جرثقیل سقفی جفت پل

وزنه پل فلز

معرفی انواع جرثقیل سقفی


مشاوره خرید جرثقیل جفت پل سقفی


فروشگاه

جهت اطلاع از قیمت ساخت جرثقیل دوپل با کارشناسان فنی شرکت وزنه پل فلز تماس بگیرید👇🏻

02146063707

02146063708

09126386708

جرثقیل سقفی جفت پل

برای تصمیم گیری درمورد بهترین جرثقیل سقفی دوپل، و مناسب کاربرد شما باید فاکتور های زیادی را در نظر گرفت برای مثال : وزن مواد چقدر است ،  ابعاد سالن و دهانه سالن چند متر است، آیا جرثقیل سقفی مورد نظر استفاده مداوم دارد و… این موارد تنها برخی از نمونه سوالات فنی می باشد، که قبل از طراحی جرثقیل های دوپل، میبایست گزارشات لازم مرحله به مرحله تهیه شود که تیم وزنه پل فلز با کمک دانش فنی و تخصصی و کارشناسان کاربلد تمامی سوالات را با دقت لازم مورد  بررسی قرار می دهد و سازنده بهترین جرثقیل های سقفی در ایران می باشد.

جرثقیل سقفی دوپل چیست؟

جرثقیل سقفی دو پل، در صنایع سنگین کاربرد دارد.ظرفیت استاندارد جرثقیل‌های سقفی دو پل تا 80 تن می‌باشد. بیش‌ترین طول دهانه‌ی این جرثقیل‌ها تا ۳۵ متر است؛ این جرثقیل با توجه به شرایط سالن، در قسمت اتصال به کلگی، از طراحی‌های متفاوت برخوردار است .جرثقیل دو پل از دو کلگی تشکیل شده است که از طریق دو پل به‌ یکدیگر متصل شده‌اند. کالسکه‌ی بالابر این جرثقیل، بین دو پل روی ریل نصب شده است. این نوع جرثقیل‌ برای وزن‌های بالا مورد استفاده می‌گیرد. این جرثقیل دارای شش حرکت است که حرکت بالا و پایین قلاب بالابر و حرکت چپ و راست مجموعه‌ی بالابر روی پل‌ها می باشد و چهار حرکت دیگر به بخش بالابر مربوط است. در نتیجه حرکت کل مجموعه هنگام رفت و برگشت در طول سالن و روی ریل ها، این شش حرکت به اتمام می‌رساند.

نکته مهم

برای طراحی جرثقیل جفت پل حتما باید مشاوره تخصصی صورت گیرد، حتی ممکن است درمورد انواع جرثقیل سقفی جفت پل تحقیق نمائید ولی باز هم در انتخاب باعث تردید شوید زیرا جرثقیل سقفی جفت پل برای وزن های سبک عملا مورد استفاده قرار نمی گیرد و تنها قیمت ساخت جرثقیل سقفی را افزایش می دهد و همانطور که قبلا اشاره کردیم جرثقیل سقفی تک پل آویز با قیمت بسیار مناسبی تولید ساخته می شود.
کاتالوگ جرثقیل کیتو در سال 1990
مقایسه جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی جفت پل

کاربرد جرثقیل سقفی دوپل

جرثقیل دو پل راه حل اثبات شده ای، برای سخت ترین کاربردهای صنایع می باشد. طراحی جرثقیل سقفی جفت پل به گونه ای است که معمولا با بالابرهای برقی سیم بکسلی نصب می گردد اما بسته به نوع کاربرد جرثقیل سقفی، و یا قیمت جرثقیل سقفی و یا بر اساس نیاز مشتری میتواند بصورت جرثقیل زنجیری برقی نیز ارائه گردد. با ساخت دوپل و یا همان تیرکرین های جرثقیل سقفی کمک شایانی به مصارف صنعتی نموده است ، با تولید جرثقیل سقفی جفت پل جزئیات این نوع جرثقیل پیچیده تر می گردد، و از انواع جرثقیل دوپل معمولا در کاربردهای صنعتی سنگین مانند : هوافضا ، کارخانه های ساخت و فرآوری فولاد ، تعمیر تجهیزات سنگین صنعتی ، ساخت راه آهن ، معادن ، ساخت کشتی و یا برای محیط های خاص مانند: جابجایی فلز مذاب ، انرژی هسته ای از جرثقیل دوپل ضد انفجار ( مقاوم دربرابر جرقه ) استفاده می شود.

🔰صنایع نیروگاهی، فولاد، پتروشیمی، خودرو‌سازی و صنعت‌های دیگر با ظرفیت بار بالا

🔰ساخت جرثقیل‌های دو پل برای صنایع مختلف

🔰با استاندارد ظرفیت وزن ۸۰ تن

🔰ظرفیت بالا در صنایع مختلف

انواع جرثقیل سقفی دو پل

*جرثقیل سقفی دو پل رو نشین
*جرثقیل سقفی دو پل آویز
در هر دو نوع محل نصب کالسکه و بالابر یکسان است. تنها تفاوت این است که نوع اتصال پل‌ها به ریل است. در نوع آویز، کلگی به زیر تیر حمال سالن و در رونشین، روی تیر نصب می‌شود . نوع آویز، دامنه‌ی حرکت عرضی وسیع‌تری ایجاد خواهد کرد. با توجه به ساختار و شرایط سالن، نوع اتصال پل به کلگی می‌تواند متفاوت باشد . نوعی جرثقیل دو پل وجود دارد که به جرثقیل کالسکه‌‌ گردان معروف است .کالسکه گردان در صنایع فولاد برای بالابردن و چیدن حلقه‌ها و مواد در کارخانه‌های نورد و فولاد مورداستفاده قرار می‌گیرد. به معنای دیگر کالسکه گردان به سیستمی گفته می شود که می‌تواند به جرثقیل دروازه‌ای و جرثقیل‌های سقفی متصل شود و دارای یک محور چهارم (حرکت چرخشی) است که به بالابر جرثقیل متصل است.

مشخصات اصلی:

 • ظرفیت : 1 تن تا 250 تن
 • دهانه : 6 متر تا 50 متر
 • ارتفاع بالابری : 4 متر تا 25 متر
 • نوع بالابر: برقی بکسلی
 • نوع سرعت حرکت ها : دو سرعت و تک سرعت
 • استاندارد های کلاس کاری FEM : 1BM / 1AM / 2M / 3M / 4M
 • شرایط محیطی: معمولی / گردو غبار / ذرات معلق / مرطوب / گرما
 • سیستم برق رسان حرکت عرضی : سی ریل گالوانیزه همراه کابل تخت و قرقره فلزی
 • سیستم برق رسان حرکت طولی : شین برق (ریل باس بار)
 • سیستم کنترل : کلید فرمان / ریموت کنترل / کابین اپراتور

جدول مقایسه جرثقیل سقفی تک پل و دو پل

جرثقیل دو پل را میتوان با گزینه های زیادی از جمله بالابر های دوگانه و پشت سر هم ، کنترل از راه دور رادیویی ، کلید فرمان کابل دار ، محدودیت برای حرکت بالابر ، میزان سرعت حرکت بالابری(کنترل سرعت) کنترل فرکانس متغییر، سیستم عامل کامل ، کنترل از طریق کابین ، سیستم دیداری شنیداری، قرقره کابل و سایر گزینه های تخصصی ، می توان تهیه کرد.

اجزای جرثقیل سقفی دو پل

پل‌ها، مجموعه‌ای بالابر ( کالسکه و بالابر) و کلگی می‌باشد و هرکدام از این قسمت‌ها نیز دارای اجزای دیگری هستند. مجموعه‌ی بالابر دارای اجزای قلاب، موتور، گیربکس، سیم بکسل و … می‌شود. مجموعه‌ی پل دارای اجزای تابلو برق، سیستم توزین، راهرو و … است. مجموعه‌ی کلگی در جرثقیل دو پل دارای ۴ یا ۸ چرخ است که می‌تواند همه یا نیمی از آن‌ها محرک باشند.


7 مزیت خرید جرثقیل سقفی جفت پل

 • حداکثر ارتفاع قلاب را میتوان تنظیم کرد
 • سهولت در نگهداری بخصوص کنترل روی پیمایش
 • طراحی برای فضای کم نیز امکان پذیر است
 • ساخت با دوام با حداکثر زمان نگهداری
 • قابل سفارش برای دهانه و ظرفیت های بالاتر
 • تعمیر و نگداری قطعات آسان می باشد
 • کنترل و دقت بیشتر در جابجایی بار

طراحی جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل دو پل با دانش مهندسی بالایی طراحی می‌شود . نیرویی که به پل وارد می‌شود ،‌ انتخاب بالابر ، انتخاب سیم بکسل، محاسبات برقی و الکترونیکی و … انتخاب و محاسبه این قطعات جهت طراحی جرثقیل سقفی دو پل حیاتی می‌باشد. برای طراحی جرثقیل‌های ضد انفجار، یا طراحی جرثقیل‌هایی که در نیروگاه‌های آبی و محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرند، طراحی جرثقیل دو پل کمی پیچیده خواهد شد.

نصب جرثقیل سقفی دو پل

پس از طراحی و ساخت این جرثقیل‌ها، در مرحله‌ی اول تیر‌های حمالی که قرار است وزن را کنترل کنند به‌درستی بررسی شوند. این کار توسط مهندسین شرکتی انجام می‌شود که عملیات نصب و راه‌اندازی را انجام می‌دهند. در مرحله بعد کنترل دهانه سالن انجام می‌شود ، نصب ریل‌های طولی و نصب خط برق، مونتاژ پل و کلگی، نصب موتور، کابل‌کشی، نصب بالابر و در آخر دستگاه تست و راه اندازی می‌شود.

نگهداری جرثقیل سقفی دو پل

پس از نصب و راه‌اندازی، در زمان‌های مشخص نیاز به نگهداری دارد. در جرثقیل‌های دو پل، بالابر جرثقیل، باید به‌صورت منظم بازرسی و نگهداری شود. همچنین سیم بکسل‌ها، چرخ‌ها، موتور و تمامی ابزارها باید به‌موقع مورد بررسی قرار گیرد. این کار باعث طولانی شدن عمر جرثقیل و جلوگیری از خطرات انفجار می‌شود.

تعمیر جرثقیل سقفی دو پل

هر دستگاهی بعد از مدتی ، نیاز به تعمیر و تعویض قطعات مصرفی از جمله موتورها، گیربکس، سیستم برقی و … دارد. همچنین در صورت استفاده‌ی نادرست، قطعاتی دچار مشکل خواهند شد.

cb5b170a56756c81d30fba1120b84586
2
جرثقیل سقفی سبک ارزان
جرثقیل سقفی سبک ارزان
جرثقیل سقفی سبک ارزان
d55c3b7dfac924caf66dd752460ce9cb (1)

قبلی
بعدی

ساخت جرثقیل جفت پل

5 thoughts on “جرثقیل سقفی جفت پل

  1. admin

   جرثقیل جفت پل مناسب بارهای بسیار سنگینه برای مثال بالای 25 تن ولی تک پل برای بارهای 10الی 15تن استفاده می شود.

  1. admin

   برای براورد قیمت جرثقیل جفت پل به واتساپ داخل سایت پیغام دهید ، مشاوره لازم انجام را انجام دهید.

  2. admin

   سلام برای مشاوره خرید وینچ و یا ساخت ساره با شماره موجود در سایت و یا با شماره های 02146063707 تماس حاصل نمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *