جرثقیل سقفی| راهنما خرید جرثقیل سقفی

خریداران محترم جهت مشاوره قیمت جرثقیل سقفی و اطلاع از جزئیات سفارش خرید جرثقیل سقفی ایرانی اعم از انتخاب نوع سازه فلزی و نوع وینچ مورد نیاز می توانید بصورت حضوری مراجعه نموده (تهران، جاده مخصوص) و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید جرثقیل سقفی بهرمند گردید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مشاوره و خرید جرثقیل سقفی: 09126386708

OVERHEAD CRANE

آشنایی با انواع جرثقیل سقفی (مقدمه)

قبل از خرید جرثقیل سقفی برقی، زنجیری، سیم بکسلی، چیزهای زیادی وجود دارد که باید بدانید و درک کاملی از خرید جرثقیل بدست آورید. سوال ایناست چرا جرثقیل سقفی؟ خرید جرثقیل برای بهبود بهره وری و ایمنی کاری پرسنل و نیز محیط کاری شما امری ضروری است. بنابراین قبل از خرید باید چندین نکته را در نظر بگیرید. کمترین پیشنهاد قیمت در صنعت جرثقیل نتیجه مناسبی ندارد. امروزه تنوع جرثقیل، الزامات ایمنی و ویژگی های تکنولوژیکی بسیار زیادی وجود دارد که اگر کمترین قیمت پیشنهادی داشته باشید، موقعیت داشتن بهترین نوع جرثقیل را از دست خواهید داد. نه تنها این، شما ممکن است ظرفیت جرثقیل سقفی انتخاب کنید که حتی برای کاربرد شما مناسب نباشد و یا بخاطر انجام هزینه کمتر از مهندسان مبتدی و کم تجربه کمک بگیرید. در این مواقع نه تنها برای جرثقیل با مشخصاتی که برای برنامه شما مورد نیاز نیست، بیش از حد خرج خواهید کرد. من بارها پیشنهادهایی را برای جرثقیل های سقفی دیده ام که دارای مشخصاتی بیش از نیازهای برنامه هستند. این مشخصات جرثقیل سقفی باعث می شود که آنها گاهی دو برابر مبلغی را برای جرثقیلی که حتی با کاربرد آنها همخوانی ندارد بپردازند. قبل از اینکه پول خود را در یک جرثقیل سقفی جدید سرمایه گذاری کنید، اطلاعاتی که در ادامه مطالب در اختیار شما قرار می دهیم، نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه باعث می شود، بهترین گزینه مناسب با برنامه خود را سرمایه گذاری کنید. یک مشاور متخصص در صنعت جرثقیل سازی (سازنده جرثقیل سقفی) می تواند، در به دست آوردن اطلاعات مناسب با شرایط کاری شما کمک کند. در ادامه به مطالبی درباره جرثقیل سقفی می پردازیم.

جرثقیل سقفی ساخت ایران

انواع جرثقیل سقفی

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی تک پل

 • از مرحله نقشه گرفته تا مراحله طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، بسیار سریعتر از بقیه جرثقیل ها می باشد.
 • از مزایای جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، وزن مرده کمی دارد و باعث می شود سازه سبکتری برای نصب آن در نظر گرفته شود که بسیاری از هزینه های مازاد کاهش می یابد.
 • وینچ جرثقیل سقفی تک پل دارای ابعاد کوچک می باشد، که فضای کمی را اشغال می کند و در نتیجه امکان دسترسی به کناره ها فراهم می شود.
 • جرثقیل سقفی تک پل در سالن هایی با سقف کوتاه را به راحتی می توان نصب نمود.
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین در بازه ظرفیت کمتر از ۱۰ تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر در مقایسه با جرثقیل سقفی دو پل ارزانتر می باشد .
 • جرثقیل سقفی تک پل رونشین را معمولا در تناژ کمتر از 15 تن و دهانه کمتر از ۲۰ متر اجرا می کنند.

ویژگیها و مشخصات فنی جرثقیل سقفی دو پل رونشین

 •  جرثقیل سقفی دو پل با دقت و حساسیت بالا پیمانکاران ساخته و تولید می شود.
 •  برای دسترسی بهتر، در عرض یکی از پل های جرثقیل سقفی دو پل، راهرو تعمیراتی نصب نمود که کارشناسان فنی به راحتی به تمام تجهیزات جرثقیل جفت پل دسترسی داشته باشند.
 • برای جرثقیل های سقفی گروه های کاری سخت و خطرناک که در دمای بالا قرار دارند، می توان کابین مجهز به تهویه مطبوع نصب نمود.
 • این نوع جرثقیل سقفی به دلیل استحکام بالا قادر است چندین بالابر را با کاربری های متفاوت بر روی یک کالسکه قرار دهد و یا چندین کالسکه با قابلیت های مختلف، در کنارهم  بر روی جرثقیل سقفی دو پل نصب نمود.  جرثقیل هایی که نیاز به حرکت چرخشی کالسکه دارند و نیز دوران بار داشته باشید جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین راه حل مهندسی شده خواهد بود.
 • در مواقعی که در سالن جرثقیل سقفی دو پل نصب شده و اگر به دسترسی بیشتری به کناره ها و یا حتی فضای خارج از دهانه مسیر سالن نیاز دارید. بدون شک جرثقیل سقفی دو پل رونشین بهترین انتخاب شما خواهد بود که به راحتی می توانید یک یا چند بالابر تک پل آویز را در زیر یکی از پلهای جرثقیل سقفی دو پل نصب کرد.
 • این نوع جرثقیل سقفی محدودیتی در ظرفیت باربرداری و یا دهانه سالن ندارد.
 • جرثقیل سقفی دو پل رونشین تعمیرات و نگهداری بسیار آسانتری نسب به جرثقیل های سقفی تک پل آویز دارد.
 • امنیت جرثقیل سقفی جفت پل هوایی بسیار بالا می باشد و از حساسیت ساخت بالایی برخوردار است .

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی تک پل آویز

 • جرثقیل سقفی تک پل آویز ساخت سریعتری نسبت به جرثقیل های دیگر دارد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز، بهترین حالت برای اجرای عملیات ظرفیتهای زیر ۱۰ تن را دارد.
 • نصب سریع ، وزن مرده کم، و کم جا با ابعاد کوچک از مزیت های جرثقیل سقفی تک پل آویز بوده و باعث می شود تا به فضای کوچکتری نیاز باشد و هزینه کمتری راداشته باشد.
 • جرثقیل سقفی تک تیر آویز قابل نصب زیر سقفهای کوتاه می باشد.
 • جرثقیل تک پل آویز از مدل جفت پل ارزانتر است ولی از مدل تک تیر رونشین گرانتر می باشد.
 • جرثقیل سقفی آویز تک پل در سالنهای عریض قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط را دارد.
 • جرثقیل سقفی تک پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول را دارد.
 • انعطاف پذیر، و قابلیت سازگاری با انواع مختلف نصب را دارد.
 • درایو مستقیم با تعمیر و نگهداری کم، کم صدا با ترمز دیسکی در مرکز بالابر
 • امکان اضافه کردن نسخه های ضد انفجار یا راه حل های غیر استاندارد از طریق مهندسی معکوس را دارد.

ویژگیها و مشخصات های فنی جرثقیل سقفی دو پل آویز

 • طراحی و ساخت سازه های جرثقیل دو پل آویز بسیار با دقت و حساسیت بالا انجام می گیرد .
 • جرثقیل های سقفی دو تیر آویز برای تحمل ظرفیت های بزرگتر طراحی شده اند، زیرا قوی هستند و می توانند بر اساس نیازها و شرایط کاربردی شما سفارشی شوند.
 • جرثقیل جفت پل ویز آویز، مناسب برای استفاده در ماشین آلات ساخت، کارگاه های کمکی کارخانه های متالورژی، انبارهای صنعتی ، انبارها مواد غذایی، نیروگاه ها و پتروشیمایی و غیره.
 • نصب و راه اندازی جرثقیل دو پل آویز، فقط از طریق تکنیسین نصب جرثقیل با تجربه و خبره صورت گیرد.
 • امکان ایجاد راهروی تعمیرات و نگهداری در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب کابین جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • برای فراهم کردن شرایط بهره برداری، امکان نصب چندین وینچ بر روی یک کالسکه در جرثقیل سقفی دو پل آویز وجود دارد.
 • امکان نصب چندین کالسکه آویز در زیر پل جرثقیل دو پل آویز وجود دارد.
 • جرثقیل سقفی آویز برای نصب زیر سقف های کوتاه بسیار کاربرد دارد.
 • جرثقیل سقفی جفت  پل آویز معمولا برای تناژ ۲۰ تن و دهانه سالن کمتر از ۲۰ متر مناسب می باشد.
 • امکان نصب بالابر True Vertical Lift که خاصیت عدم جابجایی قلاب را دارد .
 • یکی از ویژگیهای درخشان و متمایز کننده جرثقیل سقفی دوپل آویز قابلیت نصب بین چندین دهانه با کمک کلگی واسط می باشد که با این روش می توان بدون محدودیت سالنهای بسیار عرض را نیز پوشش داد.
 • یکی دیگر از ویژگی جرثقیل سقفی دو پل آویز قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه به صورت کنسول می باشد.

جرثقیل سقفی دوپل آویز در مقایسه با نوع رونشین دارای قیمت بالاتر می باشد.

عکس جرثقیل بازویی دیواری

جرثقیل بازویی دیواری

جرثقیل ستونی بازویی معمولا با طول بازوی کوتاه و برای نیاز با ظرفیت و تناژ بالا مطابق نیاز مشتری تولید می شود. جرثقیل های بازویی ستونی را می توان بر دیوار متصل کرد و در موارد ضروری مورد استفاده قرار داد.

عکس جرثقیل سقفی سبک

جرثقیل بازویی ستونی

جرثقیل ستونی بازوی در کارگاه و سوله هایی که امکان استفاده از جرثقیل‌های سقفی و یا مونوریل وجود ندارد، بسیار کاربرد دارد. این نوع جرثقیل یک بازوی گردان دارد که روی یک ستون و فونداسیون آن نصب شده است؛ از این رو توانایی چرخش ۳۶۰ درجه را دارد.

عکس جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای / جرثقیل نیم دروازه ای

جرثقیل دروازه ای تک پل نیز بیشتر برای ظرفیتهای زیر ۱۰ تن و دهانه های کمتر از ۲۰ متر استفاده می شود. جرثقیل دروازه ای دو پل نیز برای ظرفیتهای بالاتر از ۵ تن و دهانه های بیشتر از ۱۲ متر کاربرد دارد.

عکس جرثقیل سقفی سبک جهان

جرثقیل سقفی مونوریل

این جرثقیل ها می توانند به طور قابل توجهی به بهبود بهره وری تولیدی و یا کارگاه شما کمک کنند. از آنجا که فرآیند تولید جرثقیل سقفی را تسریع می کنند، می توانند به کارفرمایان اجازه دهند ، کارهای بیشتری را در یک روز کاری معمولی انجام دهند.

عکس جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی چیست

معرفی جرثقیل سقفی ایرانی؛ مطمئنا برای یکبار هم که شده نام جرثقیل را شنیده اید و کاربرد اصلی آن را نیز می دانید از این سو بطور مختصر جرثقیل سقفی دستگاهی است که برای حمل مواد یا کالای سنگین در مکان هایی مانند انبار ها، سوله ها، بنادر و نیز در تمامی محیط های صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرند.جرثقیل صنعتی سقفی را معمولا با نام جرثقیل پل نیز می شناسند که یک نوع جرسقیل بصرفه می باشد. که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نقشه جرثقیل سقفی از یک باند موازی با یک پل متحرک تشکیل شده که اجزای بالابر در امتداد پل حرکت می کنند. جرثقیل سقفی دارای دو نوع جرثقیل دستی و جرثقیل برقی هستند کاربران و کارفرمایان بر اساس نیاز خود و پس از مشخص کردن نوع و حجم باری که می خواهند جابجا کنند، می توانند یکی از این دو را تهیه کنند. اگر پل بصورت سفت و سخت بر روی دو یا چند پایه و بر روی یک ریل ثابت در سطح زمین قرارگرفته باشد جرثقیل دروازه ای گفته می شود. برخلاف جرثقیل های متحرک و یا ساختمانی، جرصقیل های سقفی معمولاً برای ساخت یا استفاده در تولیدی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و یا بزرگ از طریق فضای بالایی تاًسیسات به جای راه روها و کف، از جرثقیل های سقفی استفاده می شود .

دسته بندی جرثقیل جرثقیلهای سقفی شامل انواع جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل (جرثقیل سقفی جفت پل)، جرثقیل دو پل با کالسکه گردان، جرثقیل سقفی کابین دار و جرثقیل سقفی آویز، جرثقیل رونشین می باشد. بنابراین انواع جرثقیل های دروازه ای و جرثقیل نیم دروازه ای ، جرثقیل مونوریل ، جرثقیل بازویی دیواری ، جرثقیل بازویی ستونی با طراحی های ویژه، نیز هم خانواده کرن سقفی هستند، که بنا به شرایط خاص و گروه های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، اما هر کدام از این جرثقیل ها در دسته بندی جداگانه قرار می گیرند. شرکت وزنه پل فلز با ارائه مشاوره ی تخصصی صفر تا صد (فروش جرثقیل سقفی ایرانی)، فنی و کاربردی در خصوص انتخاب بهترین جرثقیل، همراه شما می باشد. تمامی متریال اعمم از محاسبات دقیق جهت تعیین کلاس کاری جرثقیل (گروه کاری) با بهره مندی از نرم افزار طراحی جرثقیل بصورت کاملا حرفه ای توسط کارشناسان باتجربه شرکت وزنه پل فلز انجام می گیرد. مدرنیزه کردن جرثقیل های قدیمی، ساخت انواع جرثقیل های سقفی که در وبسایت وزنه پل فلز بطور کامل توضیح داده شده است، این شرکت بر اساس هزینه برآورد، نوع عملکرد، نسبت فضای کاری، حجم و وزن و میزان بار در هنگام جابجایی تقسیم بندی شده اند، امکان پذیر است.

بهترین سازنده انواع جرثقیل سقفی

اجزای جرثقیل سقفی

مهمترین جزء جرثقیل های سقفی وینچ جرثقیل است. وینچ دستگاه است که توانایی لازم برای جا به جایی اجسام را دارد. در واقع جرثقیلی که میبینید می تواند بار  چند صد تنی را جا به جا کند این موضوع تنها به تکنولوژی ساخت جرثقیل سقفی آن باز می گردد.اگر بخواهیم به جزئیات جرثقیل بپردازیم ابتدا وینچ از سه جز اصلی موتور، گیربکس و درام ساخته شده است. اگر بخواهم کاربردوینچ را بگویم وینچ به وسیله ای است که نیروی محرکه را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند و گیربکس  این نیرو را تعدیل و به درام منتقل می کند و درام با تبدیل نیروی دریافتی به نیروی محرکه باعث جا به جایی اجسام می شود. بنابراین نیروی وارد شده می تواند برقی، بنزینی، هیدرولیکی و… باشد. این امر بیشتر به کارخانه تولید کننده و نوع نیاز کاربر بستگی دارد. در ادامه نیروی وارد شده به وینچ باید به نوعی مهار شود در انواع جرثقیل سقفی ترولی و یا کالسکه به کمک پل های جرثقیل وظیفه دریافت و خنثی کردن این نیرو را برعهده دارند. این پل ها و ترولی ها باید بتوانند حداکثر نیروی تعریف شده را بدون آسیب و تحمل فشار زیاد، خنثی کنند. چهار حرکت بالا و پایین جرثقیل به کمک وینچ و ترولی انجام می پذیرد. اما حرکت شمال و جنوب جرثقیل توسط راهبر یا کلگی انجام می شود.
اگر کیفیت ساخت جرثقیل به اندازه ای مناسب نباشد، تصور فاجعه ای که می تواند رخ دهد به خوبی نشان می دهد تکنولوژی ساخت این نوع جرثقیل ها تا چه اندازه سخت و پیچیده است. از این رو تنها چند کشور اروپایی، آمریکایی و البته آسیایی موفق به طراحی و ساخت این نوع وسایل می شوند. 
عکس اجزایی جرثقیل در تهران

مزیت جرثقیل سقفی استاندارد

هزینه نگه داری کم می باشد.

جرثقیل سقفی توانایی دسترسی به تمام نقاط به طور مستقل پیدا کند.

 باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد.

کاربری راحت و استفاده مداوم از جرثقیل سقفی 

📌 شرکت وزنه پل فلز نماینده انحصاری جرثقیل سقفی در زمینه فروش جرثقیل سقفی اورجینال می باشد.

📌 شرکت وزنه پل فلز از برترین و با کیفیت ترین تامین کنندگان جرثقیل سقفی در ایران می باشد.

📌 شرکت وزنه پل فلز با داشتن تیم مهندسی قوی قابلیت ساخت بهینه ترین جرثقیل سقفی را بالاترین کارایی دارد.

عکس جرثقیل سقفی

عملکرد جرثقیل سقفی

نحوه عملکرد جرثقیل سقفی؛ حرکت جرثقیل سقفی از طریق یک اپراتور دستگاه، که هدایت جرثقیل (بالا و پایین آوردن بار) حرکت بارگذاری به سمت چپ یا راست را بر عهده دارد انجام می گیرد و از خصوصیات جرثقیل سقفی می باشد، حرکت جرثقیل ها بصورت الکتریکی یا پنوماتیک (دستی یا با یک کلید فرمان سیمی یا کنترل از راه دور بی سیم ) هدایت می شوند. بالابر های سقفی برقی از طریق برق تاًمین می شود، و جرثقیل های دستی با کمک دست (پنوماتیک) کار می کنند. استفاده از جرثقیل ها معمولا بصورت حرکت چند جهته، برای پشتیبانی از فعالیت های تولید ، ذخیره سازی مواد ، بارگیری و تخلیه در داخل محیط انبار انجام می گیرد. دستگاه بالابر با نام متداول جرثقیل بر روی یک واگن برقی با جهت حرکت افقی در امتداد تیرآهن پل متصل می گردد که می تواند به یک یا چند تیرآهن افقی نصب شده باشد، که ابتدا و آنتهای آن توسط کلگی های جرثقیل پشتیبانی می شوند. متشکل از دو ریل موازی است که به حالت افقی تعبیه می شوند و جرثقیل سقفی برقی در حالات مختلف بر روی آن حرکت می کند. لازم به ذکر است برای خرید جرثقیل سقفی پل برقی، این امکان را به جرثقیل می دهد که با توجه به حرکت افقی ، بار را بصورت عمودی بالا و پایین نماید و در جهت های طولی جابجایی انجام گیرد، این کار بر عهده کالسکه رونشین بر روی پل است. برای اطلاع از تخمین ظرفیت نامی جرثقیل، در ابتدا باید بدانیم جرثقیل چه وزنی را قرار است تحمل کند و هنگامی که مقدار وزن مورد نظر را داشته باشیم، می توانیم ظرفیت و تناژ متناسب با جرثقیل سقفی مورد نیاز را انتخاب کرد. عمدتاً برای اطمینان بیشتر، بالابرسقفی را با تناژهای بالاتر از ظرفیت مورد نیاز تهیه می کنند. این کار برای ایمنی و نیز کاهش فرسایش کرین سقفی در طول زمان انجام می شود.

عاجزای جرثقیل سقفی

جهت استعلام قیمت و خرید انواع جرثقیل سقفی و دریافت لیست جرثقیل سقفی و نیز لیست قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی برقی، زنجیری و قیمت خرید انواع جرثقیل سقفی دسته‌دوم و استوک با شرکت بازرگانی وزنه پل فلز تماس بگیرید.

دفتر مرکزی 1 : 46063707-021

دفتر مرکزی 2 : 46063708-021

مدیریت فروش : 09126386708

عکس جرثقیل سقفی تک پل تبریز

انواع جرثقیل سقفی pdf 👇🏻

جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی

نکته : قیمت جرثقیل سقفی بستگی به نقشه و طراحی جرثقیل سقفی مورد نظر، آیا جرثقیل سقفی کوچک است یا جرثقیل سقفی بزرگ است بستگی دارد.

عکس جرثقیل سقفی

بلاگ های مرتبط 👇🏻

خرید جرثقیل سقفی در تهران
خرید جرثقیل سقفی در تهران
خرید جرثقیل سقفی در تهران

🔰 روش دریافت ليست قيمت انواع جرثقيل سقفي در شرکت وزنه پل فلز

برای مشاهده مطالب این بلاگ جذاب کلیک کنید 

🔰کاربرد جرثقیل سقفی در صنایع 

برای مشاهده مطالب این بلاگ جذاب کلیک کنید 

Contact
02146063707

شرکت جرثقیل سازی وزنه پل فلز بهترین تولیدکننده انواع جرثقیل سقفی در ایران

در پایان باید ذکر شود انتخاب جرسقیل سقفی با عنوان پرفروش ترین جرثقیل سقفی، برای اکثر خریداران جرثقیل سقفی، کاری سخت و چالش برانگیز است. مطمعناً شما هم با جداول پر از اعداد و رقم در نقشه جرثقیل های سقفی مواجه شده اید. آشنایی با انواع جرثقیل های سقفی و اجزا تشکیل دهنده جرثقیل سقفی از نکات مهمی است که قبل از خرید جرثقیل سقفی باید به آن توجه داشت، راهنمایی موثر در شناخت جرثقیل سقفی و نیز لیست قیمت جرثقیل سقفی پرفروش، قیمت جرثقیل سقفی صنعتی، قیمت جرثقیل سقفی سوله و همچنین معرفی برخی از پروژه های شرکت وزنه پل فلز، در سایت وزنه پل فلز تنها با سرچ کلمه جرثقیل سقفی نمونه پروژه های انواع جرثقیل سقفی را مشاهده نمائید. اگر خریدار جرثقیل سقفی ایرانی،خرید جرثقیل سقفی در تهران، جرثقیل سقفی اصفهان،جرثقیل سقفی ایران ساخت، جرثقیل سقفی آهن فروشی، جرثقیل سقفی اهواز، جرثقیل سقفی الموت، جرثقیل سقفی بلغاری،جرثقیل سقفی اشتال، جرثقیل سقفی دست دوم، جرثقیل سقفی پودم،قیمت جرثقیل سقفی چینی، جرثقیل سقفی استوک، جرثقیل سقفی تبریز، جرثقیل سقفی سنگین، جرثقیل سقفی تک فاز، جرثقیل سقفی خارجی… می توانید با کارشناسان فروش جرثقیل سقفی در غرب تهران ما تماس بگیرید. 

 

4 thoughts on “جرثقیل سقفی| راهنما خرید جرثقیل سقفی

  1. admin

   بله باید با کارشناس فنی تیم وزنه پل فلز مشاوره انجام گیرد برا بهترین گزینه برای انتخاب جرثقیل مورد نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *