جرثقیل سقفی تک پل | SINGLE CRANE

وزنه پل فلز

بهترین سازنده جرثقیل تک پل در ایران

شرکت وزنه پل فلز تامین کننده پیشرو تجهیزات جرثقیل سقفی و بهترین سازنده جرثقیل های سقفی تک پل، خدمات ما از جمله مهندسی طراحی، بررسی محیط کارگاه و نصب حرفه ای جرثقیل تک پل می باشد. ما در اجرای کامل خط مونتاژ سازه فلزی جرثقیل های تک پل کوچک و بزرگ مجرب هستیم . برای مشاوره ساخت جرثقیل تک پل مطابق نیاز با گروه کار شما کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

02146063707

02146063708

09126386708

مشاوره ساخت جرثقیل تک پل

معرفی جرثقیل سقفی

حرفه ای ترین سازنده جرثقیل تک پل در تهران

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل‌های سقفی تک پل و دو پل از نظر شکل شبیه هم هستند .جرثقیل سقفی تک پل دارای شش حرکت (بالا، پایین ، چپ ، راست ، عقب و جلو) می‌باشند.جرثقیل تک پل، این نوع جرثقیل سقفی، را حتی کسانی که سروکار زیادی با انواع جرثقیل ها ندارند نیز می شناسند. کاربرد این نوع جرثقیل به حدی زیاد است که اگر گذرتان به یک عمده فروشی آهن افتاده باشد، حتما آن را از نزدیک دیده اید. کاربرد جرثقیل های سقفی تک پل رو نشین و جرثقیل سقفی تک پل آویز به این جا ختم نمی شود. بسیاری از صنایع که در خط تولید یا انبار، ملزم به جابجایی و  اجرا می باشند، ولی توسط نیروی انسانی و ماشین قابل حمل نباشد به نوعی با این جرثقیل ها سروکار دارند. از مزایای جرثقیل سقفی قابلیت حرکت در چهار عرض جغرافیایی (شمال، جنوب، شرق و غرب) سالن را دارد و نیز قادر به انجام حرکات عمودی هستند. از دیگر قابلیت های ساخت جرثقیل سقفی، استفاده از انرژی الکتریکی به منظور پاک نگه داشتن فضای سالن است. از جنبه دیگر طراحی جرثقیل سقفی تک پل،به دلیل اینکه فضایی از کف سالن یا کارگاه را اشغال نمی کند، از محبوبیت بالاتری برخوردار است.و به جرثقیل تک پل ارزان و جرثقیل کم هزینه مشهور هستند. جرثقیل تک پل  از جرثقیل‌های سقفی است که در آن بالابرش از دو کلگی و یک پل متصل بین آن‌ها تشکیل شده است. در این جرثقیل کالسکه و بالابر معمولا زیر پل به صورت آویزان اتصال داردو کلگی‌ها توسط چهار چرخ‌ به ریل وصل شده که معمولا دو چرخ محرک و دو چرخ متحرک‌ است جرثقیل سقفی تک پل استوک(جرثقیل تک پل کارکرده در حد نو) و یا جرثقیل سقفی تک پل دست دوم نیز طرفداران خاص خود را دارند  جهت استعلام قیمت، فروش و نصب جرثقیل تک پل می توانید با کارشناسان فنی شرکت وزنه پل فلز تماس بگیرید.

دفتر مرکزی 1: 46063707-021

دفتر مرکزی 2: 46063707-021

مشاوره ساخت : 09126386708

VAZNEH POL FELEZ

معرفی جرثقیل سقفی تک پل

در انواع صنایع جرثقیل سقفی تک پل کاربرد‌های بسیاری دارد. ظرفیت این نوع جرثقیل بین ۱ الی ۱۰ تن و طول دهانه حداکثر  ۲۴ متر است؛ جرثقیل تک پل در کلیه سالن‌ها با سقف کوتاه یا بلند کاربرد دارد که با توجه به شرایط هر سالن، نوع طراحی پل جهت اتصال به کلگی متفاوت می‌شود .جرثقیل‌‌های سقفی تک پل معمولاً روی تیر حمال سالن نصب می‌شوند. جهت انجام پروژه‌های خود می‌توانید با مهندسین و کارشناسان ما در ارتباط باشید تا انواع جرثقیل‌های سقفی تک پل را در ظرفیت‌های بالا نیز به شما ارائه دهند .

VAZNEH POL FELEZ

کاربرد جرثقیل سقفی تک پل

▫️جرثقیل تک پل در کارگاه های کوچک و انبارها که عرض کمتری دارد استفاده می گردد برای جابه جایی در عرض و طول سالن استفاده می گردد.

▫️در سالن های بزرگ نیز کاربرد دارد به دلیل حرکت آزادانه کالسکه

▫️برای جابه جایی اجسام با ظرفیت پایین نیز کاربرد دارد.

VAZNEH POL FELEZ

انواع جرثقیل‌های سقفی تک پل

انواع جرثقیل سقفی تک پل در دو نوع جرثقیل سقفی تک پل رونشین و جرثقیل سقفی تک پل آویز تولید می‌شوند همچنین می‌تواند به شکل جرثقیل سقفی ضد انفجار و جرقه نیز ساخته شود که مناسب کارخانجات مواد شیمیایی، دارویی و انبارهای قابل آتش سوزی می باشد.

·         جرثقیل سقفی تک پل رو نشین

در جرثقیل سقفی تک پل رو نشین، تیر حمال جرثقیل بر روی ستون‌های سازه نصب می شود و ریل حرکت نیز بر روی تیر حمال نصب می‌شود و جرثقیل بر روی ریل و تیر حمال حرکت می‌کند و در این نوع جرثقیل سیستم حرکت در عرض سالن به این شکل است که بالابر از لبه بال پایین پل جرثقیل سقفی تک پل آویزان شده و بر لبه بال پایین پل حرکت می‌نماید.

·         جرثقیل سقفی تک پل آویز

جرثقیل سقفی تک پل آویز در حرکت عرضی مانند رونشین می‌باشد. در جرثقیل سقفی تک پل آویز، بالابر از زیر پل آویزان شده و بر لبه بال پایین پل حرکت می‌نماید. به این معنی که تیرحمال جرثقیل به سقف سازه متصل شده و محرکه طولی جرثقیل از لبه پایینی تیر حمال آویز می‌شود. حرکت راهبر جرثقیل به جای حرکت بر روی تیرهای حمال به صورت آویز طراحی شده است.

VAZNEH POL FELEZ

مزایای جرثقیل سقفی تک پل

▫️توانایی کنترل دقیق بار را دارد.

▫️قابل نصب در کلیه کارخانه‌ها، انبارها و … می‌باشد.

▫️سریع ساخته می‌شود.

▫️دارای ساختار سبک می‌باشد.

▫️قابل نصب در کلیه سالن‌ها با سقف کوتاه یا بلند می‌باشد.

▫️قیمت آن به دلیل طراحی ساده ارزان است.

▫️نصب وینچ به صورت آویز امکان پذیر است.

▫️در هنگام استفاده از جرثقیل تک پل سقفی محدودیت هایی که برای نوع دوپل آن وجود دارد، را نخواهید داشت.

▫️عدم محدودیت در عرض جرثقیل ها حتی در مواقعی که ظرفیت آن با جرثقیل سقفی دوپل برابر است.

▫️تعمیرات آن به صرفه تر می‌باشد.

VAZNEH POL FELEZ

مشخصات جرثقیل تک پل

جرثقیل های سقفی تک پل برای سالن ها و کارگاه هایی که نیازمند جرثقیل در تناژ پایین و کارآیی های مختلف می باشند. این نوع جرثقیل بسیار کاربردی و کارآمد می باشد. معمولا ظرفیت جرثقیل های سقفی تک پل از  250 کیلوگرم تا 15 تن و با دهانه های مسیر 4 تا 25 متر اجرا می شود. ابعاد و ظرفیت این جرثقیل ها قابل تغییر و ارتقا می باشد و در تناژ و دهانه های بالاتر نیز طراحی و اجرا می گردد. برای مثال:

– جرثقیل تک پل سقفی آویز (معمولی یا ساده)

– قابل ارتقاء وزنه تعادلی و افزایش ارتفاع بالابری

– جرثقیل تک پل رونشین با افزایش ارتفاع بالابری

– در ظرفیت : 500 kg تا 10 تن و طول دهانه مسیر: 4 متر تا 25 متر

این نمونه جرثقیل تک پل با طول دهانه مسیر کمتر 25متر و به منظور جابجایی بارها با ظرفیت پائین تر از ۲۰ تن استفاده می شود. اگر کارگاه دارید این نوع جرثقیل می تواند خواسته‌های شما را با بالاترین کیفیت تامین کند، همچنین میتوانید با ساخت سازه جرثقیل تک پل مطابق استاندارد و با وزن مرده کم از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.به همین دلیل فشار وارد بر ریل‌های سالن کمتر شود و هزینه نگهداری کمتری بابت جرثقیل تک پل سوله در نظر گرفته می شود و از لحاظ ابعاد هندسی و پارامترهای مهندسی بهترین طراحی را شامل می‌شود، در نتیجه با انعطاف پذیری که دارد، تقریبا تمامی نیازهای شما که از یک جرثقیل تک پل انتظار دارد را برآورده می‌کند.

VAZNEH POL FELEZ

ساخت و مراحل نصب جرثقیل تک پل آویز در شرکت وزنه پل فلز


VAZNEH POL FELEZ

معرفی جرثقیل تک پل همه کاره

جرثقیل سقفی تک پل درحال اجرا در صورت استفاده صحیح، همه کاره هستند و می توانند در دهانه های بیش از 75 متر و ظرفیت تحمل بار تا 25 تن ساخته شوند، اگرچه دهانه های معمولی از 60 متر با ظرفیت بیش از 15 تن بیشتر نیستند . این موارد را می توان با سرویس نادر CMAA  در کلاس A یا سرویس سبک ، کلاس B یا سرویس متوسط با کلاس C  یا خدمات سنگین ارائه داد. ساخت جرثقیل تک تیرچه (بالابر تک پل آویز) این امکان را می دهد که به صورت سیستم های به هم پیوسته ای ، به عنوان جرثقیل سقفی سوله، در جایی که انتقال بار از یک محل به محل دیگر مورد نیاز است، انتقال از طریق جرثقیل تک پل مونوریل امکان پذیر است و با استفاده از اتصال چندین پل سازه خاص، وینچ می تواند روی خار جرثقیل دیگر نیز حرکت کند. به طور معمول این نوع جرثقیل را با عنوان طراحی آهنگ، ثبت می کنند. این نوع جرثقیل ها می توانند با فلنج پهن یا با ساخت  استاندارد و سفارشی نیز انجام شوند. معمولا بر روی جرثقیل های پل، بالابرهای زنجیری برقی یا جرثقیل های سیم بکسلی برقی نصب می شوند. جرثقیل های تک پل را می توان به وسیله کلید فرمان و یا ریموت کنترل، با فشار دادن کلید های چند کاره کنترل کرد .

VAZNEH POL FELEZ

ویژگی های جرثقیل سقفی تک پل

  • ✔ واگن بالابر می تواند دقیقا به زیر باند برسد و بهترین روش نهایی را فراهم کند.
  • ✔ این سیستم می تواند در طراحی ساختمان باند برای صرفه جویی در هزینه ساختار باند موثر باشد.
  • ✔ سیستم جرثقیل تک پل ایستگاه کاری به دلیل اتصال ستون ها، به هدر های  باند بسیار محکم هستند.
  • ✔ میتوان اجزای جرثقیل پل را به جرثقیل مونو ریل متصل کرد.
  • ✔ نصب آسان تر در نتیجه هزینه حمل و نصب کمتری دارد.
  • ✔ سهولت در نگهداری پل جرثقیل سقفی

شرکت وزنه پل فلز با استفاده از تجربه کارشناسان مجرب و با استفاده از نرم افزارهای ویژه می تواند جزئیات مراحل ساخت جرثقیل تک پل و نیز فایل اجرایی جرثقیل سفارشی مورد نیاز کاربران را فراهم نماید، قیمت جرثقیل سقفی تک پل بطور کامل محاسبه نماید.

02146063707

02146063708

09126386708

جرثقیل های سقفی تک پل
بهترین سازنده جرثقیل تک پل

VAZNEH POL FELEZ

طراحی جرثقیل سقفی تک پل

طراحی جرثقیل سقفی تک پل مانند دیگر جرثقیل‌ها نیازمند تجربه بالایی می‌باشد، به‌ویژه اگر برای ساخت ابعاد و ظرفیت وزنی خاصی مدنظرتان باشد .شرکت وزنه پل فلز با تیم مجرب خود در زمینه ساخت انواع جرثقیل‌های سقفی توانسته است دانش فنی و تجربه خود را در اختیار صنایع قرار دهد. پروژه‌های ساخت جرثقیل‌های تک پل باتوجه به ابعاد درخواستی استاندارد نیازمند محاسبه و قدرت ساخت بالایی است؛ که این قدرت توسط مهندسین وزنه پل فلز امکان پذیر است.

VAZNEH POL FELEZ

نگهداری جرثقیل سقفی تک پل

هر قطعه‌ای پس از نصب و راه‌اندازی، در فصل‌های مشخص نیاز به نگهداری دارد. در جرثقیل‌های تک پل، بالابر جرثقیل، سیم بکسل‌ها، چرخ‌ها، موتورها و کلیه‌ی اجزا برقی و … باید به‌طور منظم بازرسی شوند. این کار باعث می‌شود عمر جرثقیل طولانی باشد و همچنین باعث جلوگیری از خسارات احتمالی خواهد شد.

برخی نکات مهم در مورد نگهداری جرثقیل تک‌پل :

▫️بازدید دوره‌ای : بخش‌های مختلف جرثقیل تک پل همچون تیر، سیستم حرکت، قلاب و… باید به‌طور منظم بررسی شوند تا در صورت نیاز تعمیر شوند.

▫️تمیزکاری : تمیزکاری منظم جرثقیل تک‌پل، می‌تواند به حفظ ظاهر جرثقیل کمک نماید و همچنین می تواند جلوگیری از زنگ‌زدگی و … در برابر گرد و غبار و رطوبت کمک کند. جهت تمیزکاری جرثقیل تک‌پل، بهتر است از وسایلی مانند محلول‌های شوینده، پنبه، برس و دستمال استفاده کنید.

▫️تعمیر و نگهداری : تعمیر و نگهداری قطعاتی مانند رول‎ها، قطعات سیستم حرکت، قلاب‌ها و … می‌تواند باعث کارکرد بهتر جرثقیل شود و خطرات احتمالی را کاهش دهد.

جرثقیل تک پل مناسب کدام کارگاه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *