راه حلهای تکنولوژی برتر جرثقیل

Crane technology

فناوری پیشرفته جرثقیل

با درخواست جرثقیل های بزرگ و توسعه دانش فنی و نوآوری های اخیر در طراحی و ساخت جرثقیل های هوشمند، متقاضیان جرثقیل های پیشرفته با طراحی مدولار ، سازگار با محیط و توانایی بالا،  بیشتر شده است. فناوری های جدید این امکان را برای جرثقیل ها فراهم نموده است که بر اساس انرژی فشرده شده ، قدرت بالا ، کم مصرف ساخته شوند، و در نهایت به تدریج سیستم های قدیمی منسوخ می شوند و سیستم های جدید با فناوری ایمنی بالاتر ، بهره وری بیشتر و هچنین طبق تجربه و کارایی کاربر طراحی می شوند. با استفاده از دانش تکنولوژی، پیشرفته ترین جرثقیل ها تولید شده اند که با وجود طیف گسترده ای از ویژگی های هوشمند و رابط کاربری پیچیده، نشان دهنده تکنولوژی و تجهیزات مدرن می باشد. ویژگی های هوشمند، کنترل های ارگونومیک و اتوماسیون  باعث سریعتر انجام دادن باربری ها می شوند ، تکنولوژی اینترنتی صنعتی برای دسترسی  اتصال داده ها با دستگاه و ارتباط با کاربر استفاده می شود و تمامی داده های اینترنتی ذخیره و نگهداری می شوند. با آموزش بینش تکنولوژی به کاربر، این امکان را می دهد تا فرآیند نگهداری، عملیات های خود را بهینه و ذخیره نمایند.

چگونه جرثقیل های هوشمند تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند ؟

ویژگی های فناوری پیشرفته به کاربر این امکان را می دهد که بطور کامل تسلط کنترل جابجایی مواد، با دقت و به درستی صورت گیرد، این فناوری امنیت و زمان چرخه باربری را کاهش می دهد و به همین دلیل طول عمر جرثقیل افزایش می یابد، این نوع راه حل ها با توجه به نیاز کاربر می توانند انعطاف پذیر باشند. کنترلرهای جرثقیل با یک طراحی بصری و ارگونومیک ساخته می شوند و میتوانند بصورت آویز، ترکیبی از رادیو و تبلت و یا حتا دارای یک کابین و یا اتاق کنترل مجزا باشند که از جرثقیل فاصله زیادی دارد. این ایستگاه های بهره برداری از راه دور معمولا برای حفظ ایمنی بیشتر و راحتی کار با جرثقیل در هنگام کنترل کردن جرثقیل برای کاهش خستگی پراتورها طراحی شده اند.

جرثقیل های لیفتینگ خاص

راه حل های تکنولوژی در جرثقیل ها بسته به نوع تجهیزات، که هماهنگی بین اجزای اصلی جرثقیل را برعهده دارند، به عنوان هسته اصلی جرثقیل طراحی شده است و با نام Component شناخته شده است، بنابراین ارتباط با تمامی اجزاء یکپارچه می شوند. در ظاهر با پیشرفت تجهیزات بالابری ، نوع پیچیده تری از راه حل ها را داریم اما بدین گونه نیست و رابط های کاربری واضح و ساده هستند و بر اساس آسانتر شدن کار با جرثقیل تعبیه می شوند که کاربر به راحتی میتواند کنترل بیشتری بر روی جرثقیل داشته باشد، این فرآیندهای کاملا خودکار هستند حتی بدون عملگر انسانی نیز قابل اجرا می باشند. 

Ellsen-Rubber-Tyred-Gantry-Crane
Hybrid-rubber-tire-gantry-cranes-768x1024
overhead-crane-design-4

قبلی
بعدی

برنامه ریزی نگهداری جرثقیل

برخی از جرثقیل های جدید به پنل های سرویس هوشمند مجهز شده اند که به اپراتورها امکان تشخیص و رفع سریع عیب را می دهد. جرثقیل به صورت خودکار وضعیت خود را از طریق پانل سرویس به اپراتور اعلام می کند و برای عیب یابی گزارش داده می شود و اقدامات تعمیر انجام می گیرد. این امر از خرابی های ناخواسته و پرهزینه جلوگیری می کند.   

برای اطلاعات بیشتر روی ادامه مطلب کلید کنید.

منابع : www.konecranes.com