ریموت کنترل جرثقیل سقفی

از ریموت کنترل جهت هدایت بار جرثقیل در جهات مختلف استفاده می شود. این وسیله که به شکل بی سیم (wireless) است در انواع مختلف تک فاز و سه فاز موجود است. ریموت کنترل ها را بر اساس حرکت های جرثقیل و سرعت آنان دسته بندی می کنند. ریموت کنترل های چهار حرکته که تنها حرکت طولی و عمودی را انجام می دهند و ریموت کنترل های شش حرکته که در امتداد طول و عرض و ارتفاع قابلیت حرکت دارند. گاهی لازم است سرعت حین حرکت متفاوت باشد که این کار با ریموت کنترل های دو سرعته انجام می گیرد. به طور کلی می توان ریموت کنترل ها را به صورت زیر دسته بندی کرد:

  • ریموت کنترل چهار حرکته تک سرعته
  • ریموت کنترل چهارحرکته دو سرعته
  • ریموت کنترل شش حرکته تک سرعته
  • ریموت کنترل شش حرکته دو سرعته

البته گاهی نیاز است ریموت کنترل دو بالابر را به صورت همزمان کنترل کند. به عنوان مثال برای جابجایی مواد مذاب داخل کارخانه از یک بالابر برای حرکت دادن ظروف حاوی مواد مذاب و از بالابر دیگر جهت تخلیه آن استفاده می شود. در این حالت از ریموت کنترل های 12 دکمه و 14 دکمه استفاده می شود که به طور همزمان می تواند دو بالابر را به صورت مجزا در شش جهت هدایت کند. درضمن، برای کنترل سریع بالابرها و ایمنی بیشتر بر روی ریموت کنترل ها دکمه اضطراری نصب می کنند که در موقع خطر کل جرثقیل را متوقف می کند.

شرکت وزنه پل فلز، انواع ریموت کنترل های ساخت شرکت های ساگا (Saga)، تله کرین (Tele Crane)، ایکوزی (Ikuzi)، اچ بی سی (HBC) و تله رادیو (Tele Radio) را با کیفیت عالی و تضمین شده به صاحبان صنایع ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *