طریقه نصب شین جرثقیل

جهت نصب و مونتاژ شین‌های برق جرثقیل‌ سقفی اعم از شینه باز و بسته ، ابتدا باید سمت و سوی برق رسانی را مشخص نمایید ، سپس شروع به نصب شین برق نمایید .

در ادامه کار موقعیت نصب را از نظر کارایی بهتر و عدم تداخل با کارایی سایر دستگاه‌ها مشخص می‌کنیم ، باید به این نکته توجه داشته باشید که نصب طوری باشد که مانع حرکت و کارکرد جرثقیل سقفی نشود و همین‌طور در دسترس افراد عادی نباشد. پس از مشخص کردن موقعیت نصب شروع به جوش دادن ساپرت‌ها می‌نماییم . معمولاً برای هر 50 متر یک تغذیه جداگانه در نظر می‌گیریم و شروع نصب را از وسط سالن و یا بعد از نصب اولین تغذیه انجام می‌دهیم . باید در نظر داشته باشید کلیه متعلقات نصب را به درستی اجرا کنیم. باتوجه به نوع شینه‌ها معمولاً برای هر 2 متر یک ساپرت نبشی در نظر می‌گیریم.

شینه‌ها از نظر نصب باید کاملاً صاف و بدون موج و هرگونه شکستگی در طول مسیر باشد . پس از نصب ،کلیه خط را از نظر اتصال الکتریکی فازها به هم در هر فاز با بدنه چک می‌کنیم . پس از نصب جاروبک و سربندی سیم‌های تغذیه و جاروبک خط را برقرار نموده و مورد بهره برداری قرار می‌دهیم .

شین برق رسان جرثقیل ،جهت انتقال برق به صورت خطی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت خرید انواع شین جرثقیل و اطلاع از قیمت آن با کارشناسان ما در وزنه کرین تماس حاصل فرمایید.