محیط نصب جرثقیل سقفی

نصب جرثقیل سقفی

سیستم‌های جرثقیل سقفی برای کاربردهای مختلف در محیط‌های صنعتی می‌باشد که برای نصب آن به تجربه و تخصص نیاز دارد.شرکت وزنه پل فلز یکی از تولیدکنندگان جرثقیل سقفی در صنعت می‌باشد که با داشتن مهندسان فنی در زمینه نصب و راه اندازی جرثقیل سقفی فعالیت می‌کند.

اولین اقدام جهت نصب جرثقیل سقفی ، خرید قطعات مورد نیاز و بازه زمانی که هنگام نصب جرثقیل سقفی در پروژه ارزیابی می‌شود ، می‌باشد.

سپس جرثقیل سقفی مشتری با کامیون‌های مخصوص به محل منتقل می‌شود و پروسه نصب جرثقیل سقفی آغاز می‌شود. نصاب‌های جرثقیل قبل از شروع مراحل نصب جرثقیل سقفی، باید اطلاعات کامل از محل نصب جرثقیل داشته باشند. داشتن نقشه ساختمان پروژه یکی از بهترین راهنماها برای نصاب جرثقیل سقفی می‌باشد.

از مهم‌ترین سوالاتی که نصاب جرثقیل قبل از نصب جرثقیل سقفی می‌پرسید این است که آیا اولین بار است که جرثقیل سقفی در محل نصب می‌شود ؟ در صورتی که قبلاً محل پروژه سابقه نصب جرثقیل داشته باشد بعضی از کارهای مورد نیاز جهت نصب جرثقیل باعث سرعت در انجام نصب می‌شود.

ما در نصب انواع جرثقیل از جمله : جرثقیل سقفی ، جرثقیل‌های پل ، جرثقیل‌های بازویی ، جرثقیل‌های دروازه‌ای و… با هرنوع بار مورد نیاز شما تخصص داریم و کارشناسان ما ، مطابق با مشخصات سازنده و استانداردهای صنعت کار عمل می‌کنند و حداکثر ایمنی و کارایی را برای هر نوع باری که جابجا می‌شود ، تضمین می‌کنند.

بازه زمانی نصب جرثقیل

نصاب برای برقراری تماس با مشتری و برنامه ریزی زمانی برای بازدید و تجزیه و تحلیل محل نصب پیشنهادی اقدام می کند.

در طول این فرآیند، نصاب جرثقیل سقفی نقشه‌های تجهیزات جرثقیل را بررسی می‌کند و نقشه‌های کف ساختمان را بررسی می‌کند تا بهترین برآورد خود را از آنچه برای نصب جرثقیل سقفی در تأسیسات مشتری لازم است ارائه دهد.

در گفتگو، نصاب جرثقیل زمانی ارائه می دهد که فکر می کند برای تکمیل نصب جرثقیل به آن نیاز دارد. این می تواند از 2 تا 10 روز کاری تا یک دوره زمانی طولانی تر برای نصب جرثقیل های پیچیده باشد. زمانی که جرثقیل ها، کامیون ها، مواد و تمامی تجهیزات نصب را در محل آوردند، نمی توانند نصب را متوقف و مجدداً شروع کنند.

بسیار مهم است که به طور مداوم با نصاب جرثقیل در ارتباط باشید و هر گونه مشکل یا نگرانی را که می تواند بازه زمانی نصب آنها را به تاخیر بیندازد، فوراً به آنها اطلاع دهید.

مراحل نصب جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی بر روی کامیون‌های صاف بارگیری می شوند و به محل حمل می شوند، بنابراین نصاب ها به دسترسی آزاد برای کامیون‌ها، جرثقیل های متحرک و پرسنل نیاز خواهند داشت تا آزادانه در داخل و خارج از تاسیسات بدون اختلال حرکت کنند.

هنگامی که قرارداد خرید جرثقیل سقفی را امضا کردید ، نصاب یک کپی از سفارش خرید را دریافت می کند. پس از دریافت سفارش خرید، نصاب جرثقیل سقفی با شما تماس می گیرد و با تیم شما ملاقات می‌کند. این جلسه معمولاً شامل یک ناظر تعمیر و نگهداری یا مدیر کارخانه برای نصب در یک تأسیسات موجود، یا یک پیمانکار عمومی در یک سایت ساخت و ساز جدید است.

نصاب‌ها می‌خواهند نقشه‌های تأیید امضا شده و چاپ‌های ساختمان را بررسی کنند تا درک درستی از فضایی که در آن کار می‌کنند، و همچنین دهانه و طول ساختار باندی که جرثقیل سقفی از آن استفاده می‌کند، داشته باشند.

آنها همچنین شروع به جمع آوری لیستی از تجهیزات می کنند که باید برای نصب در سایت آورده شوند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نیمه کامیون، تریلر، و تخت
 • جرثقیل نصب سیار برای بلند کردن تیرهای پل
 • ژنراتورها
 • بالابر قیچی
 • تجهیزات حفاظت شخصی از سقوط  و سایر تجهیزات حفاظت شخصی

مراحل کلی نصب یک جرثقیل سقفی

 • ارزیابی و بررسی : قبل از هرچیز، ارزیابی و بررسی دقیقی بر روی سازه و سایر عوامل مربوط با نصب جرثقیل صورت می‌گیرد.
 • طراحی سیستم : مهندسین طراحی سیستم جرثقیل سقفی را بر مبنای نیازهای پروژه، ابعاد سازه و وزن بارها انجام می دهند.
 • آماده‌سازی سازه : در این مرحله، سازه برای نصب جرثقیل آماده می‌شود.
 • نصب ریل‌ها : ریل‌ها بر روی سازه نصب می‌شوند. این ریل‌ها عموماً از جنس فولادی هستند.
 • نصب جرثقیل : پس از نصب ریل‌ها، جرثقیل بر روی ریل‌ها نصب می‌شود.
 • آزمایش و راه‌اندازی : پس از نصب، سیستم جرثقیل باید آزمایش و بازرسی شود.
 • آموزش و آگاهی : پس از نصب و راه‌اندازی جرثقیل، کارکنان و عوامل مرتبط باید آموزش داده شوند.
 • چک‌نمودن و نگهداری : پس از نصب، جرثقیل باید به صورت منظم بررسی و چک شود.
 • مجوزها و استانداردها : قبل از استفاده از جرثقیل سقفی، باید مطمئن شوید که شما دارای تمامی مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه هستید.
 • بررسی دوره‌ای : با گذشت زمان، جرثقیل نیاز به بررسی دوره‌ای توسط کارشناسان فنی دارد.

نصاب جرثقیل همچنین می خواهد شناسایی کند که از کجا می توانند به ساختمان دسترسی داشته باشند تا تجهیزات و مواد خود را وارد کنند. جرثقیل ها بر روی کامیون‌های تخت بارگیری می شوند و به محل حمل می شوند، بنابراین به دسترسی آزاد و واضح برای کامیون ها، جرثقیل های متحرک و پرسنل نیاز دارند تا آزادانه به داخل و خارج از تاسیسات بدون اختلال حرکت کنند.

اگر به دنبال همکاری با یک سازنده جرثقیل سقفی باتجربه و قابل اعتماد هستید، یا می خواهید یک مشاوره را برنامه ریزی کنید.با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید . ما پیشنهادات و مشاوره رایگان در مورد هر پروژه ارائه می دهیم.