جرثقیل بازویی ستونی | JIB CRANE

جرثقیل بازویی ستونی

جهت مشاوره ساخت جرثقیل بازویی تماس بگیرید👇🏻

02146063707

02146063708

09126386708

mmp@vaznehpolfelez.com


فروشگاه


تماس باما


معرفی انواع جرثقیل سقفی

جرثقیل بازویی چیست؟

جرثقیل بازویی ، همانند جرثقیل سقفی تک پل داری شش حرکت به صورت بالابری و عرضی می‌باشد با این تفاوت که به جای حرکت طولی در طول سالن، جرثقیل بازویی بر حول محور مرکزی جرثقیل بازویی حرکت دورانی انجام می‌دهد. جرثقیل بازویی در دو نوع ستونی (بر روی ستون نصب می‌شود و امکان چرخش 360 درجه را دارد) و جرثقیل بازویی دیواری ( بر روی ستون‌های سالن نصب می‌شود و امکان چرخش 180 درجه را دارد ) و در داخل یا بیرون سالن و همچنین در بارگیری ماشین‌آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این جرثقیل‌ها در فضاهایی که امکان استفاده از جرثقیل سقفی و یا مونوریل وجود ندارد استفاده می‌شود و در صنایع سبک مانند کارگاه‌های قطعه سازی و تعمیرگاه‌های دستی و برقی با ظرفیت 7 تن با طول بازوی 2 الی 8 متر استفاده می‌گردند.

جرثقیل‌های بازویی معمولاً در فضاهای و محیط‌های باز و یا دیوارهایی که استحکام کافی و مقاوم ندارند استفاده می‌شود. جرثقیل ستونی بازویی معمولاً بصورت سفارشی و با طول بازوی محدود و در تناژ و ظرفیت طبق نیاز مشتری ساخته می‌شود این نوع جرثقیل را می‌توانید بر دیوار یا بدنه ماشین نیز متصل کرد و در موارد ضروری مورد استفاده قرار داد.

طراحی جرثقیل صنعتی بازویی

طراحی جرثقیل بازویی

شرح خدمات طراحی جرثقیل بازویی توسط مهندسین شرکت وزنه پل فلز

 • نقشه های طراحی جرثقیل بازویی ستونی – طرح های جرثقیل بازویی دوبعدی CAD
 • نقشه های طراحی جرثقیل بازویی و توضیحات مدل های سه بعدی
 • نقشه مونتاژ 3D
 • نقشه های مونتاژ دو بعدی Inventor DWG – 22 بصورت فایلی در 15 صفحه
 • مستندات کامل CAD
 • 3D STEP + 3D STL + 3D DWF – 1.1mb
 • دانلود پروژه CAD با مستندات کامل تولید

این پروژه CAD به طور کامل در Inventor 2014 ساخته شده است. شامل یک مجموعه سه بعدی کامل و هر عنصر در مدل های سه بعدی جداگانه است. مستندات دو بعدی مونتاژ کامل در قالب DWG Inventor از مدل های مونتاژ و قطعه سه بعدی ایجاد شده است. ما اسناد دو بعدی را در فرمت اتوکد DWG ذخیره کردیم.

شما می توانید یک طراحی کامل سه بعدی  CADدر اختیار داشته باشید، شامل مجموعه ها و مدل های سه بعدی جداگانه از قطعات جداگانه و همچنین مونتاژ کامل دو بعدی طراحی اولیه جرثقیل بازویی. علاوه بر این، نسخه‌های PDF تمام نقشه‌ها و مدل‌های سه بعدی در فرمت‌های STEP، DWF و  STLرا می‌توانید در نرم‌افزارهای حرفه‌ای CAD دانلود نمائید. این برنامه مانند دیگر برنامه های طراحی مانند Inventor، Nx یا SolidWorks قابل اجرا است، شما همچنین می‌توانید برنامه‌های رایگانی دیگری مانند SketchUp، DWF viewer (AutoDesk Design Review)، DraftSight را نیز دانلود کنید و از خدمات آن ها استفاده نمائید.

نمونه طراحی جرثقیل بازویی کارگاهی با طراحی CAD برای 2تن را ببینید

 • حداکثر ظرفیت وزن طراحی جرثقیل بازویی 2000 کیلوگرم (2تن) می باشد.
 • با بالابر سیم برقی 180 درجه
 • طراحی برای حمل بار سبک تا 2تن (DIN 15018 H2/B3)
 • بافرهای گیره ای قابل تنظیم
 • نصب آسان بالابر زنجیری

این طرح جرثقیل بازویی دارای یک بازوی افقی (بوم) است که یک بالابر متحرک را پشتیبانی می کند که بر روی یک ستون که متصل است به زمین نصب شده است که بیشتر در مکان‌های صنعتی استفاده می‌شود، بازو ممکن است در یک قوس حرکت کند و حرکت جانبی اضافی 180 درجه ایجاد نماید. لازم به ذکر است بازوی جرثقیل نیز قابل تعمیر است. جرثقیل‌های بازویی را می‌توانید در طبقات بالای ساختمان‌های انبار نصب کنید تا به بالا بردن کالاها از زمین به بالا به تمام طبقات کمک کند. این جرثقیل بازویی دارای بازوی عملیاتی است که به صورت افقی از جرثقیل امتداد می یابد. جرثقیل بازویی ستونی برای حمل و نقل در فاصله نزدیک استفاده می شود. حداکثر ظرفیت وزن مجاز برای این جرثقیل ها تا 2تن می باشد.

همه مدل های سه بعدی قابل ویرایش هستند، با توجه به خواص مواد، اجزا در مجموعه ها و زیر مجموعه ها بر اساس عملکرد آنها در محصول واقعی گروه بندی می شوند.

نقشه های طراحی جرثقیل بازویی 2 بعدی DWG و PDF نیز در Inventor 2014 به عنوان پیش بینی مجموعه های سه بعدی ایجاد شده است. مستندات اجرایی 2D DWG یک مستندات کاملا آماده استفاده در تولید است. همه نقشه ها دارای عنوان بلوک، حاشیه نویسی، نظرات، ابعاد، توضیحات، داده های مواد، شرایط اجرا، دقت، تحمل. و غیره می باشد.

شما می توانید برای اطلاع از جزئیات طراحی جرثقیل سقفی با مهندسین ما ارتباط برقرار نمائید.

طراحی و ساخت انواع جرثقیل بازویی در تناژ مختلف

محاسبات جرثقیل بازویی

بررسی اجزای اصلی جرثقیل بازویی و اتصالات به صورت عددی

محاسبه سازه‌ی جرثقیل بازویی

ابتدا باید سازه را از چند جهت برای طراحی هم به صورت تئوری و هم به کمک نرم افزار انسیس باید مورد بررسی قرار دهیم:

1-از لحاظ بار استاتیکی و تحلیل مقاومتی قطعات به این صورت که در قسمت پایه لوله‌ای شکل ما در بحرانی‌ترین نقطه یک المان را از نظر تنش‌های کششی , فشاری و برشی و… به‌دست آوریم در قسمت تیر نیز به این شکل عمل می‌کنیم و پس از آن با استفاده از تئورهای ترسکا و وون میزز و… ابعاد و جنس مورد نظر را طراحی می‌کنیم.

2- مهم‌ترین پارامتری که بوسیله آن می‌توانیم بارهای دینامیکی وارد بر سازه را در نظر گرفته و تحلیل کنیم پدیده خستگی می‌باشد به این‌صورت که هرگاه قطعه‌ای تحت اثر بار نوسانی قرار گیرد قبل از اینکه به‌علت بار استاتیکی گسسته شود یا بطور کلی قبل از رسیدن  قطعه دچار پدیده خستگی می شود و دچار گسستگی می‌شود مهم‌ترین عاملی است که باعث از کار افتادن سازه می‌شود پس ما باید قطعه سازه را از این نقطه مورد بررسی قرار دهیم.

3- پایه سازه که بصورت ستون عمل می‌کند از لحاظ کمانش باید بررسی شود هر چند می‌توان حدس زد که احتمال اینکه ستون بوسیله کمانش گسسته شود و از مقدار بحرانی خود فراتر رود بسیار کم می‌باشد این بخش را نیز با استفاده از نرم افزار مورد بررسی قرار می‌دهیم و تغییرات کرنش و تنش های به‌وجود آمده و … را تحلیل می‌نماییم.

4- بررسی سازه از نظر خیز و شیب که در قسمت تیر و بررسی می‌شود  و کمانش در قسمت ستون انجام می‌شود.

5-بررسی بازوی چرخان از نظر پدیده رزونانس : به این صورت که ما  بازو را با توجه به هندسه آن بدست می‌آوریم و سپس  فرکانس زاویه‌ای ناشی از دوران را طوری انتخاب شود که فاصله زیادی با  داشته باشیم زیرا اگر نسبت مساوی یک شود پدیده رزونانس اتفاق می‌افتد البته این بخش تنها با استفاده از نرم افزار انسیس محاسبه می‌شود.

اطلاعات که برای ساخت این سازه در اختیار ما قرار دارد به قرار زیر می‌باشد:

اطلاعات که برای ساخت این سازه در اختیار ما قرار دارد به قرار زیر می‌باشد:

طول بازو                                                          L=4 m

ارتفاع ستون                                                      h=6 m

وزن که جرثقیل باید حمل کند.                     M=3000 kg

ابتدا باید ابعاد بازویی و جنس آن را محاسبه کنیم تا وزن ناشی از بازو را محاسبه کنیم برای اینکه وزن و ابعاد بازو وجنس مشخص شود باید بحرانی‌ترین پدیده‌ای که در قسمت انتهای تیر اتفاق می‌افتد خمش می‌باشد را دست آوریم که باعث کشش در المان‌های بالا و فشار در المان‌های پایین می‌شود و مقطع تیر آهن را از نوع بال پهن انتخاب می‌کنیم (علت آن سهولت در تهیه این نوع تیر آهن و هم اینکه در قسمت‌ بال‌های آن می‌توان یاتاقان‌هایی که برای حمل بار در طول تیر انجام می‌شود را قرار دهیم).

ضریب اطمینان که برای این جرثقیل در نظر گرفته شده برابر 5  می‌باشد و در قسمت بازو که 4m در نظر گرفته شده است 3.5m به‌صورت تیر یکسرگیردار عمل می‌کند و 0.5m  نیز به‌عنوان پایه و تکیه‌گاه به ستون و تکیه‌گاهی که انتخاب شده است متصل می‌شود .

ابتدا قسمت بازو را که به‌صورت تیر یکسرگیردار می‌باشد مورد تحلیل قرار می‌دهیم سپس قسمت ستون با مقطع استوانه توخالی و بعد از آن اتصالات در قسمت‌های مهم بررسی می‌شود.

طراحی تیر(بازوی جرثقیل)

به‌دست آوردن مشخصات بازو:

نقطه A از تکیه‌گاه این تیر می‌باشد که بیشترین تنش خمشی را تحمل می‌کند:

F : بار وارده که برابر 30KN  می‌باشد.

L: طول تیر از قسمت تکیه‌گاه تا انتهای تیر که برابر 3.5m  می‌باشد.

جنس فلز انخاب شده برای تیر طبق جدول کتاب مقاومت مصالح جانسون از فولاد کم آلیاژ با استحکام بالا (ASTM-A 709)   که دارای مشخصات زیر می‌باشد:

در ضمن ضریب اطمینان تیر را برابر f.s.=5   در نظر می‌گیریم:

تنش نرمال در تیر می‌باشد. =

استحکام تسلیم می باشد.=

با استفاده ازS به‌دست آمده و طبق جدول مشخصات تیر‌های بال پهن کتاب مقاومت مصالح تیرهای با مشخصات S  نزدیک به عدد بدست آمده را لیست می‌کنیم و از میان آن‌ها تیری که سبک‌تر از همه می‌باشد را انتخاب می‌کنیم:

تیر  که نسبت به تیرهای فوق دارای وزن کمتر می‌باشد مشخصات زیر را انتخاب می‌کنیم:

محاسبه خیز و شیب

گام بعدی محاسبه خیز و شیب تیر که بازوی جرثقیل انتخاب شده است می‌باشد حداکثر تنش که در تیر می‌تواند وارد شود زمانی است که بار بر قسمت انتهای تیر که نوک بازو می‌باشد قرار گیرد که این قسمت از تیر را نقطه B می‌نامیم.

مقدار خیز بازو را طبق معادله زیر برای تیر یک سر گیردار محاسبه می‌کنیم:

L طول بازو می‌باشد حال از معادله بالا انتگرال می‌گیریم و شرایط مرزی را برای به‌دست آوردن  درنظر می‌گیریم که  و می‌باشد:

حال بار دیگر از این معادله به دست آمده انتگرال می‌گیریم و شرایط مرزی   و   را قرار می‌دهیم در نتیجه در قسمت سر تیر معادلات زیر برقرار می‌باشد:

درقسمت سر تیر x=0  می‌باشد و با توجه به اطلاعات و مشخصات تیرکه قبلا اشاره شد داریم:

حال وزن خود تیر را نیز به صورت بار گسترده در نظر می‎گیریم در تیر  رقم دوم یعنی 46.1 جرم تیر کیلوگرم بر واحد متر است در نتیجه داریم :

براساس دو معادله اشاره شده و طبق اثبات قبل که برای بار وارده p اشاره شد داریم:

به‌دست آوردن تنش های نرمال:

بعد از به‌دست آوردن تنش ماکزیمم  توانستیم تیر مورد نظر را برای طراحی بازو بدست آوریم  با مشخصات تیر با داشتن تیر انتخاب شده و می‌توانیم تنش نرمال را به‌دست آوریم :

با داشتن   از مشخصات ابعادی تیر می‌توانیم  را نیز از معادله زیر دست آوریم:

همچنین با داشتن Q,V,t,I  می‌توانیم تنش برشی در بازو را محاسبه کنیم :

برای اطمینان از اینکه آیا تیر می‌تواند در مقابل تنش برشی مقاوم باشد می‌توانیم تنش برشی ماکزیمم را به‌دست آورده و با تنش بدست آمده مقایسه کنیم:

طبق رابطه بالا و تنش برشی ماکزیمم بر اساس تنش برشی تیر انتخاب شده مناسب است و بر اساس تنش‌های نرمال داریم:

پس شرط طراحی بر اساس تنش‌های نرمال برقرار است.

طراحی بر اساس تئوری وون میزز:

پس از انتخاب تیر مورد نظر و به‌دست آوردن ضریب اطمینان و تنش نرمال و ماکزیمم می‌توانیم آن را از لحاظ تئوری وون میزز نیز مورد آزمایش قرار دهیم این بخش را هم با استفاده از نرم افزار نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم :

طبق اطلاعات بدست آمده از بخش قبل به‌صورت زیر داریم:

طبق تنش وون میزز بدست آمده در رابطه بالا می‌بینیم که این مقدار از تنش ماکزیمم کمتر است پس تیر بر اساس تئوری شکست وون میزز ایمن می‌باشد در ضمن این بخش را نیز با کمک نرم افزار تحلیل خواهیم کرد.

طراحی ستون

حال نوبت به قسمت پایه جرثقیل می‌رسد که به‌صورت ستون یکسرگیردار عمل می‌کند مقطع ستون را استوانه توخالی در نظر می‌گیریم زیرا تنها مقطعی است که تمامی تنش‌های نرمال و برشی را توما به خوبی تحمل می‌کند:

جنس ستون را از فولاد کم آلیاژ با استحکام بالا انتخاب می‌کنیم که دارای مشخصات زیر می‌باشد:

گشتاوری که به قسمت انتهای ستون وارد می‌شود به صورت نوسانی می‌باشد که در یک لحظه المان انتخاب شده در قسمت پایین ستون تحت نیروی فشاری و در لحظه دیگر تحت بار کششی می‌باشد که این پدیده موجب خستگی می‌شود ما بیش‌ترین تنش وارده  و ضریب اطمینان ناشی از بارهای نوسانی را برای این ستون مورد بررسی قرار می‌دهیم:

برای به‌دست آوردن ضریب اطمینان ناشی از تنش‌های نوسانی ابتدا باید  حد دوام خستگی را به‌دست آوریم سپس با استفاده از نمودار اصلاح شده گودمن F.s  را محاسبه می‌کنیم:

با استفاده از تحلیل رگرسیون و معادله مربوطه داریم:

ضریب سطح  :

طبق نمودار ارائه شده در کتاب شیگلی نمودار 7-8  برای فولاد گرم نورد شده به ازای :

ضریب اندازه  :

ابعاد قطعه مورد آزمایش با قطعه که طراحی می‌شود تفاوت دارد پس به همین خاطر  به صورت زیر تعریف می شود:

برای اندازه بزرگ‌تر از قطر تعیین شده  بین 0.65 تا 0.75 می‌باشد ولی به‌دلیل استفاده از تحلیل رگرسیون  در نظر می‌گیریم.

ضریب بار   :

در آزمایشگاه قطعه تحت یک بار قرار می‌گیرد ولی ممکن است در عمل خستگی ما ناشی از بارهای دیگر باشد پس ضریبرا برای بهبود شرایط به صورت زیر تعریف می‌کنیم:

بار محوری

بار محوری

خمش

پیچش و خمش

چون فقط ما خمش داریم  در نظر می‌گیریم.

ضریب درجه حرارت  :

چون نوسانات درجه حرارت بسیار کم است پس  در نظر می‌گیریم.

ضریب تمرکز تنش  :

به‌صورت  تعریف می‌شود که  ضریب تمرکز تنش خستگی می‌نامند که به‌صورت زیر تعریف می‌شود:

که در آن     ضریب تمرکز تنش می‌باشد.
در بارهای استاتیکی طبق نمودارهای داده شده در کتاب به‌دست می‌آید و مقدار q نیز بر حسب r شعاع استوانه به‌دست می‌آید چون ما تغییرات شعاع در مقیاس خیلی کوچک داریم می‌توانیم از آن صرف‌نظر کنیم و مساوی صفر بگیریم لذا در نتیجه  می‌باشد.

با توجه به ضریب‌های بدست آمده حد دوام خستگی طبق فرمول اشاره شده به‌صورت زیر بدست می‌آید:

با توجه  به‌دست آمده از معادلات بالا می‌توانیم ضریب اطمینان را برای ستون محاسبه کنیم:

ضریب اطمینان به‌دست آمده برای ستون مورد نظر قابل قبول می‌باشد.

ما می‌توانیم ستون را از نقطه نظر بار استاتیکی نیز مورد بررسی قرار دهیم (البته نیازی به محاسبه نمی‌باشد ولی برای اطمینان انجام می‌دهیم):

این ضریب اطمینان بالایی است که نیاز به محاسبه هم نداشت.

کمانش:

گام بعدی تحلیل ستون از نظر کمانش می‌باشد چرا که نیروی محوری در امتداد قطعه باعث کمانش در قطعه می‌شود.

پایه را ستون یکسر گیردار در نظر می‌گیریم به طول L  :

این عدد بالایی است که احتمال اینکه ستون تحت کمانش گسسته شود بسیار کم است.

طراحی پیچ برای اتصال تیر به ستون و تکیه گاه متصل به آن:

نیروی وارده به قسمت اتصال پیچ و تکیه گاه با استفاده از روابط استاتیکی محاسبه می‌شود:

نیروی وارده به پیچ برابر 465kn می‌باشد.

طبق جدول خاصیت مکانیکی گروه‌های متریک پیچ و مهره‌های فولادی داریم:

: استحکام گواه است.

جنس پیچ و مهرها را فولاد کم کربن متوسط آب‌داده و باز پخت شده است و ضخامت قسمت پایین تیر آهن که به تکیه‌گاه متصل می‌شود همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره شد 11.2mm است و ضخامت ورق تکیه گاه نیز 20mm انتخاب شده است پس داریم:

L=11.2+20=31.2mm

طبق جدول کتاب شیگلی مربوط به قطرها و مساحت‌ها داریم:

: نیروی گواه است.

طبق معادله کتاب پیش بار پیچ از معادله زیر به‌دست می‌آید:

اتصال بازو بسته شود

اتصال دائمی باشد

در قسمت پیچ نیز همانند ستون بارهای متناوب وارد می‌شود پس باید از استحکام خستگی استفاده کنیم با استفاده از تحلیل رگرسیون و داده های جدول کتاب مربوطه داریم:

ضریب تمرکز تنش  :

به‌صورت  تعریف می‌شود که  ضریب تمرکز تنش خستگی می‌نامند که به‌صورت زیر طبق جدول کتاب تعریف می‌شود:

ضریب‌های دیگر همانند و… برابر یک در نظر گرفته شدند.

تنش متناوب در پیچ طبق رابطه زیر به‌دست می‌آید:

و تنش میانگین از رابطه زیر حاصل می‌شود:

طبق معادله خط اصلاح شده گودمن داریم:

ضریب ایمنی بر طبق معیار گودمن را برابر می‌گیریم:

این مقدار نزدیک به 4 است پس استفاده از چهار پیچ و مهره ایمن می‌باشد.

هرچقدر بخواهیم ضریب ایمنی بالاتر رود باید تعداد پیچ ومهره را بالاتر ببریم مثلاً :

برای ضریب ایمنی 3 باید از 6 پیچ استفاده شود.

برای ضریب ایمنی 4 باید از8 پیچ استفاده شود.

طراحی جوش :

در طراحی این جرثقیل در بخشی از این سازه نیاز به اتصال جوش داریم که اتصال ستون که ثابت است و بازو حول آن دوران می‌کند به زمین را توسط جوش انجام می‌دهیم.

به این‌صورت که بارها به‌طور نوسانی به انتهای ستون تنش وارد می‌کنند یعنی اینکه وقتی بازو در یک سمت ستون قرار دارد زمانی حداکثر بار قرار دارد بیشترین تنش و زمانی بار وجود ندارد وزن بازو و کمترین تنش را تحمل می‌کند که به‌صورت زیر می‌باشد:

این مقادیر در بخش‌های قبل به‌دست آمده است حال با توجه به این مقادیر می‌توانیم  را به‌دست آوریم:

ارتفاع جوش مورد نظر را 1cm برابر 10mm  می‌گیریم و با استفاده از رابطه خط گودمن و ضریب اطمینان 6 حداقل طول جوش را به‌دست می‌آوریم:

رابطه خط گودمن :

الکترود استفاده شده در این جوش از نوع 6010   و طبق جداول کتاب دارای مشخصات زیر می‌باشد:

طبق مقادیر بالا و پارامترهای مشخص داریم :

صفحاتی که برای جوش انتخاب شده به شکل مثلث متساوی الساقین می‌باشد که طول ساق‌های آن برابر 10cm  و ضخامت 2cm  می‌باشد.

مقدار L  بالا برای چهار صفحه کافی است ولی برای اطمینان بیشتر از هشت صفحه استفاده می‌کنیم که انتهای صفحه تخت شده تا جوش محکم باشد در شکل زیر نشان داده شده است:

برای حلقه ضخیم که حول ستون دوران می‌کند می‌توانیم صفحه‌ای به ضخامت  10cm که استوانه تو خالی با قطر داخلی 410mm   و قطر خارجی 510mm   استفاده می‌کنیم این حلقه در شکل زیر نشان داده شده است:

در ادامه برای تحلیل دیگر اجزای جرثقیل می‌توانیم با استفاده از هند بوک های مکانیکی استفاده کنیم مثلاً برای طراحی سیم بکسل و یاتاقان برای اتصال تیر به ستون و موتور برای چرخاندن بازو وموتور برای حرکت طولی بار روی بازو و اجزای دیگر .

حالت‌های جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی جهت استفاده در محلی که در آن‌جا ستون وجود دارد .

جرثقیل ستونی بازویی جهت استفاده در محلی که ستون وجود ندارد.

جرثقیل بازویی دیواری جهت استفاده در محلی که حرکت طولی مورد استفاده باشد .

جرثقیل بازویی ستونی

نوعی جرثقیل کششی است که به وسیله‌ی بازوی نصب شده بر روی این جرثقیل جهت جابجایی اجسام استفاده می‌شود . بیشتر در فضاهای باز و سالن‌هایی که ستون در آن‌جا وجود ندارد با دامنه چرخش تا 360 درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در خطوط تولید و مونتاژ، کارخانه، انبارها و فضای باز استفاده می‌شود. جرثقیل‌های ستون‌دار ظرفیت جابجایی با طول بازو تا 8 متر و بارها تا 10 تن را دارد. این نوع جرثقیل داخل یک گودال دارای کف بتونی نصب می شود و همچنین از یک محور چرخشی و بوم تشکیل شده است که کالسکه و اجزای بالابری بر روی آن نصب می‌شود.

انواع جرثقیل‌های بازویی ستونی
 • برقی
 • دستی
 • زنجیری
ویژگی جرثقیل‌های بازویی ستونی
 • امکان استفاده در فضاهای باز
 • دارای روکش با کیفیت بالا
 • ارتفاع ستون و طول بازو را می توان با توجه به شرایط تنظیم کرد.
 • نصب آسان
 • در ظرفیت‌های بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اجزای جرثقیل ستونی بازویی

جرثقیل‌های ستونی از سه بخش تشکیل شده‌اند : بخش اول مجموعه‌ی بالابر است که به نوع دستی یا برقی آن بستگی دارد و از چرخ‌ها،‌ موتور‌ها، زنجیر، سیم بکسل و… تشکیل شده است. بخش دوم پل یا تیر است که بالابر روی آن نصب می‌گردد و بخش سوم ستون جرثقیل است که مجموعه‌ی بالابر و پل به آن متصل می‌شوند.

جرثقیل بازویی ستونی مدل X

 • جرثقیل ستونی – C
 • جرثقیل بازویی ستون دار با بازو در کانال
 • اجزای مدولار
 • سازه فولادی ورق خمیده
 • بازوی چرخان در کانال با چرخش دستی مجهز به دستگاه ترمز
  تثبیت با قاب پایه پایه یا صفحه پیشخوان و پیچ و مهر
 • اجرای ویژه در صورت درخواست (نقاشی خاص، محافظت در برابر عوامل جوی، درمان های ویژه) در دسترس است.
 • مطابق با استاندارد گواهینامه UNI EN ISO 9001

نقشه ساخت جرثقیل بازویی
نقشه ساخت جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی ستونی مدل T

 • جرثقیل ستونی – T
 • جرثقیل دستگیره ای ستون دار با بازوی کنسولی
 • اجزای مدولار
 • سازه فولادی ورق خمیده
 • بازوی کنسولی چرخان با چرخش دستی مجهز به دستگاه ترمز
  تثبیت با قاب پایه پایه یا صفحه پیشخوان و پیچ و مهره
 • اجرای ویژه در صورت درخواست (نقاشی خاص، محافظت در برابر عوامل جوی، درمان های ویژه) در دسترس است.
 • مطابق با استاندارد گواهینامه UNI EN ISO 9001

نقشه ساخت جرثقیل بازویی
نقشه ساخت جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی ستونی مدل H

 • جرثقیل ستونی – H
 • جرثقیل بازویی ستون دار با بازوی روکش دار
 • اجزای مدولار
 • سازه فولادی ورق خمیده
 • بازوی روبردار گردان با چرخش دستی مجهز به دستگاه ترمز
  تثبیت با قاب پایه پایه یا صفحه پیشخوان و پیچ و مهره
 • اجرای ویژه در صورت درخواست (نقاشی خاص، محافظت در برابر عوامل جوی، درمان های ویژه) در دسترس است.
 • مطابق با استاندارد گواهینامه UNI EN ISO 9001

نقشه ساخت جرثقیل بازویی
نقشه ساخت جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی ستونی مدل A

 • جرثقیل ستونی – A
 • جرثقیل بازویی ستون دار با بازوی مفصلی و بالابر ثابت در نوک
 • اجزای مدولار
 • سازه فولادی ورق خمیده
  بازوی مفصلی چرخشی با چرخش دستی مجهز به دستگاه ترمز و بالابر ثابت در نوک
 • تثبیت با قاب پایه پایه یا صفحه پیشخوان و پیچ و مهره
 • اجرای ویژه در صورت درخواست (نقاشی خاص، محافظت در برابر عوامل جوی، درمان های ویژه) در دسترس است.
 • مطابق با استاندارد گواهینامه UNI EN ISO 9001

نقشه ساخت جرثقیل بازویی
نقشه ساخت جرثقیل بازویی

کاربرد جرثقیل بازویی ستونی

جرثقیل های ستونی بازویی علاوه بر صرفه جویی در هزینه می تواند چندین جابجایی را با هم انجام دهد با توجه به سیستم تعریف شده و معمولا بهترین راه حل برای حل مشکل اقتصادی شما خواهد بود متناسب با شرایط محیطی می تواند انتخاب خوبی باشد .از این جرثقیل می توان در فضاهایی بدون سقف مانند حیاط بر روی دیوار سطوح شیب دار و ساختمان هایی که بدلیل نوع ساخت ساختمان نمی توان از تجهیزات دیگری برای جابجایی استفاده کرد می توان از این جرثقیل بهره برد. برای خط های تولید مثل دستگاه دریل ، تراش و… استفاده می شود . برای بنادری که امکان نصل دیگر جرثقیل ها وجود ندارد و یا سخت می باشد برای مثال بارگیری کشتی ها و قایق ها میتوان از این نوع جرثقیل استفاده کرد .

عکس جرثقیل ستونی بازویی 10تن

جرثقیل بازویی دیواری

جرثقیل های بازویی دیواری دامنه چرخش تا 180 درجه را دارند. و در یک ستون کارخانه نصب می شود. این نوع از جرثقیل‌های بازویی دیواری جهت بارگیری قطعات در ماشین آلات استفاده می شود. به وسیله کلگی هدایت و توسط یک جفت تیر حمال می تواند در طول سالن حرکت کند.کارکرد آن مانند جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای است .

انواع جرثقیل‌های بازویی دیواری

▫️دستی

▫️برقی

کاربرد جرثقیل‌های بازویی دیواری

▫️در مونتاژ و قطعات سنگین

▫️محیط‌های صنعتی

▫️منطقه پوشش یک دستگاه

▫️بالابردن و پایین آوردن بار‌های سبک

ویژگی‌های جرثقیل بازویی دیواری

▫️هم حرکت دورانی و هم در طول سالن حرکت می‌کند.

▫️بالابر زنجیری و سیم بکسلی در آن قابل نصب می‌باشد.

▫️در صنایع سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

▫️طول بازو تا 10 متر را پشتیبانی می‌کند.

▫️گردش تا 180 درجه را دارد.

محکمترین جرثقیل بازویی ستونی در تهران

سازنده انواع جرثقیل بازویی در ایران

تیم ما برای مدیریت پروژه های پیچیده هر روز با ابتکار و سرسختی، و مهمتر از همه، با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، بسیار با انگیزه و واجد شرایط است کار خود را ادامه می دهد. به لطف دستان ماهر و استعداد کارشناسان حرفه ای شرکت جرثقیل سازی وزنه پل فلز، ساخت جرثقیل ستونی بازویی در سراسر ایران امکان پذیر است فقط کافیت با ما ارتباط بگیرید.

دفتری مرکزی :02146063707-02146063708

مدیریت فروش جرثقیل بازویی : 09126386708

🔑نمونه سوالاتی که میتوانید از کارشناسان فنی ما از طریق کامنت بصورت ایمیل بپرسید در نهایت با درایت و علم بر صنعت جرثقیل سازی به شما پاسخ داده خواهد شد.

✔ دریافت طراحی و نقشه ساخت جرثقیل بازویی مطابق با نیاز کارفرما

✔ چگونه از محاسبات جرثقیل بازویی اطلاعات کافی بدست آوریم ؟

✔ قیمت جرثقیل بازویی متحرک؟

✔ انواع جرثقیل بازویی ستونی کدامند؟

✔ آیا فروش جرثقیل بازویی دست دوم نیز دارید؟

✔ قیمت جرثقیل بازویی در ایران با مقایسه با قیمت جرثقیل ستونی، کشورهای اطراف چقدر اختلاف دارد؟

ساخت بهترین جرثقیل بازویی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *