تاریخچه شرکت پودم | PODEM


تماس با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 👇🏻

02146063707

02146063708

09126386708


محصولات پودم

شرکت جرثقیل پودم

شرکت جرثقیل پودم بلغارستان در سال 1961 تاسیس شده است که در کشور ایران با نام جرثقیل های بالکانکار سابق شناخته شده هستند. این شرکت بزرگترین تولید کننده بالابرهای برقی بکسلی در اروپای مرکزی و شرقی است و محصولات خود را شامل انواع بالابر بکسلی در بیش از 60 کشور در سراسر جهان به فروش رسانده است. طراحی و تولید تجهیزات مدرن به همراه بیش 50 سال سابقه درخشان در ارائه محصولات قابل اطمینان در کشور های مختلف جهان از افتخارات این شرکت است.

شرکت پودم در تاریخ یکم آوریل سال 1961 رسما افتتاح شد. این شرکت دولتی که مقر آن در بلغارستان بود، به منظور تأمین بالابرهای برقی سیم بکسلی برای صنایع جرثقیل در همه کشورهای شرق اروپا و اتحاد جماهیر شوری سابق تأسیس شد. فعالیت مستمر و تولیدات با کیفیت این شرکت از همان سال های اول منجر به دریافت اولین جایزه مدال طلائی از نمایشگاه بین المللی صنعت در شهر پلودیف در سال 1968 شد. این فعالیت و تلاش مستمر تاکنون ادامه داشته و شرکت پودم را موفق به ثبت بیش از 10 مدال طلا در کارنامه کاری خود کرده است.

در سال 1971 شرکت PODEM  فروش محصولات خود را در سطح بین المللی آغاز کرد و محصولات خود را تحت ساختارهای تجاری خود Podem Balkancar،  و سایر برندهای PODEM  در 40 کشور جهان از جمله اروپای غربی، خاورمیانه، آسیا، افریقا و آمریکای لاتین توزیع کرد.

(قبل از وقوع تغییرات دموکراتیک در بلغارستان، شرکت‌های دولتی محصولات خود را از طریق شرکت‌های تجاری خارجی که انحصاریت آن را از سوی دولت دریافت می‌کردند، توزیع می‌کردند).

در سال 1975 شرکت Podem به بزرگترین سازنده بالابر در جهان تبدیل شد و ظرفیت تولید خود را به صدهزار بالابر سیم بکسلی در سال رساند.

تلاش ها همچنان ادامه داشت و پیشرفت ها نیز یکی پس از دیگری اتفاق می افتاد. سال 1981 میزان بالابرهای صادر شده به روسیه و جمهوری‌های شوری سابق 10 برابر شد و به عدد یک میلیون دستگاه رسید.

تحقیقات بر بازار جهت توسعه محصول ایجاد شد و در سال 1991 بالابر نوع M وارد خطوط تولید شد که تا وزن 50 تن را بالا می‌برد.

فعالیت های اقتصادی شرکت پودم رشد زیادی را در سال های آخر قرن بیستم ایحاد کرد تا آنجا که وزارت اقتصاد بلغارستان در سال 1991 دستور اجرای طرح خصوصی سازی شرکت پودم را تحت عنوان شرکت Podem AD صادر کرد. این شرکت بخشی از شرکت پودم دولتی بود که به بخش خصوصی واگذار شد. یک سال بعد یعنی سال 1996تولید 34 ساله بالابرهای سری T متوقف شد و بالابر سری جدید MT جایگزین بالابر سری T شد. ادامه این روند منجر به خصوصی سازی کامل این شرکت شد. به طوری که در سال 1999 این شرکت که در گذشته توسط دولت اداره می شد، کاملاً به یک شرکت خصوصی تبدیل شد. این شرکت تبلیغات خود را تحت برند تجاری PODEM ادامه داد و شرکت‌های تجاری خارجی، دیگر بخشی از ساختار این شرکت نبودند. در آن مقطع زمانی، تعدادی تولید کننده کوچک بالابر به وجود آمدند و در بازار کاملاً نابود شده شوروی و شرکت ساختار نیافته‌ای که به تازگی خصوصی شده بود، سرمایه گذاری کردند.

در سال 2002 شرکت جدیدی با نام Podemcrane AD به عنوان جانشین شرکت Podem شروع به فعالیت کرد.

استراتژی شرکت پودم

هدف شرکت پودم عرضه طیف کاملی از قطعات جرثقیل به صاحبان صنایع در سرتاسر جهان است. به منظور دستیابی به این هدف، بر طراحی محصولات ایمن و باکیفیت با هدف دستیابی به قیمت رقابتی به مشتریان تمرکز مستمر دارد.

جهت مطالعه تحقیقات و استانداردهای شرکت پودم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *