قیمت جرثقیل سقفی سوله و همچنین معرفی برخی از پروژه های شرکت وزنه پل فلز، در سایت وزنه پل فلز تنها با سرچ کلمه جرثقیل سقفی نمونه پروژه های انواع جرثقیل سقفی را مشاهده نمائید. اگر خریدار جرثقیل سقفی ایرانی،خرید جرثقیل سقفی در تهران، جرثقیل سقفی اصفهان،جرثقیل سقفی ایران ساخت، جرثقیل سقفی آهن فروشی، جرثقیل سقفی اهواز، جرثقیل سقفی الموت، جرثقیل سقفی بلغاری،جرثقیل سقفی اشتال، جرثقیل سقفی دست دوم، جرثقیل سقفی پودم،قیمت جرثقیل سقفی چینی، جرثقیل سقفی استوک، جرثقیل سقفی تبریز، جرثقیل سقفی سنگین، جرثقیل سقفی تک فاز، جرثقیل سقفی خارجی… می توانید با کارشناسان فروش جرثقیل سقفی در غرب تهران ما تماس بگیرید.

4 thoughts on “جرثقیل سقفی

  1. admin

   بله باید با کارشناس فنی تیم وزنه پل فلز مشاوره انجام گیرد برا بهترین گزینه برای انتخاب جرثقیل مورد نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *