ساخت چرخ جرثقیل + ساخت جعبه چرخ جرثقیل سقفی

اهمیت چرخ جرثقیل

عمل جابجایی دستگاه جرثقیل سقفی همواره بر روی چرخ جرثقیل یا ویل جرثقیل انجام می شود. گاهی برای سهولت در نصب از جعبه چرخ یا به اصطلاح ویل بلاک نیز استفاده می شود. چرخ هم می تواند مستقیم به الکتروموتور متصل باشند و هم می تواند به پل متحرک جرثقیل وصل گردد و موجب تسهیل در امر جابجایی جرثقیل شود. از چرخ کرین در حرکت کالسکه جرثقیل بر روی پل و یا حرکت پل بر روی راهبر طولی جرثقیل یا به اصطلاح کلگی جرثقیل نیز استفاده می شود. چرخ جرثقیل سقفی بایستی نسبت به دهانه جرثقیل، تناژ جرثقیل و شرایط باربری مشخص گردد.

امکانات چرخ و جعبه چرخ جرثقیل

 •  نقشه طراحی بلوک جرثقیل براساس نیاز مختلف حمل و نقل ، طراحی طول واگن انتهایی جرثقیل بستگی دارد.

 •  طراحی بلوک چرخ یکپارچه و جمع و جور و همگام با چرخ جرثقیل

 • انعطاف پذیر در استفاده، با تنظیمات مختلف

 • چندین درایو قابل اعتماد مختلف برای برآورده نمودن نیاز کاربر

 • رایج ترین درایو انتهایی برای موتورهای وارداتی SEW,NORD,ABM برای کالسکه های انتهایی، شافت تو خالی به سبک اروپایی می باشد.

 • بالاترین میزان رضایت در مشتری

 • مادام العمر مناسب برای یاطاقان غلطکی

 • نگهداری آسان 

چرخ جرثقیل سقفی
ویل بلاک کرین
ویل بلاک کرین

استاندارد چرخ جرثقیل سقفی

از آنجا که فشار باربرداری بر روی چرخ جرثقیل است می بایست استاندارد ریل جرثقیل و چرخ جرثقیل کاملا رعایت شود و با طراحی منحصربه فرد و انتخاب صحیح مواد اولیه و الگوهای مناسب برای میزان تحمل سختی و حرارتی، از فرسایش و خوردگی های چرخ ها جلوگیری شود. به دلیل اصطکاک زیاد چرخ جرثقیل سقفی با ریل جرثقیل ، آسیب پذیری بالایی نسبت به دیگر قطعات جرثقیل دارد، بنابراین پس از مدتی دچار فرسایش، شکستگی و خستگی می شود که باید سریعا تعمیر چرخ جرثقیل انجام شود و در صورت لزوم تعویض چرخ جرثقیل انجام گیرد. چرخ جرثقیل سقفی معمولاً از قطر 150 میلی متر تا 900 میلی متر (6 “تا 36”) در جرثقیل سقفی مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ های جرثقیل را معمولا با استانداردهای روز دنیا در انواع مختلف طبقه بندی کرده اند. طبقه بندی بر حسب شکل ظاهری، مانند چرخ های جرثقیل تک لبه و دو لبه ، و طبقه بندی بر اساس تکنیک تولید مانند چرخ های جرثقیل ریخته گری شده و آهنگری شده از مهم ترین این طبقه بندی هاست. قیمت چرخ جرثقیل سقفی بر اساس ابعاد و اندازه چرخ، طبق استاندارد جهانی تعیین می گردد و فروش چرخ جرثقیل سقفی معمولا بصورت کاملا سفارشی می باشد.

چرخ و جعبه چرخ جرثقیل

5 مزایا برای خرید چرخ جرثقیل با کیفیت

 1. دونوع چرخ جرثقیل ، یک مدل با طراحی شفت تو خالی و مدل دیگر دنده باز 

 2. طراحی و نصب آسان بلاک های چرخ جرثقیل برای مونتاژ به عنوان واگن نهایی توسط تولید کننده که نقشه ها را ارائه می دهد.

 3. هزینه حمل نقل ارزانتر به ویژه هنگامی که حمل و نقل هوایی ضروری است.

 4. با تامین اصلی ترین اجزای جرثقیل به عنوان یک بلاک کامل چرخ ، شامل چرخ های متحرک، گیربکس های موتور جرثقیل ، ضربه گیرهای جرثقیل که از برخود کلگی جرثقیل با پل جرثقیل جلوگیری میکند، اما با این وجود تمام مزایا مجموعه بستگی به واگن انتهایی دارد. ابتدا باید ساختار فولادی را آماده سازد سپس چرخ و جعبه چرخ جرثقیل را متصل کند.

 5. بلاک های چرخ جرثقیل را میتوان با استفاده از محاسبات کارشناسان فنی به بهترین شکل ممکن برای سازه مورد نظر ساخته شود و قیمت چرخ و جعبه چرخ براساس طراحی ساخت تعیین میگردد.

تعمیر چرخ جرثقیل سقفی (تعمیر ویل بلاک)

همانطور که میدانید با افزایش طول عمر جرثقیل قطعات جرثقیل نیز دستخوش تغیرات زمانی می شود و هر از چندوقت شاهد کم کاستی در عملکرد جرثقیل می شوید از این رو چرخ و جعبه چرخ جرثقیل نیز یکی از قطعاتی است که در معرض اصطکاک شدید قرار می گیرد. عیوب چرخ های بالابر  عبارتند از ، سائیدگی براثر اصطکاک سطوح کاری، پریدگی لبه ها، انحراف جعبه چرخ وینچ بالابر ، شکستن چرخ ها ، از آنجا که چرخ ها در روز به صورت مداوم استفاده می شوند این موارد امری طبیعی می باشد و در صورت لزوم باید تعمیر و تعویض گردند. چرخ کرین و موتورکرین محرک سیستم جابجایی بالابر هستند،لذا هرگونه ایراد در مسیر جابجایی در ریل جرثقیل میتواند به چرخ جرثقیل خسارت وارد سازد.

پروژه ساخت چرخ جرثقیل

شرکت وزنه پل فلز این امکان را به هموطنان گرامی می دهد که از طریق شماره تماس های شرکت وزنه پل فلز درمورد نحو سفارش چرخ جرثقیل و نقشه چرخ جرثقیل (چرخ جرثقیل دروازه ای، چرخ جرثقیل صنعتی، چرخ جرثقیل کارگاهی، چرخ جرثقیل دستی) با کارشناسان مجرب در ارتباط باشید و با مشاوره کارآمد بهترین گزینه برای خرید چرخ جرثقیل سقفی، خرید انواع چرخ جرثقیل سقفی، سفارش جعبه چرخ جرثقیل سقفی، تا رسیدن به هدف را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در ضمن شرکت وزنه پل فلز امکان ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به اصفهان، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به مشهد، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به کرج، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به قم، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به تبریز، ساخت و ارسال چرخ جرثقیل به بوشهر و… را دارد.

نمونه چرخ جرثقیل سقفی به سفارش مشتری

8 thoughts on “ساخت چرخ جرثقیل + ساخت جعبه چرخ جرثقیل سقفی

  1. admin Post author

   بله لطفا عکس نقشه چرخ و جعبه چرخ مورد نظر خود را به شماره واتساپ موجود در سایت ارسال نمائید.

  2. admin Post author

   سلام بله لطفا برند مورد نظر و یا عکس چرخ و جعبه چرخ را به شماره 09126386708 و یا 09193685156 تماس بگیرید.

  1. admin Post author

   سلام بله پروژه ساخت جرثقیل بسیار حساس و پیچیده است لطفا برای مشاوره ساخت سازه بالابر سقفی و نیز نصب و راه اندازی وینچ برقی با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید02146063707

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.