جرثقیل سقفی | OVERHEAD CRANE

خریداران محترم جهت مشاوره قیمت جرثقیل سقفی و اطلاع از جزئیات سفارش ساخت جرثقیل سقفی ایرانی اعم از انتخاب نوع سازه فلزی و نوع وینچ مورد نیاز می توانید بصورت حضوری مراجعه نموده (تهران، جاده مخصوص) و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید جرثقیل بهرمند گردید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مشاوره و خرید جرثقیل سقفی: 09126386708

هر آنچه باید درمورد جرثقیل باید بدانید

قبل از خرید جرثقیل سقفی چیزهای زیادی وجود دارد که باید بدانید و درک کاملی از خرید جرثقیل بدست آورید. خرید شما برای بهبود بهره وری و ایمنی کار شما امری ضروری است. بنابراین قبل از خرید باید چندین نکته را در نظر بگیرید. کمترین پیشنهاد قیمت در صنعت جرثقیل نتیجه مناسبی ندارد. امروزه تنوع جرثقیل، الزامات ایمنی و ویژگی های تکنولوژیکی بسیار زیادی وجود دارد که اگر کمترین قیمت پیشنهادی داشته باشید، موقعیت داشتن بهترین نوع جرثقیل را از دست خواهید داد. نه تنها این، شما ممکن است ظرفیت جرثقیل سقفی انتخاب کنید که حتی برای کاربرد شما مناسب نباشد و یا بخاطر انجام هزینه کمتر از مهندسان مبتدی و کم تجربه کمک بگیرید. بدر این مواقع نه تنها برای جرثقیل با مشخصاتی که برای برنامه شما مورد نیاز نیست، بیش از حد خرج خواهید کرد. من بارها پیشنهادهایی را برای جرثقیل های سقفی دیده ام که دارای مشخصاتی بیش از نیازهای برنامه هستند. این مشخصات باعث می شود که آنها گاهی دو برابر مبلغی را برای جرثقیلی که حتی با کاربرد آنها همخوانی ندارد بپردازند. قبل از اینکه پول خود را در یک جرثقیل سقفی جدید سرمایه گذاری کنید، اطلاعاتی که در ادامه مطالب در اختیار شما قرار می دهیم، نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه باعث می شود، بهترین گزینه مناسب با برنامه خود را سرمایه گذاری کنید . یک مشاور متخصص در صنعت جرثقیل سازی(سازنده جرثقیل سقفی) می تواند، در به دست آوردن اطلاعات مناسب با شرایط کاری شما کمک کند. در ادامه به مطالبی درباره جرثقیل سقفی می پردازیم.

جرثقیل سقفی ساخت ایران

جرثقیل صنعتی سقفی

جرثقیلهای سقفی شامل انواع جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل (جرثقیل سقفی جفت پل)، جرثقیل دو پل با کالسکه گردان، جرثقیل سقفی کابین دار و جرثقیل سقفی آویز، جرثقیل رونشین می باشد. بنابراین انواع جرثقیل های دروازه ای و جرثقیل نیم دروازه ای ، جرثقیل مونوریل ، جرثقیل بازویی دیواری ، جرثقیل بازویی ستونی با طراحی های ویژه، نیز هم خانواده کرن سقفی هستند، که بنا به شرایط خاص و گروه های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، اما هر کدام از این جرثقیل ها در دسته بندی جداگانه قرار می گیرند. شرکت وزنه پل فلز با ارائه مشاوره ی تخصصی صفر تا صد (فروش جرثقیل سقفی ایرانی)، فنی و کاربردی در خصوص انتخاب بهترین جرثقیل، همراه شما می باشد. تمامی متریال اعمم از محاسبات دقیق جهت تعیین کلاس کاری جرثقیل (گروه کاری) با بهره مندی از نرم افزار طراحی جرثقیل بصورت کاملا حرفه ای توسط کارشناسان باتجربه شرکت وزنه پل فلز انجام می گیرد. مدرنیزه کردن جرثقیل های قدیمی، ساخت انواع جرثقیل های سقفی که در وبسایت وزنه پل فلز بطور کامل توضیح داده شده است، این شرکت بر اساس هزینه برآورد، نوع عملکرد، نسبت فضای کاری، حجم و وزن و میزان بار در هنگام جابجایی تقسیم بندی شده اند، امکان پذیر است.

بهترین سازنده انواع جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی چیست

معرفی جرثقیل سقفی: مطمئنا برای یکبار هم که شده نام جرثقیل را شنیده اید و کاربرد اصلی آن را نیز می دانید از این سو بطور مختصر جرثقیل سقفی دستگاهی است که برای حمل مواد یا کالای سنگین در مکان هایی مانند انبار ها، سوله ها، بنادر و نیز در تمامی محیط های صنعتی و... مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل سقفی را معمولا با نام جرثقیل پل نیز می شناسند که یک نوع جرسقیل بصرفه می باشد. که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نقشه جرثقیل سقفی از یک باند موازی با یک پل متحرک تشکیل شده که اجزای بالابر در امتداد پل حرکت می کنند. جرثقیل سقفی دارای دو نوع جرثقیل دستی و جرثقیل برقی هستند کاربران و کارفرمایان بر اساس نیاز خود و پس از مشخص کردن نوع و حجم باری که می خواهند جابجا کنند، می توانند یکی از این دو را تهیه کنند. اگر پل بصورت سفت و سخت بر روی دو یا چند پایه و بر روی یک ریل ثابت در سطح زمین قرارگرفته باشد جرثقیل دروازه ای گفته می شود. برخلاف جرثقیل های متحرک و یا ساختمانی، جرصقیل های سقفی معمولاً برای ساخت یا استفاده در تولیدی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و یا بزرگ از طریق فضای بالایی تاًسیسات به جای راه روها و کف، از جرثقیل های سقفی استفاده می شود .

اجزای جرثقیل سقفی

مهمترین جزء جرثقیل های سقفی وینچ جرثقیل است. وینچ دستگاه است که توانایی لازم برای جا به جایی اجسام را دارد. در واقع جرثقیلی که میبینید می تواند بار  چند صد تنی را جا به جا کند این موضوع تنها به تکنولوژی ساخت جرثقیل سقفی آن باز می گردد.اگر بخواهیم به جزئیات جرثقیل بپردازیم ابتدا وینچ از سه جز اصلی موتور، گیربکس و درام ساخته شده است. اگر بخواهم کاربردوینچ را بگویم وینچ به وسیله ای است که نیروی محرکه را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند و گیربکس  این نیرو را تعدیل و به درام منتقل می کند و درام با تبدیل نیروی دریافتی به نیروی محرکه باعث جا به جایی اجسام می شود. بنابراین نیروی وارد شده می تواند برقی، بنزینی، هیدرولیکی و… باشد. این امر بیشتر به کارخانه تولید کننده و نوع نیاز کاربر بستگی دارد. در ادامه نیروی وارد شده به وینچ باید به نوعی مهار شود در انواع جرثقیل سقفی ترولی و یا کالسکه به کمک پل های جرثقیل وظیفه دریافت و خنثی کردن این نیرو را برعهده دارند. این پل ها و ترولی ها باید بتوانند حداکثر نیروی تعریف شده را بدون آسیب و تحمل فشار زیاد، خنثی کنند. چهار حرکت بالا و پایین جرثقیل به کمک وینچ و ترولی انجام می پذیرد. اما حرکت شمال و جنوب جرثقیل توسط راهبر یا کلگی انجام می شود.
اگر کیفیت ساخت جرثقیل به اندازه ای مناسب نباشد، تصور فاجعه ای که می تواند رخ دهد به خوبی نشان می دهد تکنولوژی ساخت این نوع جرثقیل ها تا چه اندازه سخت و پیچیده است. از این رو تنها چند کشور اروپایی، آمریکایی و البته آسیایی موفق به طراحی و ساخت این نوع وسایل می شوند. 
اجزایی جرثقیل در تهران

انواع جرثقیل سقفی

دسته بندی انواع جرثقیل سقفی

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی تک پل

 • از مرحله نقشه گرفته تا مراحله طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، بسیار سریعتر از بقیه جرثقیل ها می باشد.
 • از مزایای جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، وزن مرده کمی دارد و باعث می شود سازه سبکتری برای نصب آن در نظر گرفته شود که بسیاری از هزینه های مازاد کاهش می یابد.
 • وینچ جرثقیل سقفی تک پل دارای ابعاد کوچک می باشد، که فضای کمی را اشغال می کند و در نتیجه امکان دسترسی به کناره ها فراهم می شود.
 • جرثقیل سقفی تک پل در سالن هایی با سقف کوتاه را به راحتی می توان نصب نمود.
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین در بازه ظرفیت کمتر از ۱۰ تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر در مقایسه با جرثقیل سقفی دو پل ارزانتر می باشد .
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین را معمولا در تناژ کمتر از 15 تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر اجرا می کنند.

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی دو پل رونشین

 •  جرثقیل سقفی دو پل با دقت و حساسیت بالا پیمانکاران ساخته و تولید می شود.
 •  برای دسترسی بهتر، در عرض یکی از پل های جرثقیل سقفی دو پل، راهرو تعمیراتی نصب نمود که کارشناسان فنی به راحتی به تمام تجهیزات جرثقیل جفت پل دسترسی داشته باشند.
 • برای جرثقیل های سقفی گروه های کاری سخت و خطرناک که در دمای بالا قرار دارند، می توان کابین مجهز به تهویه مطبوع نصب نمود.
 • این نوع جرثقیل سقفی به دلیل استحکام بالا قادر است چندین بالابر را با کاربری های متفاوت بر روی یک کالسکه قرار دهد و یا چندین کالسکه با قابلیت های مختلف، در کنارهم  بر روی جرثقیل سقفی دو پل نصب نمود.  جرثقیل هایی که نیاز به حرکت چرخشی کالسکه دارند و نیز دوران بار داشته باشید جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین راه حل مهندسی شده خواهد بود.
 • در مواقعی که در سالن جرثقیل سقفی دو پل نصب شده و اگر به دسترسی بیشتری به کناره ها و یا حتی فضای خارج از دهانه مسیر سالن نیاز دارید. بدون شک جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین انتخاب شما خواهد بود که به راحتی می توانید یک یا چند بالابر تک پل آویز را در زیر یکی از پلهای جرثقیل سقفی دو پل نصب کرد.
 • این نوع جرثقیل سقفی محدودیتی در ظرفیت باربرداری و یا دهانه سالن ندارد.
 • جرثقیل سقفی دو پل رونشین تعمیرات و نگهداری بسیار آسانتری نسب به جرثقیل های سقفی تک پل آویز دارد.
 • امنیت جرثقیل سقفی جفت پل هوایی بسیار بالا می باشد و از حساسیت ساخت بالایی برخوردار است .

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی تک پل آویز

 • جرثقیل سقفی تک پل آویز ساخت سریعتری نسبت به جرثقیل های دیگر دارد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز، بهترین حالت برای اجرای عملیات ظرفیتهای زیر ۱۰ تن را دارد.
 • نصب سریع ، وزن مرده کم، و کم جا با ابعاد کوچک از مزیت های جرثقیل سقفی تک پل آویز بوده و باعث می شود تا به فضای کوچکتری نیاز باشد و هزینه کمتری راداشته باشد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز قابل نصب زیر سقفهای کوتاه می باشد.
 • جرثقیل تک پل آویز از مدل جفت پل ارزانتر است ولی از مدل تک تیر رونشین گرانتر می باشد.
 • جرثقیل سقفی آویز تک پل در سالنهای عریض قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط را دارد.
 • جرثقیل سقفی تک پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول را دارد.
 • انعطاف پذیر، و قابلیت سازگاری با انواع مختلف نصب را دارد.
 • درایو مستقیم با تعمیر و نگهداری کم، کم صدا با ترمز دیسکی در مرکز بالابر
 • امکان اضافه کردن نسخه های ضد انفجار یا راه حل های غیر استاندارد از طریق مهندسی معکوس را دارد.

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی دو پل آویز

 • طراحی و ساخت سازه های جرثقیل دو پل آویز بسیار با دقت و حساسیت بالا انجام می گیرد .
 • جرثقیل های سقفی دو تیر آویز برای تحمل ظرفیت های بزرگتر طراحی شده اند، زیرا قوی هستند و می توانند بر اساس نیازها و شرایط کاربردی شما سفارشی شوند.
 • جرثقیل جفت پل ویز آویز، مناسب برای استفاده در ماشین آلات ساخت، کارگاه های کمکی کارخانه های متالورژی، انبارهای صنعتی ، انبارها مواد غذایی، نیروگاه ها و پتروشیمایی و غیره.
 • نصب و راه اندازی جرثقیل دو پل آویز، فقط از طریق تکنیسین نصب جرثقیل با تجربه و خبره صورت گیرد.
 • امکان ایجاد راهروی تعمیرات و نگهداری در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب کابین جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • برای فراهم کردن شرایط بهره برداری، امکان نصب چندین وینچ بر روی یک کالسکه در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب چندین کالسکه آویز در زیر پل جرثقیل دو پل آویز وجود دارد.
 • جرثقیل سقفی آویز برای نصب زیر سقف های کوتاه بسیار کاربرد دارد.
 • جرثقیل سقفی جفت  پل آویز معمولا برای تناژ ۲۰ تن و دهانه سالن کمتر از ۲۰ متر مناسب می باشد.
 • امکان نصب بالابر True Vertical Lift که خاصیت عدم جابجایی قلاب را دارد .
 • یکی از ویژگیهای درخشان و متمایز کننده جرثقیل سقفی دوپل آویز قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط می باشد که با این روش می توان بدون محدودیت سالنهای بسیار عرض را نیز پوشش داد.
 • یکی دیگر از ویژگی جرثقیل سقفی دو پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول می باشد.

جرثقیل سقفی دوپل آویز در مقایسه با نوع رونشین دارای قیمت بالاتر می باشد.

جرثقیل سقفی

کاربرد جرثقیل سقفی

نحوه عملکرد جرثقیل سقفی؛ حرکت جرثقیل سقفی از طریق یک اپراتور دستگاه، که هدایت جرثقیل (بالا و پایین آوردن بار) حرکت بارگذاری به سمت چپ یا راست را بر عهده دارد انجام می گیرد و از خصوصیات جرثقیل سقفی می باشد، حرکت جرثقیل ها بصورت الکتریکی یا پنوماتیک (دستی یا با یک کلید فرمان سیمی یا کنترل از راه دور بی سیم ) هدایت می شوند. بالابر های سقفی برقی از طریق برق تاًمین می شود، و جرثقیل های دستی با کمک دست (پنوماتیک) کار می کنند. استفاده از جرثقیل ها معمولا بصورت حرکت چند جهته، برای پشتیبانی از فعالیت های تولید ، ذخیره سازی مواد ، بارگیری و تخلیه در داخل محیط انبار انجام می گیرد. دستگاه بالابر با نام متداول جرثقیل بر روی یک واگن برقی با جهت حرکت افقی در امتداد تیرآهن پل متصل می گردد که می تواند به یک یا چند تیرآهن افقی نصب شده باشد، که ابتدا و آنتهای آن توسط کلگی های جرثقیل پشتیبانی می شوند. متشکل از دو ریل موازی است که به حالت افقی تعبیه می شوند و جرثقیل سقفی برقی در حالات مختلف بر روی آن حرکت می کند. لازم به ذکر است برای خرید جرثقیل سقفی پل برقی، این امکان را به جرثقیل می دهد که با توجه به حرکت افقی ، بار را بصورت عمودی بالا و پایین نماید و در جهت های طولی جابجایی انجام گیرد، این کار بر عهده کالسکه رونشین بر روی پل است. برای اطلاع از تخمین ظرفیت نامی جرثقیل، در ابتدا باید بدانیم جرثقیل چه وزنی را قرار است تحمل کند و هنگامی که مقدار وزن مورد نظر را داشته باشیم، می توانیم ظرفیت و تناژ متناسب با جرثقیل سقفی مورد نیاز را انتخاب کرد. عمدتاً برای اطمینان بیشتر، بالابرسقفی را با تناژهای بالاتر از ظرفیت مورد نیاز تهیه می کنند. این کار برای ایمنی و نیز کاهش فرسایش کرین سقفی در طول زمان انجام می شود.

اجزای جرثقیل سقفی

جهت استعلام قیمت و خرید انواع جرثقیل سقفی با شرکت بازرگانی وزنه پل فلز تماس بگیرید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مدیریت فروش : 09126386708

مراحل استفاده از جرثقیل سقفی

مشخصات جرثقیل سقفی به گونه ای است که در مناطق مختلف برای پشتیبانی ، پردازش و جابجایی مواد در یک مرکز مورد استفاده قرار می گیرند . در ساخت جرثقیل سقفی کارگاهی مواردی حائظ اهمیت می باشد.

مونتاژ : فرآیند تولید با استفاده از انتقال کالا بوسیله جرثقیل 

حمل و نقل : بارگیری نهایی کالا بر روی تریلرهای باز یا واگن های ریلی

مرحله بندی : برنامه برگذاری فرآیند تولید اضافی

ذخیره سازی : حمل بار سنگین و انتقال به انبارهای ذخیره سازی

انبار داری : انتقال کالا از انبار به باربری ها و از آنجا ارسال به متقاضی

جرثقیل سقفی تک پل تبریز

9 ویژگی استفاده از جرثقیل سقفی

برای ساخت جرثقیل سقفی سوله باید مشخصات جرثقیل خوب را داشته باشد.

سازگاری : از آنجا که این جرثقیل ها، بر روی سقف کارخانه نصب می شوند که می توانند به راحتی با شرایط و نیاز متقاضی اصلاح شوند دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و خواسته کاربر را تا جایی که امکان داشته باشد فراهم می سازد.

قابلیت تنظیم : جرثقیل های سقفی میتوانند با استفاده از قلاب و طراحی سازه های فلزی و ابزارهای خاص بصورت سفارشی ساخته شوند.

ارگونومی : با استفاده از جرثقیل های سقفی نیاز به حضور اپراتور در محل کاهش می یابد که باعث خستگی کمتر می شود و خطر آسیب را به حداقل می رساند .جرثقیل های سقفی، بدون وجود موانع، کالا ها را در در امتداد راهرو به جلو یا عقب حرکت می دهند.

کنترل بار : کنترل از راه دور رادیویی و کلیدفرمان های آویزی دکمه فشاری، امکان مشاهده بهتر و تسلط بیشتر برای کاربر جرثقیل را فراهم می کند که باعث می شود خطر مرتبط با حمل بار با میزان بیشتر ظرفیت جرثقیل سقفی، از اپراتور دور شود .

هزینه های تعمیر و نگهداری پایین : جرثقیل های سقفی با در نظر گرفتن انواع مختلف ظرفیت، درجه بندی (سفارشی) و آخرین فناوری ها استفاده می شوند که باعث شده به تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با سایر دستگاه های بالابر نیاز داشته باشند.

موقعیت یابی : سیستم های خودکار بسیار حساس با دقت یک هزارم سرعت مکان دقیق را نشان می دهند.

هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد : یک جرثقیل سقفی به تنهایی می تواند جایگزین چندین لیفتراک شود و یک محیط کاری بزرگ را پوشش دهد .

کاهش خسارت محصول : با استفاده از جرثقیل در یک خط مستقیم بدون موانع خارجی و وجود سرعت های مختلف در حین حرکت محصول ، محصولات را به آرامی کنترل میکند و آسیب آنها را به حداقل رسانیده است .

ایمنی : از آنجا که آنها روی سقف و در یک منطقه خاص کار می کنند ، جرثقیل های سقفی با ترافیک لیفتراک مواجه نمی شوند و در هنگام وارد شدن بارها به سالن ، دیوارها ، ماشین آلات یا سایر موانع، صدای آژیر خطر به صدا در می آید.

کاتالوگ انواع جرثقیل سقفی

نکته : قیمت جرثقیل سقفی بستگی به نقشه و طراحی جرثقیل سقفی مورد نظر، آیا جرثقیل سقفی کوچک است یا جرثقیل سقفی بزرگ است بستگی دارد.

جرثقیل سقفی
Contact
02146063707

شرکت جرثقیل سازی وزنه پل فلز بهترین تولیدکننده انواع جرثقیل سقفی در ایران

در پایان باید ذکر شود انتخاب جرسقیل سقفی با عنوان پرفروش ترین جرثقیل سقفی، برای اکثر خریداران جرثقیل سقفی، کاری سخت و چالش برانگیز است. مطمعناً شما هم با جداول پر از اعداد و رقم در نقشه جرثقیل های سقفی مواجه شده اید. آشنایی با انواع جرثقیل های سقفی و اجزا تشکیل دهنده جرثقیل سقفی از نکات مهمی است که قبل از خرید جرثقیل سقفی باید به آن توجه داشت، راهنمایی موثر در شناخت جرثقیل سقفی و نیز لیست قیمت جرثقیل سقفی برقی پرفروش، قیمت جرثقیل سقفی5تن دست دوم،قیمت جرثقیل سقفی صنعتی، قیمت جرثقیل سقفی صنعتی، جرثقیل سقفی برقی 2 تن، قیمت جرثقیل سقفی سوله،قیمت جرثقیل سقفی 3 تن،قیمت جرثقیل سقفی 10 تن، قیمت جرثقیل سقفی برقی 5 تن و همچنین معرفی برخی از پروژه های شرکت وزنه پل فلز، در سایت وزنه پل فلز تنها با سرچ کلمه جرثقیل سقفی نمونه پروژه های انواع جرثقیل سقفی را مشاهده نمائید. اگر خریدار جرثقیل سقفی ایرانی،خرید جرثقیل سقفی در تهران، جرثقیل سقفی اصفهان،جرثقیل سقفی ایران ساخت،جرثقیل سقفی پنج تن جرثقیل سقفی آهن فروشی، جرثقیل سقفی اهواز، جرثقیل سقفی الموت، جرثقیل سقفی بلغاری،جرثقیل سقفی اشتال، جرثقیل سقفی برقی 1 تن، جرثقیل سقفی برقی دست دوم، جرثقیل سقفی پودم،قیمت جرثقیل سقفی چینی، جرثقیل سقفی استوک جرثقیل سقفی تبریز،جرثقیل سقفی دو تن، جرثقیل سقفی صنعتی، جرثقیل سقفی سنگین، جرثقیل سقفی تک فاز، جرثقیل سقفی خارجی،خرید جرثقیل سقفی برقی، خرید جرثقیل سقفی 10 تن… با کارشناسان فروش جرثقیل سقفی غرب تهران ما تماس بگیرید. 

 

4 thoughts on “جرثقیل سقفی | OVERHEAD CRANE

  1. admin Post author

   بله باید با کارشناس فنی تیم وزنه پل فلز مشاوره انجام گیرد برا بهترین گزینه برای انتخاب جرثقیل مورد نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.