ساخت چرخ و جعبه چرخ جرثقیل سقفی

crane wheel block


مشاهده محصولات


تماس با ما

اهمیت چرخ جرثقیل

عمل جابجایی دستگاه جرثقیل سقفی همواره بر روی چرخ جرثقیل یا ویل جرثقیل انجام می شود. گاهی برای سهولت در نصب از جعبه چرخ یا به اصطلاح ویل بلاک نیز استفاده می شود. چرخ هم می تواند مستقیم به الکتروموتور متصل باشند و هم می تواند به پل متحرک جرثقیل وصل گردد و موجب تسهیل در امر جابجایی جرثقیل شود. از چرخ کرین در حرکت کالسکه جرثقیل بر روی پل و یا حرکت پل بر روی راهبر طولی جرثقیل یا به اصطلاح کلگی جرثقیل نیز استفاده می شود. چرخ جرثقیل سقفی بایستی نسبت به دهانه جرثقیل، تناژ جرثقیل و شرایط باربری مشخص گردد.

امکانات چرخ و جعبه چرخ جرثقیل

 •  نقشه طراحی بلوک جرثقیل براساس نیاز مختلف حمل و نقل ، طراحی طول واگن انتهایی جرثقیل بستگی دارد.
 •  طراحی بلوک چرخ یکپارچه و جمع و جور و همگام با چرخ جرثقیل
 • انعطاف پذیر در استفاده، با تنظیمات مختلف
 • چندین درایو قابل اعتماد مختلف برای برآورده نمودن نیاز کاربر
 • رایج ترین درایو انتهایی برای موتورهای وارداتی SEW,NORD,ABM برای کالسکه های انتهایی، شافت تو خالی به سبک اروپایی می باشد.
 • بالاترین میزان رضایت در مشتری
 • مادام العمر مناسب برای یاطاقان غلطکی
 • نگهداری آسان 

چرخ جرثقیل سقفی
ویل بلاک کرین
ویل بلاک کرین

استاندارد چرخ جرثقیل سقفی

از آنجا که فشار باربرداری بر روی چرخ جرثقیل است می بایست استاندارد ریل جرثقیل و چرخ جرثقیل کاملا رعایت شود و با طراحی منحصربه فرد و انتخاب صحیح مواد اولیه و الگوهای مناسب برای میزان تحمل سختی و حرارتی، از فرسایش و خوردگی های چرخ ها جلوگیری شود. به دلیل اصطکاک زیاد چرخ جرثقیل سقفی با ریل جرثقیل ، آسیب پذیری بالایی نسبت به دیگر قطعات جرثقیل دارد، بنابراین پس از مدتی دچار فرسایش، شکستگی و خستگی می شود که باید سریعا تعمیر چرخ جرثقیل انجام شود و در صورت لزوم تعویض چرخ جرثقیل انجام گیرد. چرخ جرثقیل سقفی معمولاً از قطر 150 میلی متر تا 900 میلی متر (6 “تا 36”) در جرثقیل سقفی مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ های جرثقیل را معمولا با استانداردهای روز دنیا در انواع مختلف طبقه بندی کرده اند. طبقه بندی بر حسب شکل ظاهری، مانند چرخ های جرثقیل تک لبه و دو لبه ، و طبقه بندی بر اساس تکنیک تولید مانند چرخ های جرثقیل ریخته گری شده و آهنگری شده از مهم ترین این طبقه بندی هاست. قیمت چرخ جرثقیل سقفی بر اساس ابعاد و اندازه چرخ، طبق استاندارد جهانی تعیین می گردد و فروش چرخ جرثقیل سقفی معمولا بصورت کاملا سفارشی می باشد. 

چرخ و جعبه چرخ جرثقیل

5 مزایا برای خرید چرخ جرثقیل با کیفیت

 1. دونوع چرخ جرثقیل ، یک مدل با طراحی شفت تو خالی و مدل دیگر دنده باز 
 2. طراحی و نصب آسان بلاک های چرخ جرثقیل برای مونتاژ به عنوان واگن نهایی توسط تولید کننده که نقشه ها را ارائه می دهد.
 3. هزینه حمل نقل ارزانتر به ویژه هنگامی که حمل و نقل هوایی ضروری است.
 4. با تامین اصلی ترین اجزای جرثقیل به عنوان یک بلاک کامل چرخ ، شامل چرخ های متحرک، گیربکس های موتور جرثقیل ، ضربه گیرهای جرثقیل که از برخود کلگی جرثقیل با پل جرثقیل جلوگیری میکند، اما با این وجود تمام مزایا مجموعه بستگی به واگن انتهایی دارد. ابتدا باید ساختار فولادی را آماده سازد سپس چرخ و جعبه چرخ جرثقیل را متصل کند.
 5. بلاک های چرخ جرثقیل را میتوان با استفاده از محاسبات کارشناسان فنی به بهترین شکل ممکن برای سازه مورد نظر ساخته شود و قیمت چرخ و جعبه چرخ براساس طراحی ساخت تعیین میگردد.

پروژه ساخت چرخ جرثقیل سقفی

چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
ویل بلاک کرین
چرخ جرثقیل سقفی

قبلی
بعدی

شرکت وزنه پل فلز این امکان را به هموطنان گرامی می دهد که از طریق شماره تماس های شرکت وزنه پل فلز درمورد نحو سفارش چرخ جرثقیل و نقشه چرخ جرثقیل (چرخ جرثقیل دروازه ای، چرخ جرثقیل صنعتی، چرخ جرثقیل کارگاهی، چرخ جرثقیل دستی) با کارشناسان مجرب در ارتباط باشید و با مشاوره کارآمد بهترین گزینه برای خرید چرخ جرثقیل سقفی، خرید انواع چرخ جرثقیل سقفی، سفارش جعبه چرخ جرثقیل سقفی، تا رسیدن به هدف را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در ضمن شرکت وزنه پل فلز امکان ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به اصفهان، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به مشهد، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به کرج، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به قم، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به تبریز، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به بوشهر و… را دارد.

ساخت چرخ جرثقیل دماگ

چرخ جرثقیل از قطعات مهم و راهبردی جرثقیل است که به کمک نیروی موتور، جرثقیل را به حرکت در می آورد. چرخ جرثقیل در دو نوع محرک و متحرک وجود دارد که تفاوت آن ها در وجود یا عدم وجود نیروی موتور است. چرخ ها در حرکت های خود مجموع وزن سازه جرثقیل و وزن بار را باید تحمل کنند. از این رو، انتخاب نادرست چرخ باعث افزایش اصطحکاک و خوردگی ریل و چرخ ها می شود. بنابراین انتخاب چرخ مناسب علاوه بر افزایش کارایی جرثقیل، هزینه های نگهداری و تعمیرات را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

چرخ و جعبه چرخ های دماگ در 4 مدل مختلف DRS ، LRS ، RS و DWS تولید می شوند. در این مقاله سعی شده است تا ابعاد مختلف چرخ و جعبه چرخ دماگ بررسی و توضیحات لازم در قالب جدول ارائه شوند. در شرایط تحریم، شرکت وزنه پل فلز با تکیه بر دانش متخصصان داخلی، اقدام به تولید این نوع چرخ کرده است. محصول تولید شده موفق به کسب بیشترین درصد رضایت از مشتریان است که دلایل آن را می توان در موارد زیر جست و جو کرد:

 1. مواد اولیه با کیفیت و از جنس MO40 ، GGG70 و CK45
 2. طول عمر بالا
 3. بدون نیاز به تعمیرات
 4. بدون سایش و اصطحکاک
 5. نصب و مونتاژ آسان
 6. امکان دسترسی خریدار به نقشه های فنی

در ادامه به معرفی و بررسی انواع مختلف چرخ جرثقیل دماگ پرداخته خواهد شد.

جعبه چرخ DRS

از معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع جعبه چرخ جرثقیل می توان به جعبه چرخ DRS اشاره کرد. شما می توانید با بستن چند پیچ ساده این جعبه چرخ را به کلگی جرثقیل متصل نمایید. بسته به نوع کاربرد جعبه چرخ می توان آن را در جهات مختلف مطابق شکل زیر به سازه فلزی متصل کرد.

جعبه چرخ LRS

این نوع جعبه چرخ نیاز چندانی به تعمیرات پیدا نخواهد کرد و در دمای بین -10 تا +40 درجه سانتی گراد بیشترین کارایی را دارد. جعبه چرخ LRS در دو نوع A و F طراحی شده است. تفاوت این دو نوع چرخ در فلنگ زیر چرخ است که در شکل زیر نشان داده شده است:

ساخت چرخ وجعبه چرخ LRS دماگ

جدول مشخصات چرخ و جعبه چرخ LRS دماگ به شرح زیر آورده شده است:

جدول مشخصات چرخ و جعبه چرخ LRS دماگ

ساخت چرخ و جعبه چرخRS

جدول مشخصات چرخ و جعبه چرخ RS دماگ

چرخ و جعبه چرخ DWS

جدول مشخصات چرخ و جعبه چرخ DWS دماگ

چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ جرثقیل سقفی
چرخ6
چرخ وجعبه چرخ LRS دماگ

قبلی
بعدی

نمونه چرخ جرثقیل سقفی به سفارش مشتری

8 thoughts on “ساخت چرخ و جعبه چرخ جرثقیل سقفی

  1. admin

   سلام بله پروژه ساخت جرثقیل بسیار حساس و پیچیده است لطفا برای مشاوره ساخت سازه بالابر سقفی و نیز نصب و راه اندازی وینچ برقی با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید02146063707

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *